Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jamajka Green Grotto Caves

Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrov v Karibiku, který se může pyšnit nejen krásnými plážemi a sluncem, ale také zajímavými jeskyněmi. Jedna z nejvýznamnějších jeskynních systémů na Jamajce jsou Green Grotto Caves.

Tyto jeskyně jsou tisíce let staré a nachází se asi 25 minut jízdy od města Ocho Rios. Jsou to vápencové jeskyně s mnoha prostornými místnostmi a úzkými průchody, které byly kdysi domovem domorodých Arawackých indiánů.

Kromě historie a kultury jsou Green Grotto Caves také fascinující přírodním fenoménem. Průvodci vás provedou temnými tunely a ukážou vám krásné skály a stopy vody, která se vytvářejí na stropě a podlaze.

Je důležité si uvědomit, že jeskyně mají také vliv na počasí na Jamajce. Uvnitř jeskyní vládne konstantní teplota kolem 20 °C a vlhkost asi 100%. To znamená, že když přijdete z teplého a slunečného počasí venku, může vám být trochu chladno.

Navíc se v jeskyních mohou tvořit i oblaky, které vypadají jako kouř. To je způsobeno tím, že vlhkost se vznáší v ovzduší a kondenzuje se kolem světelných zdrojů v jeskyních. Z toho důvodu jsou najednou sklady mlžného oblaku, který vypadá velmi zajímavě a mysticky.

Celkově jsou Green Grotto Caves fascinujícím místem na Jamajce, které by určitě neměly chybět na seznamu turistických destinací. Pokud se však rozhodnete navštívit tyto jeskyně, buďte připraveni na změnu počasí a nezapomeňte si vzít s sebou oblečení, které vás udrží v teple.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?

Prohlídka trvá zhruba jednu hodinu.

2. Je nutné se předem rezervovat?

Reservace není nutná, ale doporučuje se ji provést, aby se zajistilo místo v prohlídce.

3. Jaké jsou vstupné na Green Grotto Caves?

Vstupné závisí na věku a národnosti návštěvníků. Dospělí platí zhruba 20-25 USD, děti asi 10-15 USD.

4. Je možné se dostat na Green Grotto Caves místní dopravou?

Ano, místní autobusy a taxíky je možné použít k dopravě na místo.

5. Je prohlídka vhodná pro malé děti?

Prohlídka není vhodná pro děti mladší 4 let, pro ostatní děti je vstup povolen.

6. Je nutné být fyzicky fit pro prohlídku Green Grotto Caves?

Prohlídka není náročná na fyzickou kondici, ale je třeba být schopen chodit po kamenných cestách bez potíží.

7. Je možné si na místě půjčit světločepy?

Ano, na místě si lze půjčit světločepy za poplatek.

8. Je povoleno fotografování a nahrávání videa během prohlídky?

Fotografování a nahrávání videa jsou povoleny, ale pouze bez použití blesku a stativu.

9. Je možné si na místě koupit suvenýry?

Ano, na místě je možné si zakoupit drobné suvenýry jako křišťálové minerály nebo suvenýry z Jamajky.

10. Je na místě k dispozici restaurace nebo kavárna?

Ano, na místě je kavárna, kde si lze zakoupit občerstvení a napoje.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je jedním z nejoblíbenějších karibských ostrovů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání během dovolené. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst k návštěvě jsou bezesporu Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves se nachází přibližně 40 km východně od Montego Bay v městě Runaway Bay, na severním pobřeží Jamajky. Jeskyně jsou dlouhé přibližně 1,5 km a vytesané v vápenci. Název Green Grotto Caves v překladu znamená "Zelené groty" a získaly svůj název kvůli zelenému odstínu krasového jezera v jeskyni. Také jsou známy pro své zvláštní klenuté stropy a barevné vápencové formace, které vytvářejí nádherné vizuální efekty.

Historie Green Grotto Caves se datuje až do 18. století, kdy nevolníci používali jeskyně jako útočiště před vládními silami, a později se staly úkrytem pro piráty. Jeskyně měly také význam v dobách otrokářství, kdy se v nich ukrývali zotročení lidé, kteří se snažili uniknout svým otrokářům.

Dnes jsou Green Grotto Caves populární turistickou atrakcí a jsou otevřené pro návštěvy. Při návštěvě jeskyní vás průvodce provede přes úzké koryta skal a podél podzemních řek a jezer, které jsou zdrojem mnoha místních legend. Průvodci vám také ukážou různé formace a vysvětlí, jak jsou vytvořené. V neposlední řadě se můžete pokochat opravdu nezapomenutelným výhledem na zelené jezero uprostřed jeskyně.

Kromě krásné scenérie budete také fascinovaní atmosférou samotných jeskyní. Teplota uvnitř se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia a vlhkost je velmi vysoká. Navštívíte také různé místnosti, které sloužily jako úkryty v minulosti.

Green Grotto Caves jsou skvělým místem pro krátkou výlet během Vaší dovolené na Jamajce. Kromě prohlídky samotných jeskyní si můžete také vychutnat nádherné pohledy na moře a pobřeží z klášterní zahrady o ploše 3 hektarů, která se nachází u vstupu do jeskyní.

Celkově jsou Green Grotto Caves krásným a fascinujícím místem, které stojí za to navštívit na vaší následující dovolené na Jamajce. Budete zde úplně fascinováni krásou, ale také historií této nedoceněné přírodní památky.


Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Green Grotto Caves jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Jamajce. Tyto jeskyně, které se nacházejí v oblasti Runaway Bay v jihozápadní části ostrova, jsou nejen krásné, ale i historicky významné. A pokud hledáte možnosti ubytování v této oblasti, máte štěstí – existuje několik skvělých možností pro všechny druhy cestovatelů.

Green Grotto Caves jsou velmi zajímavé z geologického hlediska. Jeskyně vznikly v období miocénu, kdy byla Jamajka ještě pod vodou. Během času byla krajina erodována a zvedla se z vodní hladiny, což zanechalo jeskyně a podzemí plné fascinujících útvarů, jako jsou krystsaly a podvodní jezírka. Místní jméno Green Grotto Caves odkazuje na přírodní zeleň, která je součástí jejich prostoru a dává jeskyním jemný a klidný pocit.

Pokud hledáte způsoby, jak si užít tyto jeskyně, můžete si vybrat z několika možností. Prohlídka jeskyní vás zavede pod zem, kde si užijete podívanou na neuvěřitelně krásné minerály a krystaly. Průvodci vás provedou celým komplexem a představí vám historii jamajských otrokářů, kteří využívali jeskyně jako úkryt.

K dispozici je také adrenalinový park umístěný na ploše Green Grotto Caves. Návštěvníci tohoto parku mohou vyzkoušet různé druhy zábav, jako jsou například zipline, horolezectví a další. Tento park je ideální pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří touží po více aktivním a outdoorovém zážitku.

Pokud si chcete užít nějaký klid, zaslouží si ubytování blízko Green Grotto Caves váš zájem. Existuje zde několik možností, které jsou skvělé pro každého cestovatele.

První možností je Grand Bahia Principe Jamaica, což je komplex resortů s několika restauracemi, bazény a zábavními aktivitami. Tento hotel se nachází nedaleko Green Grotto Caves a nabízí krásný výhled na oceán. Jeho umístění a výbava zahrnují různé aktivity, jako například potápění či windsurfing. Pro ceny a pokojové varianty mrkněte na jejich stránku.

Jinou možností pro ubytování je Runaway Bay Heart Hotel, který se nachází v blízkosti Green Grotto Caves a nedaleko pláže. Tento hotel je ideální pro ty, kdo chtějí strávit klidný pobyt v těsné blízkosti turistických atrakcí.

Další možností pro ubytování je FDR Resort & Village, který je perfektní pro rodiny s dětmi. Tento resort nabízí plnou penzi, vlastní pláž a skvělý výhled na oceán.

Takže ať už hledáte zábavu nebo klid, najdete ubytování v blízkosti Green Grotto Caves, které splní vaše očekávání. A nezapomeňte se podívat na pozoruhodnou historii této překrásné jamajské oblasti tak jako na turistické zajímavosti, jako jsou Duty-free obchody, Bob Marley Experience & Theater by itself.

Rozhodně stojí za návštěvu – a pobyt v blízkosti dech beroucích Green Grotto Caves může být doplněn o mnoho dalších jamajských zážitků.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Pokud hledáte neobvyklé místo k prozkoumání během vaší návštěvy na Jamajce, Green Grotto Caves (Zelené jeskyně) jsou jedním ze skvělých míst, které byste si neměli nechat ujít. Tyto asi 5800 metrů dlouhé jeskyně se nacházejí asi 30 km na západ od Ocho Rios na severním pobřeží Jamajky.

Jeskyně Green Grotto jsou vápencové a sahají asi 12 metrů pod zem, s mnoha malými jeskyněmi a tunely. Tato neuvěřitelná přírodní rezervace leží na pozemku velkém více než 15 hektarů a poskytuje útočiště mnoha ptákům, netopýrům a dalším druhům zvířat.

Jedním z neuvěřitelných prvků této jeskyně je modrá jeskyně. Tato část jeskyně je osvětlena modrou světelnou instalací, která vytváří iluzi modré vody, a to i přesto, že se pod ní opravdu nachází pouze voda, která je výrazně tyrkysová. Tato modrá jeskyně také slouží jako scéna pro některé snímky z filmů Jamese Bonda.

V Green Grotto Caves si také můžete prohlédnout zemi. Pokud budete mít dostatek času na své návštěvě, průvodce vás provede celým areálem a vy si tak budete moci prohlédnout celou řadu míst, jako je například jeskyně skull, což je malá jeskyně, která je plná lidských koster.

Jeskyně Green Grotto jsou velmi fascinujícím místem a budou poskytovat nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Vstupné do jeskyně není příliš drahé a turistický průvodce poskytuje cenné informace o historii a přírodě této neuvěřitelné jeskyně.

Takže jestli hledáte své dobrodružství na Jamajce, udělejte si čas a navštivte Green Grotto Caves, kde se určitě dozvíte mnoho nových věcí a užijete si celodenní zážitek, který vám zůstane v paměti na celý život.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky