Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Jak se dostat do Shaumari Wildlife Reserve?

Shaumari Wildlife Reserve se nachází asi 100 km jihovýchodně od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se dostat do rezervace, je najmout si auto nebo se spojit s místní turistickou agenturou, která nabízí zájezdy.

2. Jaké zvířata můžeme v Shaumari Wildlife Reserve vidět?

V rezervaci můžete vidět tygry Nilgai, gazely dorcas, onagry, pštrosy a jiná zvířata a ptáky, která jsou v Jordánsku původní.

3. Jaký je vstupní poplatek do Shaumari Wildlife Reserve?

Vstup do Shaumari Wildlife Reserve stojí 5 jordánských dinárů.

4. Jak dlouho trvá návštěva rezervace?

Pokud se chcete podívat na všechna zvířata a projít si celou oblast, může návštěva rezervace trvat asi 2 až 3 hodiny.

5. Jsou v rezervaci k dispozici průvodci?

Ano, v rezervaci jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o zvířatech a oblasti.

6. Můžeme si přinést vlastní jídlo a pití do Shaumari Wildlife Reserve?

Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití, ale v rezervaci jsou k dispozici restaurace a kiosky, kde si můžete koupit pití nebo občerstvení.

7. Je v Shaumari Wildlife Reserve možné přenocovat?

Ano, v rezervaci je možné přenocovat v kempu, který je vybaven základními zařízeními.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Shaumari Wildlife Reserve?

Nejlepší doba pro návštěvu Shaumari Wildlife Reserve je na jaře a na podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké. V létě mohou být teploty velmi vysoké a v zimě může být chladno.


Dovolená Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodní části Jordánska a o rozloze 22 kilometrů čtverečních je domovem pro mnoho unikátních druhů zvířat. Tato rezervace je velkolepá a zároveň skromná, což je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v blízkosti přírody.

Hlavní atrakcí Shaumari Wildlife Reserve jsou onageri, což jsou divokými koně, kteří byli na pokraji vyhynutí. V dnešní době se tito krásní tvorové nachází pouze v několika vybraných lokalitách na Blízkém východě. V Shaumari Wildlife Reserve najdete také arabské gazely, největší druh hada na světě, laňka pudú a kozy vážící až 100 kilogramů.

Pokud hledáte příležitost k poznání zvěře v přirozeném prostředí, Shaumari Wildlife Reserve je skvělé místo pro pozorování ptáků a zvířat. Můžete se procházet přilehlými cestami nebo využít služby průvodců.

Kromě zvířat nabízí Shaumari Wildlife Reserve také fascinující historii. V minulosti byla rezervace součástí Karavanské obchodní cesty. V roce 1975, když se onageri nacházeli na pokraji vyhynutí, se vláda Jordánska rozhodla vytvořit oblast ochrany přírody, která by zvýšila jejich možnost přežití. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve založená na úspěšném zpřístupnění divoké přírody v oáze.

Kromě zkoumání zvířat a historického významu můžete v Shaumari Wildlife Reserve také relaxovat v prostředí klidné a kouzelné přírody. Tato rezervace je ideálním místem pro ty, kteří hledají výjimečné zážitky v neokoukaných křídelch přírody.

V současné době Shaumari Wildlife Reserve nezaručuje ubytování v areálu, ale mnoho turistických agentur nabízí fakultativní programy v tamním okolí, aby jste si mohli v nejlepším případě prohlédnout vše, co Shaumari Wildlife Reserve nabízí.

Vykročte aktivně do přírody v Jordánsku a zatoužíte-li po klidu a nevšedním zážitku, Shaumari Wildlife Reserve je tou správnou volbou!


Ubytování Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je přírodní rezervace nacházející se v Jordánsku. Nachází se v poušti s rozlohou 22 km² a nabízí útočiště pro mnoho druhů živočichů, včetně ohrožených druhů zvířat.

Rezervace nabízí návštěvníkům možnost ubytování v kempu. Kemp se nachází v blízkosti hlavního vstupu do rezervace a je vytvořen tak, aby co nejvíce respektoval přírodu v okolí. Kemp je vybaven vším, co si turisté mohou přát - elektřinou, sprchovým blokem, grily na vaření a také jídelnou, kde se podávají tradiční jordánské pokrmy.

Turisté se mohou vydat na prohlídku rezervace, která nabízí mnoho okouzlujících rozhledů na zvířata a jejich domoviny. Například doručák ostrousný, gazely, kozy núbijské a velbloudi obecní všechny můžete spatřit na procházce.

Kromě pěších túr si návštěvníci mohou také pronajmout džípy, aby mohli razit svou vlastní cestu a vidět zvířata zblízka. Všechny prohlídky rezervací musí být ale předem naplánované a musí se splnit určité požadavky, abyste mohli vidět zvířata ve správném čase.

Tuto velmi speciální a ojedinělou zážitkem si nenechte ujít. Rezervace Shaumari Wildlife Reserve nabízí návštěvníkům velmi speciální zážitky a ubytování v přírodě je jen tím pravým způsobem, jak si je užít.


Počasí Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve se nachází v jihovýchodním Jordánsku a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Kromě toho, že se jedná o oblast bohatou na biodiverzitu, je Shaumari Wildlife Reserve také obklopen nádhernou krajinou, která se stala oblíbeným cílem turistů z celého světa.

A jaké je tam počasí? Shaumari Wildlife Reserve se nachází v poměrně suché oblasti a průměrné roční srážky se zde pohybují okolo 200 mm. V létě se teploty mohou pohybovat až okolo 40 stupňů Celsia a v noci klesají na přibližně 20 stupňů Celsia. V zimě se teploty pohybují okolo 10 stupňů Celsia během dne a v noci mohou klesnout i na nulu stupňů Celsia.

Nejlepší čas k návštěvě Shaumari Wildlife Reserve je od září do května, kdy jsou teploty mírné a průměrné srážky nejsou příliš vysoké. Během těchto měsíců můžete vidět velké stádo oryxů, celou řadu různých druhů gazel, kolpíků a slepýšů. Je to také skvělá doba pro pozorování ptáků, jelikož se sem během zimních měsíců stěhují mnohé druhy z Evropy.

Nicméně, i během teplejšího období můžete vidět některé zvířata, jako jsou ondatry, lišky, divoké kočky a dokonce i hyeny. Pokud tedy chcete vidět celé spektrum fauna v Shaumari Wildlife Reserve, není to nutné omezovat jen na určité roční období.

Zkrátka a dobře, Shaumari Wildlife Reserve je jedním z nejkrásnějších míst v Jordánsku a je to skvělé místo pro všechny, kdo mají rádi přírodu a chtějí zažít zvířata v jejich přirozeném prostředí. Ať už se rozhodnete pro návštěvu během teplejších nebo chladnějších období, vždy si užijete krásu a bohatou biodiverzitu, kterou tuto oblast nabízí.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je kouzelná země plná tajemství, kultur a úchvatných krajin. Tato arabská země leží v samém srdci Středního východu a může se pochlubit nejen krásnými plážemi Rudého moře, ale také úchvatnými pouštními oblastmi a historickými památkami. Mezi nejvíce fascinující místa patří jedno z nejvýznamnějších chráněných území na světě – Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve se nachází v centrální části Jordánska, v jihovýchodní části země. Toto chráněné území bylo založeno v roce 1975, aby chránilo vymírající druhy zvířat v Jordánsku. Jde o jedno z největších a nejvýznamnějších chráněných území na světě. Tento balvanitý kraj pokrývají celé plochy pouště, travnaté planiny a několik menších horských oblastí.

Shumari Wildlife Reserve je domovem mnoha druhů zvířat, které byly původně ohroženy a nyní jsou opět rozmnoženy. Mezi nejznámější patří arabský onager, také známý jako Divoký osel. Dalšími druhy na tomto území jsou například gazely, srstnatá hyena nebo arabský oryx. Zvířata jsou bezpečně uzavřena do ohrad a návštěvníci mohou pozorovat tyto krásné a ohrožené druhy ze speciálně vybudovaných plošin.

Při návštěvě Shaumari Wildlife Reserve máte možnost zažít úchvatné přírodní scenérie a dýchat čerstvý vzduch. Možnosti zde nabízené jsou mnohé, od pozorování zvířat, pěší turistiky, jízdy na koni a mnoho dalšího. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po nezapomenutelném zážitku, tato oblast je pro vás jako stvořená.

Při plánování návštěvy Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku se ujistěte, že si pořídíte letenku na správné místo. Nejlepší možností je zakoupit letenku do hlavního města Ammánu a odtud se s pomocí mimořádného automobilu dostat až k Shaumari Wildlife Reserve.

Celkově řečeno, Shaumari Wildlife Reserve je jedním z nejúchvatnějších a nejvýznamnějších chráněných území na světě a jedno z nejkrásnějších míst v Jordánsku. Pokud hledáte zážitek, který spojuje kouzlo přírody a wildlife, doporučuji vám tento úžasný kousek země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky