Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Itálie Pompeje

Ubytování Itálie Pompeje


Pompeje je bezesporu jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Tato starověká města v blízkosti Neapole, která byla zničena v roce 79 našeho letopočtu erupcí sopečného komplexu Vesuv, je nyní důležitým turistickým cílem v Itálii.

Pokud plánujete návštěvu Pompejí, existuje mnoho možností ubytování v této oblasti. Zde jsou některé z nich.

1. Hotel Pompei Resort

Tento luxusní hotel se nachází pouhých 300m od vstupu na archeologické naleziště Pompejí. Hotel má k dispozici prostorné pokoje, soukromou zahradu a venkovní bazén. Hosté si mohou užít výhled na Vesuv z výdejního pultu s koktejly nebo relaxovat v lázních a sauně. Hotel také nabízí bezplatné parkování.

2. Hotel Palma

Tento hotel se nachází v blízkosti stanice Pompei Santuario. Hotel má prostorné pokoje, stylovou přízemní restauraci a venkovní bazén. Hosté mohou snadno navštívit archeologické naleziště Pompejí a město Neapol, které se nachází jen 25 minut vlakem.

3. La Pedamentina

Toto ubytování nabízí malebné apartmány v historické čtvrti Pompejí. Každý apartmán je prostorný, s moderní kuchyňskou linkou a posezením v zahradě nebo na terase. Hosté mohou snadno navštívit archeologické naleziště Pompejí pěšky nebo autobusem, který zastavuje v blízkosti. La Pedamentina také nabízí parkování zdarma.

4. Bed and Breakfast Siria

Toto rodinné ubytování se nachází v blízkosti stanice Circumvesuviana v Pompeji. Hosté mohou vybírat z pokoje s vlastní koupelnou nebo z pokoje se sdílenou koupelnou. B&B Siria nabízí snídaně, WiFi zdarma a klimatizaci.

5. Villa Franca

Tento hotel se nachází v Grottaferrata, přibližně 25 km od Pompejí. Obklopen vinnou révou a olivovníky, tento elegantní hotel nabízí prostorné pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hosté mohou navštívit Pompeje nebo okolní vesnice, jako například Castelli Romani.

Nespočet možností ubytování v Pompejích vám zaručí příjemné a pohodlné ubytování během vaší návštěvy této historické oblasti. Vyberte si zařízení, které splňuje vaše požadavky a užijte si svou dovolenou v Itálii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pompeje


1) Co jsou Pompeje?
Pompeje jsou starověké město v Itálii, které bylo zničeno v roce 79 n. l. erupcí sopky Vesuv.

2) Jak se dá do Pompejí dostat?
Do Pompejí se dá dostat vlakem, autobusem nebo autem.

3) Kolik stojí vstupenky do Pompejí?
Vstupenky do Pompejí se pohybují v cenové relaci od 11 do 16 eur, v závislosti na sezóně a typu vstupenky.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Pompejí?
Prohlídka Pompejí trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času si návštěvníci chtějí prohlídku užít.

5) Je prohlídka Pompejí vhodná pro děti?
Prohlídka Pompejí není vhodná pro velmi malé děti, protože může být náročná, avšak starší děti by se z návštěvy města mohly poučit a získat cenné vědomosti.

6) Je v Pompejích povoleno fotografování a natáčení?
Fotografování a natáčení v Pompejích je povoleno, avšak pouze pro osobní účely. Komerční fotografování a natáčení je zakázáno bez předchozího povolení.

7) Existují v Pompejích průvodcové?
Ano, v Pompejích jsou průvodci, kteří vás mohou provést městem a poskytnout vám informace o historii a kultuře oblasti.

8) Jaké jsou nejzajímavější památky v Pompejích?
Mezi nejzajímavější památky v Pompejích patří amfiteátr, chrámy, lázně, divadla a mnoho dalších historických budov a míst.

9) Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Pompejí?
Nejvhodnější doba pro návštěvu Pompejí je v jarních a letních měsících, kdy jsou teploty příjemné a mnoho turistických atrakcí je otevřeno.

10) Jaké jsou nejbližší města k Pompejům?
Nejbližší města k Pompejům jsou Neapol, Sorrento a Salerno.


Letenka Itálie Pompeje


Pokud máte zájem navštívit Itálii a toužíte zároveň prozkoumat historické památky, pak byste měli věnovat pozornost Pompejím - městu zničenému při výbuchu sopky Vesuv v roce 79 n.l. Toto město se nachází v Neapolském regionu Itálie a je považováno za jednu z nejvýznamnějších archeologických nalezišť nejen v Itálii, ale i v celé Evropě.

Jako turista máte možnost cestovat do Pompejí pomocí letadla. Nejlepší volbou je letiště v Neapoli, které je vzdálené asi 25 kilometrů od Pompejí. Poté, co přistanete v Neapoli, můžete buď pronajmout si auto a vyjet směrem k Pompejím, nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky.

Vstupenky do Pompejí si můžete zakoupit na místě nebo předem online. Doporučuji si vstupenky zakoupit přes internet, protože se můžete vyhnout frontám na vstupu a ušetříte si čas.

Pompeje nabízejí široké spektrum historických památek, jako jsou vily, veřejná prostranství, obchody a mnoho dalšího, co vám umožní cestovat zpět v čase. Nedaleko Pompejí se nachází i další krásné památky, jako je například město Herculaneum nebo kráter sopky Vesuv.

Na cestu do Pompejí byste měli vyrazit co nejdříve ráno, aby vám zbyl dostatek času na prohlídku této nezapomenutelné památky. Pokud si rádi užíváte fotografie, měli byste mít s sebou fotoaparát, protože Pompeje nabízejí nespočet krásných záběrů.

Pompeje jsou jedním z nejvýznamnějších historických nalezišť, které lze nalézt v Itálii. Město je plné překvapení a každý rok přiláká tisíce turistů z celého světa. Pokud máte zájem o historii a kulturu, zaručeně si z Pompejí odnesete nezapomenutelný zážitek. A nezapomeňte si rezervovat letenku do Itálie, abyste prozkoumali tuto historickou památku na vlastní oči.


Dovolená Itálie Pompeje


Itálie je svěží a krásné země, kde najdete plno zajímavých míst, a návštěva Pompejí by vám mohla být jednou z nezapomenutelných zkušeností.

Pompeje jsou starověké město, které bylo zničeno během výbuchu sopky Vesuv v roce 79 n. l. Město bylo dlouhou dobu považováno za ztracené, ale v roce 1748 bylo znovuobjeveno a od té doby se stalo jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Dnes jsou Pompeje jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Itálii. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho zachovalých staveb a artefaktů z doby Římanské říše. Mezi nejvýznamnějšími památkami jsou římské amfiteátry, fórum, chrámy, lázně a mnoho dalších.

Pompeje jsou také velmi zajímavé pro milovníky historie. Návštěvníci se mohou dozvědět víc o životě v antickém Říme a o výbuchu sopky Vesuv, kterým bylo město zničeno. Archeologické vykopávky ukázaly, jak žili lidé v té době, jaké byly jejich zvyky a jak byla organizovaná společnost.

Kromě archeologického výzkumu a historických zajímavostí mohou návštěvníci také užít si příjemného pobytu v okolí Pompejí. Město se nachází v oblasti Kampanie, což je známé italské regionu plném malebných měst a skvělé kuchyně. V oblasti se nachází také národní park Vesuv a mnoho dalších turistických atrakcí.

Když navštívíte Pompeje, nezapomeňte si nadobro zafixovat zážitky z tohoto krásného místa. Procházka po dávných uličkách a obdivování mocného Vesuvu budou rozhodně zážitkem na celý život. A pro toho, kdo si rád užívá svou dovolenou v klidu a pohodlí, jsou Pompeje tou pravou volbou.


Počasí Itálie Pompeje


Itálie je země, která je známá především svým kulturním dědictvím, historickými památkami a gastronomií. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří antické město Pompeje, které bylo zničeno v roce 79 n. l. výbuchem sopky Vesuv. Její zničení a následný způsob obnovy se stal inspirací pro mnoho umělců a spisovatelů. Jaké však je počasí, které se zde můžete očekávat?

Pompeje se nacházejí v jižní Itálii v oblasti Kampánie. Klima v této oblasti je subtropické, což znamená, že jsou zde mírné zimy a horká léta. Během zimy může teplota klesnout na 10 °C a v letních měsících může stoupat až k 30 °C. Průměrná teplota v průběhu roku je kolem 20 °C. Den bývá velmi slunečný, takže si můžete užít pohodu a výlety.

Kampánie má v létě mimořádně horké počasí, takže se turisté často vyhýbají návštěvě Pompejí v letních měsících. Pokud si však naplánujete návštěvu mimo sezónu, můžete si užít mírnější počasí s velkým množstvím slunce a málo srážek.

Nejde však jen o teplotu a jasno. Výběr správného oblečení a obuvi je také důležitý, protože může dojít k neočekávané změně počasí. Pokud se rozhodnete navštívit Pompeje v zimě, je nutné se připravit na chladné a deštivé počasí. Pokud se však rozhodnete jít v létě, budou vaši nejlepší přátelé tenisky nebo pohodlné sandály a lehké oblečení.

V každém případě, pokud se rozhodnete pro návštěvu Pompejí, nemůžete špatně volit počasí. Každá roční doba nabízí něco zcela odlišného a fascinujícího v této ikonické historické lokalitě. Ať už se rozhodnete pro jarní, letní, podzimní nebo zimní návštěvu, určitě si užijete krásné prostředí, pamětihodnosti a jedinečnou italskou atmosféru.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky