Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ghana Ankasa National Park

Letenka Ghana Ankasa National Park


Ghana je země plná krásných a exotických míst, které stojí za to navštívit. Pokud máte rádi přírodu a zvířectvo, zvažte cestu do Ankasa National Parku. Tento park se nachází v Západním regionu Ghany, těsně u hranic s Pobřežím slonoviny. V parku se nachází jedna z nejrozmanitějších faun a flóry v zemi, což poskytuje naprosto jedinečnou zážitků pro milovníky přírody.

Cesta do Ankasa National Parku zahrnuje letenku do Akry, což je největší město Ghany. Zde se budete muset rozhodnout, zda využijete krátký let do města Takoradi nebo se vypravíte dalším způsobem na cestu do parku. Pokud si zvolíte let do Takoradi, doporučujeme si objednat doplnkovou službu v podobě transferu do Ankasa National Parku, který se nachází vzdálen asi 4 hodiny jízdy severním směrem.

Ankasa National Park poskytuje návštěvníkům příležitost k naprostému zblížení se s ghanskou přírodou. V parku se nachází močálová, lesnatá i travnatá oblast, vše spolu s řekami, vodopády a různými typy rostlin a živočichů, díky čemuž si můžete užít velmi rozmanité zážitky. Milovníci ptactva si jistě přijdou na své, a to především díky nejrůznějším druhům ptáků, kteří zde hnízdí. Příkladem mohou být například vlaštovky, kolibříci, husy nebo i dravci, jako je orel nebo jestřáb.

Pro průzkumníky vydatnějších zážitků se nabízejí také procházky po parku, které jsou označovány jako „džungle trekking“. Tuto aktivitu však nelze provádět bez zkušeného průvodce, a tak se doporučuje využít služeb místních organizací, které takové exkurze zajišťují.

Při návštěvě Ankasa National Parku nezapomeňte na pitnou vodu, proti komárům a na vhodné oblečení a obuv. Park je ideální pro krátkodobé výlety a excursions, takže si snadno sestavíte rozvrh aktivity, který vám bude vyhovovat.

Za zmínku stojí, že Ankasa National Park je jedním z nejmenších parků Ghany, ale přesto je to místo, které rozhodně stojí za to navštívit. Pokud máte rádi přírodu a toužíte po dobrodružství, neváhejte a vyzkoušejte tuto exotickou destinaci, která vás zcela jistě ohromí svou krásou a pestrým zvířectvem a flórou.


Počasí Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park v Ghaně, jak už jeho název napovídá, je zvláštní místem, které se vyznačuje nejen obrovskými plochami pralesů a zvířaty v něm žijícími, ale také jeho klimatickými podmínkami.

Park se nachází na jihozápadě Ghany a je jedním z nejvýznamnějších parků v celém západním regionu Afriky. Je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou např. sloni, buvoli, koně lesní a množství ptačích druhů. Ankasa nabízí výbornou příležitost pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Když se podíváme na klimatické podmínky v Ankasa National Parku, můžeme říci, že je zde celkově vlhké klima. Převládající déšť je zde v období od dubna do května a od září do listopadu. Nejvyšší dešťové srážky se vyskytují v první polovině dubna, v průměru až 300 mm během měsíce.

Teplota v Ankasa National Parku se pohybuje v rozmezí 26 - 32 stupňů Celsia. V noci může být teplota o něco nižší, ale nikdy nespadne pod 20 stupňů Celsia. To znamená, že když navštívíte park, musíte počítat s místně vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Zimy a léta v Ankasa National Parku nejsou tak zjevné jako na jiných místech. Je to však místo, kde se setkává tropické konvergenční pásmo a vlhký pasáž, což znamená, že zde mohou být tropické bouřky velmi časté. Ty mohou být velice silné a travnaté plochy se mohou stát bahnitými loukami.

Z tohoto důvodu je nutné, aby turisté před návštěvou Ankasa National Parku dobře zvažovali počasí a měli s sebou vhodné oblečení, boty a vybavení, které by jim mělo poskytnout ochranu před deštěm a vysokými teplotami.

Všechny tyto faktory mohou sesumírovat, že počasí v Ankasa National Parku může být nevyzpytatelné a nejlepší doba pro návštěvu je v období mezi prosincem a březnem, kdy se vyskytuje méně dešťů. Nicméně, pokud má člověk na mysli pozorování zvířat, může se zde obejít i s vyšším výskytem dešťů v jiných obdobích. Během každé návštěvy je dobré sledovat aktuální počasí, ať už se jedná o plánovanou přípravu návštěvy nebo samotný průběh výletu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Ankasa National Park


Dotaz: Jak se dostanu do Ankasa National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Ankasa National Park je cestovat z Accry a vzít autobus do města Elubo. Odtud můžete najmout soukromé auto nebo okřídlený taxi do parku.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ankasa National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ankasa National Parku je v období deště od dubna do června, kdy jsou řeky a vodopády v plném proudu a zvířata jsou nejaktivnější. Nicméně, park je otevřený pro návštěvu po celý rok.

Dotaz: Jaká je nejoblíbenější aktivita v Ankasa National Park?
Odpověď: Nejoblíbenější aktivitou v Ankasa National Parku je průzkum parku s průvodcem a pozorování divoce žijících zvířat, jako jsou opičí druhy, ptáci, antilopy a sloni.

Dotaz: Potřebuji vízum pro návštěvu Ankasa National Park?
Odpověď: Ano, jako většina cestujících do Ghany, budete potřebovat vízum pro návštěvu Ankasa National Parku. Víza můžete žádat na velvyslanectví Ghany v zemi, kde žijete, nebo na letišti v Ghaně.

Dotaz: Je možné kempovat v Ankasa National Parku?
Odpověď: Ano, je možné kempovat v Ankasa National Parku na určených místech. Nicméně, musíte si zajistit povolení a průvodce pro vaši bezpečnost.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do Ankasa National Parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do Ankasa National Parku závisí na tom, zda jste místní nebo turista. Místním obyvatelům je vstup zdarma, zatímco turisté platí 20 ghanských cedií (asi 90 Kč) na den.


Ubytování Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park, nacházející se v jihozápadní části Ghany, nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat mimořádnou biodiverzitu této oblasti. Pokud zvažujete cestu do Ghaně, měli byste si určitě užít alespoň několik dní v národním parku Ankasa. V tomto článku se podíváme na to, co můžete očekávat od ubytování v tomto parku.

Ankasa National Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, opice, papoušci, hadi nebo zebry, a to hlavně díky značnému množství přírodních zdrojů a nedotčených oblastích. Turisté se mohou připojit k organizovaným procházkám a projížďkám za účelem vidět tuto divokou zvěř v nížinách, nábřežních porostech mangových, deštných lesích, bažinách a mnoha dalších ekosystémech.

Park nabízí různé druhy ubytovacích zařízení. Pro ty, kteří hledají luxusnější zážitek, jsou k dispozici rezervace, včetně Krokosua Hills Hotel a Atlantik Hotel. Zde si turisté mohou užít pohodlí a pohostinnost, kterou tato místa nabízejí. Všechny tyto hotely mají vkusně zařízené pokoje, restaurace a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří hledají přímořské ubytování, je tu Ezile Bay Eco-Lodge. Toto místo nabízí návštěvníkům nádherný výhled na Azorské pobřeží i komfort a pohodlí, které potřebují, včetně nadstandardních místností, bazénu, restaurace a mnoha dalších služeb.

Pokud jste nakloněni romantickému stylu ubytování, pak byste mohli zvažovat ghanský styl chaty. Jednoduché chaty v národním parku mohou nabídnout unikátní výhled na divokou zvěř a tichou atmosféru, kterou hledáte.

Většina ubytování v Ankasa National Park nabízí možnost zapojit se do organizovaných výletů a prohlídek s průvodcem. Můžete si tak užít procházky v noci, výlety za zvířaty, vogelkopový průzkum a mnoho dalšího.

Většina ubytování nabízí jednodenní, dvoudenní či třídenní balíčky pro turisty. Tyto balíčky zahrnují nejen ubytování, ale i všechny aktivity a stravování. Pro vícedenní návštěvy národního parku je vhodné hledat ubytování s dohodnutým výběrem jídel. Výběru potravin zde často nejsou, takže není na místě očekávat široký výběr pokrmů.

Ankasa National Park vás zavede do jednoho z nejkrásnějších koutů Ghany – nabízí nepopsatelnou krásu a nedotčenost přírody. Zvolte některé ze zařízení, které jsou zde k dispozici, nebo si pronajměte pro svůj pobyt chatu. Nakonec se společně zde ochutnejme tradiční ghanaské pokrmy a užijme si přírodu v národním parku Ankasa.


Dovolená Ghana Ankasa National Park


Ghana je krásná africká země plná překvapení a přírodních krás. Mezi největší spoustu stojí Ankasa National Park, který se nachází v západní části země nedaleko od hranic s Pobřežím slonoviny. Tento park je známý svou bohatou a rozmanitou faunou a flórou.

Ankasa National Park se rozkládá na ploše přibližně 500 km² a zahrnuje jak tropické pralesy, tak i bažiny a řeky. Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou například ohrožené druhy jako šimpanzi, zebry, sloni, levharti a endemické druhy jako například jedovatí hadi nebo batyzi. Kromě toho v parku najdete více než 200 druhů ptáků, čímž se stává rájem pro ornitology.

Jakmile se dostanete do Ankasa National Parku, můžete si užít celou řadu aktivit, jako jsou pěší túry, noční procházky, vodopády a výlety do pralesa. Pokud máte štěstí, můžete být svědkem unikátních zážitků, jako je setkání s divokými zvířaty obletovanými v pralese nebo potápění se v řece Ankasa.

Večer se můžete ubytovat v některém z kempů, které najdete v parku. Tyto kempy nabízejí základní vybavení a uspokojí všechny potřeby turistů. Kromě toho můžete ochutnat místní kuchyni a vychutnat si místní kulturu.

Pro turisty a milovníky přírody je Ankasa National Park ideálním místem na dovolenou. Do parku se nejlépe dostanete od města Elubo v západní Gháně. Návštěva parku bude nezapomenutelným zážitkem, protože Ghana nabízí mnoho turistických aktivit a zajímavostí.

V parku si užijete unikátní zážitek a budete mít příležitost prozkoumat krásy africké divočiny. Dovolená v Ankasa National Parku se stane nezapomenutelným zážitkem a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky