Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Yogyakarta

Počasí Indonésie Yogyakarta


Indonésie Yogyakarta je známá pro své tropické klima a místní teploty, což ji dělá atraktivní pro turisty, kteří hledají tropické rájové klima. Vzhledem k tomu, že město se nachází v tropické oblasti, může být občas velmi horké a vlhké.

Jak se změny počasí v průběhu roku?

Období dešťů v Jogjakartě trvá obvykle od října do března a obvykle jsou tam každodenní bouřky. Na druhou stranu, v období sucha (od dubna do září) jsou teploty vyšší a bouřky se vyskytují méně často. Průměrná letní teplota v Jogjakartě je asi 30°C s vysokou vlhkostí.

Místní lidé využívají příležitosti k jízdě na skútru, do hor nebo k procházkám po městě během období sucha, ale vyhýbají se tomu během období dešťů. Vždy byste měli být připraveni na případné bouřky, takže byste měli vždy mít u sebe deštník nebo pláštěnku.

Co očekávat od počasí během vaší návštěvy?

Pokud se chystáte na návštěvu Jogjakarty, můžete si být jisti, že budete mít během vaší návštěvy příležitost vidět krásné monumenty, navštívit různé trhy a vyzkoušet si místní kuchyni. Pokud se však připravujete na cestu v období dešťů, měli byste být připraveni na možné zpoždění nebo omezení dopravního ruchu.

Výhody a nevýhody cestování do Jogjakarty v různých obdobích

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Jogjakarty během období sucha, budete mít možnost vidět více míst a využít více možností, které město nabízí. Naproti tomu však může být velmi horko, takže byste si měli přinést dostatek vody a nosit ochranné sluneční brýle a doplňky.

Na druhou stranu, návštěva v období dešťů vás může omezit v návštěvách míst, ale můžete se těšit na svěží vzduch a krásné zelené okolí. Bouřky také mohou být úchvatné a návštěva v této době může nabídnout jedinečný zážitek.

Celkově lze říci, že Jogjakarta má tropické počasí s bouřkovým obdobím od října do března a suchým obdobím od dubna do září. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete cestovat, měli byste si vždy přinést vhodné oblečení a vybavení, a to zejména v případě bouřkového období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Yogyakarta


Otázka: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Yogyakartě?

Odpověď: Mezi nejlepší místa k návštěvě v Yogyakartě patří Borobudur, Prambanan, Kraton, Taman Sari, Malioboro a krajina Gunung Kidul.

Otázka: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Yogyakarty?

Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Yogyakarty je mezi květnem a srpnem, kdy je počasí nejlepší.

Otázka: Jaká je místní měna v Yogyakartě?

Odpověď: Místní měnou v Yogyakartě je indonéská rupie.

Otázka: Je v Yogyakartě bezpečné cestovat?

Odpověď: Yogyakarta je relativně bezpečné místo k cestování, ale jako v každé velké městské oblasti je doporučuje dodržovat opatření a být opatrný.

Otázka: Kde mohu najít dobré restaurace v Yogyakartě?

Odpověď: V Yogyakartě je spousta skvělých restaurací, které nabízejí indonéská jídla. Některé z nejlepších restaurací v Yogyakartě jsou Warung Bu Ageng, Gudeg Yu Djum, Bale Raos, Sate Klathak Pak Pong a Warung Ibu Mangku.

Otázka: Mám dělat rezervaci na hotel předem?

Odpověď: Ano, doporučujeme vám, abyste si rezervovali hotel předem, zejména pokud plánujete cestu během hlavní sezóny.

Otázka: Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Yogyakartě?

Odpověď: Mezi nejlepší způsoby dopravy v Yogyakartě patří motorky, tuk-tuky, taxislužby a soukromé vozy.

Otázka: Jaké jsou tradiční suvenýry z Yogyakarty?

Odpověď: Tradiční suvenýry z Yogyakarty zahrnují batikové výrobky, šperky z korálů a dřeva, různé druhy keramiky, košíky a další tradiční řemeslné výrobky.

Otázka: Je nutné se naučit indonéské fráze pro návštěvu Yogyakarty?

Odpověď: Je to užitečné, ale není nutné. Většina lidí v Yogyakartě mluví anglicky, takže pokud neumíte indonésky, budete schopni komunikovat. Avšak místní obyvatelé budou ocenit, když zkusíte několik základních frází v indonéštině.

Otázka: Existují v Yogyakartě nějaké kulturní a historické památky?

Odpověď: Ano, Yogyakarta se pyšní mnoha kulturními a historickými památkami, jako jsou Borobudur, Prambanan, Kraton, Taman Sari a další. Navštívit je určitě stojí za to.


Dovolená Indonésie Yogyakarta


Indonésie je známá širokou škálou přírodních krás, kulturních skvostů a historických památek. Pokud hledáte místo na dovolenou, které splní všechny vaše požadavky, nemusíte hledat dále než do Yogyakarty.

Yogyakarta je jedno z nejvýznamnějších měst na Jávě, Indonésie. Město se nachází v oblasti, která je známá pro své krásné pláže, dramatické sopky a ohromující chrámy. Je to také důležitý kulturní a vzdělávací centrum, které je velmi oblíbené mezi turisty z celého světa.

Při návštěvě Yogyakarty si nenechte ujít návštěvu nejvýznamnějšího kulturního bohatství města - chrámů Borobudur a Prambanan. Tyto chrámy byly postaveny v 9. století a jsou považovány za nejvýznamnější buddhistické a hinduistické svatyně v Indonésii. Borobudur je nejen ohromující svatyní, ale také uznávanou architektonickou pojedinou, zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO.

Další atrakcí v Yogyakartě, kterou nesmíte vynechat, je palác Kraton. Kraton je historickou královskou rezidencí, která je stále obývána sultánem Yogyakarty a jeho rodinou. V paláci se můžete procházet krásnou zahradou a vidět, jak žijí indonéští králové.

Pro milovníky přírody jsou v Yogyakartě vynikající možnosti k procházkám, trekům a výletům po okolních horách a národních parcích. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v této oblasti je sopka Merapi. Trek k vrcholu této činné sopky bude určitě napínavým zážitkem.

Když hledáte místo k ubytování během vaší dovolené v Yogyakartě, je tam spousta možností. Existují různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Pokud se rozhodnete pro pobyt v blízkosti historických míst, měli byste si vybrat hotel na Jalan Malioboro nebo v okolí Kratonu. Pokud vás lákají pláže a příroda, doporučujeme se ubytovat u pláží na jih od Yogyakarty.

V Yogyakartě je třeba si uvědomit, že kromě turismu je to také významné vzdělávací centrum, kde se nachází hned několik prestižních univerzit. Proto se na ulicích města budete setkávat s mnoho studenty a mladými lidmi, což dává tomuto městu svěží atmosféru a mladistvý švih.

Dovolená v Yogyakartě může být doslova nezapomenutelným zážitkem. Toto místo nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, které vás nebudou ani na okamžik nudit. Zároveň ale může být také útočištěm pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Yogyakarta poskytuje dokonalou kombinaci přírody, kultury a historie, která určitě zůstane v paměti navždy.


Letenka Indonésie Yogyakarta


Jestliže plánujete cestu do exotického Indonésie, určitě uvažujete o návštěvě města Yogyakarta. Jedná se o kulturní centrum ostrova Jáva a s jeho krásami se nejspíše setkáte již při plánování letu.

Letenky do Yogyakarty nabízejí mnoho leteckých společností a díky konkurenci můžete najít zajímavé ceny. Většina evropských aerolinek nabízí přestup v Asii, a tak si můžete na své cestě užít dvě různé zážitky – jak v Asii, tak v Indonésii.

Po příletu do Yogyakarty vás uvítají typické indonéské klima, koření a svěží zelená krajina. Město se pyšní mnoha kulturními a historickými památkami, které volají po návštěvě a poznání. Mezi nejvýznamnější patří Borobudur, chrám a svatyně vyznamenaný jako UNESCO kulturní dědictví. Město dále nabízí i krásné paláce a muzea.

Doporučujeme navštívit Kraton Yogyakarta, oficiální sídlo sultána a jeho rodiny. Vyznačuje se vysokými zdmi, zdobenými bránami a rozměrnými budovami. V rámci návštěvy se můžete dozvědět více o místních zvycích a tradicích. Navštívit můžete i Tamansari, impozantní zahradu a někdejší královskou lázeň.

Jižně od Yogyakarty leží město Prambanan, domov největšího hinduistického komplexu v Indonésii. Komplex je zahrnut na seznamu světového dědictví UNESCO a skýtá mezi hinduistickými chrámy překrásné výhledy.

Pro turisty jsou v Yogyakartě k dispozici i prohlídky a průvodci, kteří provozují i cyklovýlety. Věřte nám, že je to nezapomenutelný zážitek. Kdykoliv se chcete kochat produkty zdejší přírody, nemusíte cestovat daleko. Můžete se procházet například krásným parkem Taman Sari, který je známý svými jezírky, která kdysi bývala důležitá pro lid v Yogaeze.

Zkrátka toto město skýtá množství možností, jak si užít svou dovolenou. Spojení s městskou dopravou je zajištěno a ubytování je možné si zajistit v místních hotelích nebo v levných hostelech. Cena letenek se pohybuje od 10 000 Kč a v závislosti na tom, kterou společnost zvolíte a jak dlouho předem si pořídíte lístky. Vydejte se za nevšedním dobrodružstvím a projevte svou odvahu. V Yogyakartě to rozhodně stojí za to.


Ubytování Indonésie Yogyakarta


Yogyakarta, také známé jako Jogja, je jedno z nejvýznamnějších měst Indonésie, které leží na ostrově Jáva. Město je proslulé nejen díky svým kulturním a historickým památkám, ale také díky svým skvělým možnostem ubytování pro turisty.

V Yogyakartě najdete mnoho možností ubytování, které se liší cenou, vybavením a umístěním. Záleží na vašem preferenčním stylu, zda hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupné hostely a pensiony.

Mezi nejoblíbenější ubytování v Jogje patří tradiční bungalovy a hotely s turistickou atmosférou, ale i ubytování s moderním designem.

Jedna z nejlepších možností ubytování v Yogyakartě je Hotel Grand Aston. Tento luxusní hotel se nachází v historické čtvrti města a nabízí komfortní pokoje se soukromými balkony. V hotelu najdete také wellness centrum, kde si můžete užít masáže a procedury, stejně jako fitness centrum a venkovní bazén.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, můžete si vybrat z široké nabídky hostelů a guesthousů v Yogyakartě. Jedním z nich je například hostel Ostic House, který se nachází v blízkosti Letiště Adisucipto a nabízí ubytování ve stylu dormitoria s vlastní koupelnou.

Příznivci autentického indonéského stylu by měli navštívit Jiwa Jawa Resort. Tento bungalovový resort nabízí tradiční javánské bungalovy se zahradou a výhledem na rýžová pole. V resortu si můžete užít bazén a relaxovat v restauraci, kde se podávají tradiční indonéské speciality.

Kromě těchto možností jsou v Yogyakartě k dispozici i řetězce hotelů jako Best Western Premier Hotel, Hyatt Regency a další.

Jogja se může pochlubit řadou atrakcí pro turisty, včetně hinduistického chrámu Prambanan a buddhistického chrámu Borobudur, což jsou dvě z největších památek v Indonésii. Pro návštěvu těchto historických památek je nejlepší si vybrat hotel v blízkosti.

Objevování města můžete dokonce započít i na kole, což může být nejvhodnější volba pro ty, kteří chtějí prozkoumat město bez obav z dopravy.

V Yogyakartě najdete širokou nabídku ubytování, které splní všechny vaše požadavky. Během vaší cesty si můžete vychutnat komfortní ubytování a zároveň se můžete nechat okouzlit zábavou a krásami města Yogyakarty.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky