Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Guatemala Huehuetenango

Ubytování Guatemala Huehuetenango


Huehuetenango je guatemalské město, které se nachází v oblasti severozápadního vnitrozemí země. Tato oblast je známá svými kávovými plantážemi, které se rozkládají po celé krajině. Kvůli tomuto faktoru se v oblasti Huehuetenango nachází spousta skvělých možností ubytování.

Hotel Cafe La Casa del Viandante je jedním z nejpopulárnějších hotelů ve městě Huehuetenango. Tento hotel se nachází ve středu města a nabízí pokoje pro jednotlivce, dvojice a rodiny. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou a kabelovou televizí. Hotel Cafe La Casa del Viandante je také známý svými skvělými službami, jakými jsou restaurace, kavárna a Wi-Fi připojení zdarma.

Další skvělou možností ubytování je Hotel Gran Imperio. Tento hotel se nachází v blízkosti městského náměstí a nabízí jednodenní výlety do oblasti kávových plantáží. Pokoje jsou velmi prostorné a vybaveny vlastní koupelnou, Wi-Fi připojením zdarma a úložným prostorem pro vaše věci. Hotel Gran Imperio také nabízí restauraci s tradičními guatemalskými jídly a baru s nápoji a koktejly.

Kromě těchto dvou hotelů, mnoho turistů volí také Airbnb možnosti. Airbnb nabízí skvělé možnosti pro ty, kteří hledají ubytování v soukromí. Tam můžete najít mnoho nabídek na apartmány s Wi-Fi připojením a kuchyňským koutem. Tyto apartmány se často nacházejí v tichých a klidných oblastech města, což je ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

V Huehuetenango a okolí také najdete několik kempingových možností. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prožít pravou přírodu a uniknout z města. Většina kempů se nachází v oblastech kávových plantáží nebo v okolí přírodních parků.

Výběr ubytování v Huehuetenango závisí na vašich preferencích a potřebách. Zvažte své možnosti a vyberte si ten nejvhodnější pro váš pobyt. Kteroukoli možnost však zvolíte, můžete se těšit na krásnou přírodu a vřelé přivítání od místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Huehuetenango


Níže jsou uvedeny nejčastější otázky a odpovědi týkající se guatemalské kávy z regionu Huehuetenango:

1. Co znamená název "Huehuetenango"?

Huehuetenango je název města a departementu v západní části Guatemaly. Slovo "huehuetenango" v jazyce kečuán znamená "staré místo".

2. Jaká je chuť kávy z Huehuetenanga?

Káva z Huehuetenanga je známá svou ovocnou a sladkou chutí, která je vyvážena mírnou kyselostí. Může mít také kořeněnou nebo čokoládovou chuť a aroma.

3. Jak se liší guatemalská káva z Huehuetenanga od jiných guatemalských káv?

Káva z Huehuetenanga má odlišnou chuť od kávy z jiných regionů Guatemaly díky specifickému půdnímu složení, nadmořské výšce, klimatu a pěstování na malých farmách.

4. Jakou nadmořskou výšku mají plantáže kávy v Huehuetenangu?

Plantáže kávy v Huehuetenangu jsou v nadmořské výšce mezi 1600 a 2000 metry nad mořem.

5. Jak dlouho trvá sklizeň kávy v Huehuetenangu?

Sklizeň kávy v Huehuetenangu trvá obvykle od listopadu do února.

6. Kdo vlastní farmy s kávou v Huehuetenangu?

Farmy s kávou v Huehuetenangu jsou vlastněny menšími zemědělci a kooperativami.

7. Jakým způsobem se zpracovává káva v Huehuetenangu?

Káva v Huehuetenangu se obvykle zpracovává na mokré stanoviště, což znamená, že zrna jsou nejprve přepravena do spodní stanice, kde jsou oddělena od třídiče a fermentována. Následně jsou sušena na slunci nebo v suchém domě.

8. Jaký je průměrný výnos na hektar kávy v Huehuetenangu?

Průměrný výnos kávy na hektar v Huehuetenangu se pohybuje mezi 1,5 a 2 tunami.

9. Je káva z Huehuetenanga certifikována?

Ano, některé kooperativy a farmy v Huehuetenangu mají certifikáty fair trade, organic nebo Rainforest Alliance.

10. Kde mohu koupit kávu z Huehuetenangu?

Kávu z Huehuetenangu mohu koupit v místních kavárnách, specializovaných obchodech s kávou nebo na internetu.


Letenka Guatemala Huehuetenango


Guatemala patří mezi nejatraktivnější turistické země v Latinské Americe. Pokud se do této země chystáte a chcete kontrolovat na vlastní pěst, letenka do Huehuetenanga je skvělou volbou.

Huehuetenango je město v západní části Guatemaly a leží přímo na hranicích s Mexikem. Toto území je bohaté na zemědělské plodiny a kávové plantáže. Je to také domov pro mnoho domorodých etnických skupin a nabízí návštěvníkům skvělý pohled na místní kulturu.

Huehuetenango je také výchozím bodem pro mnoho přírodních a historických turistických atrakcí. S četnými horskými cestami, říčními údolími a pohledy na krásné vodopády je tato oblast rájem pro turisty, kteří mají rádi přírodu.

Jak koupit letenku do Huehuetenanga?

Na trhu je mnoho letových společností, které nabízejí lety do Guatemaly. Většina z nich vede přes metropoli města - Guatemalu City. Zde se nachází největší mezinárodní letiště La Aurora. Pokud hledáte přímý let do Huehuetenanga, nabízí takovou možnost jenom jeden přepravce – Guatemalan Airline.

Pro cestovatele, kteří hledají příznivější cenu, jsou nejlepší hodnotou lety s přestupem přes Mexiko City nebo přes jiná mezinárodní letiště v Latinské Americe.

Nezapomeňte si dopředu prohlédnout všechny nabídky a srovnat si ceny, abyste mohli najít tu nejlevnější letenku do Huehuetenanga.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Huehuetenanga?

Huehuetenango má tropické podnebí s dvěma sezónami - suchou (listopad až duben) a deštivou (květen až říjen). Pokud chcete obdivovat krajinu a nevadí vám horko, doporučujeme navštívit region v průběhu Sucha.

Turistická sezóna v Huehuetenang je v lete a jeseni. Kdykoliv se rozhodneme pro návštěvu, z vysokými teplotami a vlhkostí, zejména v místnostech bez klimatizace nebo ve venkovních aktivitách.

Jaké jsou top turistické atrakce v Huehuetenangu?

Huehuetenango nabízí mnoho skvělých míst k návštěvě a zážitků pro turisty. Zde jsou některé z nejlepších turistických atrakcí v této oblasti:

1. Národní park Cuchumatanes – to je krásnou oblast s nejvyššími horami v Guatemale. Zde naleznete nádherné krajinu s krásnými vyhlídkami.

2. Mayan ruiny – Huehuetenango je bohaté na historické památky a Mayan ruiny jsou skvělým příkladem. Patří sem například Ruinaja, San Juan Batista nebo Ruiny Zaculeu.

3. Místní trhy – tato oblast je bohatá na různé trhy, které se konají každý den. Zde si můžete nakoupit mnoho místních specialit a řemesel.

4. Plantáže kávy – Huehuetenango je také domovem pro mnoho kávových plantáží, kde můžete ochutnat skvělou kvalitu kávy a zjistit více o procesu zpracování.

5. Národní park Tacana – Tento národní park se nachází na hranicích s Mexikem a je domovem mnoha nejnižších položených deštných lesů v Guatemale. Zde se nachází říční údolí, překrásné vodopády a mnoho jiných přírodních krás.

Ročně navštíví Huehuetenango tisíce turistů. Pokud hledáte něco neobvyklého a zaujímavého během vaší dovolené v Latinské Americe, Huehuetenango je skvělou volbou. S letenkou do Huehuetenanga, můžete si být jisti, že vás čeká naprosto nezapomenutelná dovolená v nádherných přírodních krásách a historických památkách.


Dovolená Guatemala Huehuetenango


Guatemala Huehuetenango je nezapomenutelnou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou s trochou dobrodružství a zároveň touží po krásných přírodních scenériích a fascinujících kulturách. Tento region se nachází v severozápadní části Guatemaly a je obklopen vrchovinami a nedotčenou přírodou.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, nabízí Huehuetenango několik zajímavých možností. Návštěvníci mohou navštívit mnoho archeologických nalezišť, jako jsou Antigua Guatemala, Tikal nebo Quirigua, kde si mohou prohlédnout jedny z nejvýznamnějších památek z dob Mayů.

Další možností je zhlédnout tradiční místní festivaly, jako je například Festival de Huehues, který se koná na začátku února a slaví se zde tradičním tancem a posvícením. Tento festival je považován za jednu z nejbarvitějších oslav v celé Guatemale.

Pro milovníky přírody je ideální lokalitou pro trekking a pěší turistiku Sierra de los Cuchumatanes, nejvyšší pohoří v Guatemale, s mnoha možnostmi, jak objevit krásná údolí, řeky a říčky. Mezi další atrakce patří plavání v kráterovém jezeře Laguna de Chicabal a pozorování mnoha druhů ptáků v oblasti vodopádů Rio Blanco.

Huehuetenango se může chlubit také vynikající kuchyní, nabízející mnoho pokrmů z místních surovin jako jsou fazole, chilli papričky, rýže a masa. Mezi nejpopulárnější pochoutky patří Pollo en Pepián a Churrasco.

Nabízí se zde také mnoho ubytovacích možností, od levných hostitelů až po luxusní hotely. Mezi nejpopulárnější hotely patří Casa Ixchel Hotel a Hotel La Casa de Mamá.

V případě, že plánujete návštěvu Guatemaly, rozhodně zvažte návštěvu Huehuetenanga. Tento region nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás a fascinující kultury, která vám umožní objevovat něco zcela nového a zajímavého.


Počasí Guatemala Huehuetenango


Guatemala Huehuetenango je místo, kde se setkávají hory a džungle. Nachází se v západní části Guatemaly a patří mezi nejchladnější oblasti v zemi. Počasí zde bývá poměrně stálé a charakteristickým rysem je vysoká vlhkost vzduchu.

V průměru se teploty v Huehuetenangu pohybují kolem 10 stupňů Celsia. Nejvyšší teploty bývají zaznamenány během léta, kdy se teploměr může vyšplhat až k 20 stupňům. Zimní měsíce jsou naopak velice chladné a teploty klesají až k bodu mrazu. Ani během letního období se ale počasí nezmění do té míry, aby bylo možné očekávat horké letní dny jako u pobřeží Guatemaly.

V Huehuetenangu se vyskytují občasné deště, avšak množství srážek je poměrně nízké v porovnání s jinými oblastmi v Guatemale. Nejvíce srážek zde spadne během období od května do září. Právě během těchto měsíců může být počasí velice nevyzpytatelné a dochází k bouřkám a prudkým dešťům.

Huehuetenango je známý nejen pro své charakteristické počasí, ale také pro kvalitní kávu, kterou zdejší zemědělci pěstují na úbočí hor. Kávové plantáže jsou charakteristické pro celou oblast a nejenže poskytují chutnou kávu, ale také mají velký dopad na místní život.

Vzhledem k tomu, že počasí může být v Huehuetenangu nepředvídatelné, je důležité při cestování do této oblasti být připraven na různé podmínky. Doporučujeme mít s sebou teplé oblečení a obuv, ale také deštník, pokud cestujete v období většího dešťového létu. Nicméně, s připravou na proměnlivé počasí se dá v Huehuetenangu užít opravdu krásný pobyt.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky