Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Augrabies Falls

Letenka Jihoafrická republika Augrabies Falls


Augrabies Falls: krásné přírodní divadlo Jihoafrické republiky

Jižní Afrika plná jasně zbarvených savan a zvířat, která se ve volné přírodě volně prohánějí, je destinací snů mnoha cestovatelů. A jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst Jihoafrické republiky je nepochybně národní park Augrabies Falls.

Kde se Augrabies nachází?

Národní park Augrabies Falls leží na severozápadě Jihoafrické republiky, těsně u hranic s Namibií, a není to jen další park se zvířaty. Je to místo s nádhernou divokou krajinou a úchvatnými vodopády.

Podívejme se, co se tam dá vidět:

Jaké jsou hlavní atrakce národního parku Augrabies Falls?

Největší turistickou atrakcí národního parku Augrabies Falls jsou samozřejmě vodopády Augrabies Falls. Tyto vodopády, které jsou vysoké více než 50 metrů a rozprostírají se na šířku 100 metrů, jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny návštěvníky parku.

Po projití parku můžete pozorovat mnoho dalších divokých zvířat, jako jsou hyenovití, losi, gepardi, zebry, malá antilopy a mnoho dalších zvířat. Nezapomenutelné jsou rovněž slunce, které zapadá za překrásnými kopcemi a s elegantními baobaby.

Co všechno můžete v parku dělat?

Národní park Augrabies Falls je nejen místem pro pozorování zvířat a přírody, ale rovněž nabízí mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie. Pokud máte rádi dobrodružství v přírodě, můžete se podívat na zajímavé pěší túry, nebo si užít nádhernou horskou cyklistiku. Pro ty, kteří chtějí zážitky s vodou, je tu plavání nebo kajakářské výlety po řece.

Pokud si chcete zarezervovat dovolenou v krásném národním parku Augrabies Falls, potřebujete pouze letenky do Jihoafrické republiky. Ty lze zakoupit například přes internet.

Ať už rozhodnete navštívit tento úžasný národní park o samotě nebo s rodinou či přáteli, věřte, že to rozhodně nebude zklamáním. Bude to nezapomenutelný zážitek v exotickém prostředí zvířat a přírody Jihoafrické republiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Augrabies Falls


1. Jaké jsou Augrabies Falls?
Augrabies Falls jsou vodopády na řece Orange v Jihoafrické republice. Jsou to impozantní vodopády, které mají výšku 56 metrů a šířku 185 metrů.

2. Kde se nacházejí Augrabies Falls?
Augrabies Falls se nacházejí v provincii Northern Cape v Jihoafrické republice.

3. Jak daleko jsou Augrabies Falls od Kapského města?
Augrabies Falls jsou od Kapského města vzdáleny přibližně 800 kilometrů.

4. Jak lze dojet k Augrabies Falls?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat k Augrabies Falls, je cestovat autem nebo autobusem. Také lze letět do blízkého letiště v městě Upington a poté přejet na místní autobusovou nebo taxíkovou službu.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v okolí Augrabies Falls?
Kromě prohlídky samotných vodopádů je možné v okolí tuto oblast objevovat pěší turistikou, poznávat lokální flóru a faunu a prozkoumávat okolní krajinu na koni.

6. Existuje v okolí Augrabies Falls nějaké ubytování?
Ano, v okolí Augrabies Falls jsou k dispozici hotely, kempy, ubytovny a chaty.

7. Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Augrabies Falls?
Nejlepší doba na návštěvu Augrabies Falls jsou měsíce od května do října, kdy je méně deště a teploty jsou příjemnější.

8. Musí se na návštěvě Augrabies Falls platit vstupné?
Ano, na návštěvě Augrabies Falls se vybírají symbolické poplatky za vstup do parku. Cena se může lišit v závislosti na věku a státní příslušnosti návštěvníka.


Počasí Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je země, která se může pochlubit svým krásným a rozmanitým klimatem. Jedním z nejvýraznějších příkladů je oblast Augrabies Falls, kde jsou lidé svědky extrémů počasí.

Nachází se na východě Jihoafrické republiky a je proslulá svými divokými řekami, skalními formacemi a samotným vodopádem Augrabies Falls. A právě kvůli němu jsou návštěvníci této oblasti ochotni překonat i extrémní podmínky místního klimatu.

V létě se zde teploty pohybují kolem 40 °C, což je nesmírně vyčerpávající pro turisty, kteří se snaží podniknout výlety a projížďky v okolí. K tomu se pak přidávají bouře a silné deště, které mohou vést k záplavám.

Nicméně, v zimě zase může být velmi chladno a teploty mohou klesat i pod nulu, což je opět velmi náročné pro turisty, kteří nejsou zvyklí na takové podmínky. Aby to však nebylo málo, tak jsou v této oblasti výrazné rozdíly v teplotách během dne a noci, což opět vyžaduje přípravu a plánování.

Proto je nutné si dobře rozmyslet čas návštěvy a připravit se na různé extrémní podmínky, pokud chcete tuto oblast navštívit. Přestože může být návštěva tohoto místa pro turisty náročná, stojí za to pro nádherné scenérie a divokou přírodu, kterou tato oblast nabízí.


Dovolená Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je jednovrstvá země v jižní Africe. Pyšní se fascinujícími krajinnými útvary a množstvím divoké zvěře v přírodních rezervacích. Nejoblíbenější turistickou destinací v této zemi je Národní park Augrabies Falls.

Národní park Augrabies Falls se nachází v Severním Kapsku, v oblasti Kgalagadi. Je asi 100 kilometrů od hranic s Botswanou. Park byl založen v roce 1966 a je domovem přibližně 46 druhů savců a více než 200 druhů ptáků.

Největší atrakcí parku je bezesporu vodopád Augrabies Falls, který je největším peřejovým vodopádem v Jižní Africe. Vodopád je tvořen Oranžovou řekou, která místy těsně protéká úzkým říčním korytem, až se nakonec spustí dolů 56 metrů vysokým vodopádem. Když je řeka plná vody, záběry jsou působivé a nezapomenutelné. Na místě najdete také množství menších vodopádů, které jsou rovněž velmi atraktivní.

Kromě vodopádů park nabízí řadu dalších turistických aktivit. V oblasti je množství značených turistických stezek s různou náročností. Turisté se mohou vydat na prohlídku skal, rozhlédnout se po vyhlídce, nebo se vydat do jeskyní.

V parku najdete také množství divoké zvěře, jako jsou levharti, gepardi, hyeny, antilopy, celá řada dravců nebo sloni. Nezapomeňte si sebou kameru, abyste si mohli zachytit tyto nádherné živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Augrabies Falls, určitě si připravte návštěvu s nejméně dvoudenním předstihem. Nejlepší doba pro návštěvu parku jsou letní měsíce, kdy je ostřejší slunce, ale také je plná řeka a vodopády. Vstupné do parku je poměrně levné a rozhodně stojí za to. Pokud máte rádi přírodu a zvířata, Národní park Augrabies Falls vám nabídne nezapomenutelný zážitek, který budete moci sdílet se svými blízkými a přáteli.


Ubytování Jihoafrická republika Augrabies Falls


Jihoafrická republika je země s nespočetným množstvím zajímavých míst k návštěvě a Augrabies Falls je jedním z nich. Je to největší vodopád na severu Jihoafrické republiky, nacházející se u řeky Orange, asi tři hodiny jízdy z města Upington.

Pokud chcete strávit víkend nebo dovolenou v této oblasti, doporučuji si najít ubytování v blízkosti vodopádů, aby se vám daleká cesta nezdála tak namáhavá. V okolí vodopádů najdete různé typy ubytování, jako jsou hotely, malé penziony, chaty a kempy.

Nejlepší možností pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a řadu aktivit, jsou chaty a kempy. V kempu se můžete ubytovat buď ve svých vlastních stanech, nebo si zapůjčit již připravené stany, které jsou většinou velmi dobře vybaveny. Pokud si chcete užít větší pohodlí, můžete využít ubytování v malých chatkách, které jsou vybaveny vlastní koupelnou a kuchyňkou.

V těchto chatách si můžete připravit vlastní jídlo, nebo se vydat do restaurací, které se nacházejí v blízkosti vodopádů. Tyto restaurace nabízejí nejen skvělé jídlo s jihoafrickými specialitami, ale také nádherné výhledy na samotné vodopády.

Kromě ubytování nabízí Augrabies Falls mnoho aktivit jak pro aktivní, tak pro ty, kteří hledají relaxaci. V parku jsou běžné turistické stezky, na kterých si můžete projít celý park a divokou přírodu. Další aktivitou je rafting na řece Orange, jízda na koni a projížďky na čtyřkolkách.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete se kochat krásou vodopádů a nechat se unášet proudem řeky. Pro méně dobrodružné návštěvníky jsou k dispozici také bazény, kde si můžete zaplavat a užívat si pobytu v parku.

V každém případě vás pobyt na Augrabies Falls překvapí krásou a bohatstvím přírody Jihoafrické republiky. Ubytování v této oblasti nabízí mnoho možností, takže si určitě najdete to pravé pro vaše potřeby a chuť.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky