Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Finsko Kemi

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Kemi


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kemi?

V Kemi je nejlepší aktivitou návštěva ledového hradu SnowCastle, projížďka na sněžném skútru, rybolov a výlet lodí na ostrovy v Botnickém zálivu.

2. Kde se nachází letiště v Kemi?

Letiště Kemi-Tornio (KEM) se nachází asi 7 kilometrů jihozápadně od centra města Kemi.

3. Jaké jsou možnosti dopravy v Kemi?

Dostupné možnosti dopravy zahrnují veřejnou dopravu, taxi, půjčení auta, motocyklu nebo sněžného skútru.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Kemi?

Nejlepší čas na návštěvu Kemi závisí na vašich preferencích. Během zimy můžete zažít ledový hrad a aktivní zimní aktivity, zatímco v létě si můžete vychutnat slunce a nádhernou západo-finskou krajinu.

5. Jaké jsou nejlepší ubytování v Kemi?

Nejlepší ubytování v Kemi zahrnuje hotely a apartmány, například Cumulus City Kemi, Scandic Kemi a SnowCastle Resort.

6. Co je ledový hrad SnowCastle?

Ledový hrad SnowCastle je sezónní atrakce, která se nachází v Kemi každý rok od ledna do dubna. Hrad byl poprvé postaven v roce 1996 a postupně se stal populárním turistickým cílem.

7. Jaké jsou turistické atrakce v okolí Kemi?

V okolí Kemi najdete mnoho turistických atrakcí, jako jsou Kemi Gemstone Gallery, Kemi Art Muzeum, arktická katedrála v Rovaniemi, Santa Claus Village a Santa Park.

8. Jaké jsou průměrné teploty v Kemi?

Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -8 stupňů Celsia, zatímco v létě se průměrná teplota pohybuje okolo 15 stupňů Celsia.

9. Co mohu vidět v místní přírodě?

Království místní přírody zahrnuje Botnický záliv, řeku Kemijoki, Nallikari beach a Rokua Geopark.

10. Kde se můžu najíst?

V Kemi najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční finskou kuchyni, jakož i mezinárodní jídla. Některé oblíbené restaurace zahrnují Ravintola Pirttihirmu, Ravintola Tähti a Ruokapaikka Sulo.


Počasí Finsko Kemi


Finsko Kemi je město, které se nachází na pobřeží Baltského moře na severu Finska. Tato oblast je charakteristická drsným podnebím a extrémně dlouhými zimami.

V zimních měsících se průměrná teplota pohybuje okolo -10 až -15 °C, přičemž teploty mohou klesnout k -30 °C nebo níže. Tento extrémní mráz, kombinovaný s vysokou vlhkostí, vytváří mrazivé počasí, které je třeba brát vážně.

V zimě se také často vyskytují bouře, které přinášejí silné sněžení a vysoké větry. Ty mohou způsobit náročné podmínky, zejména na silnicích a v terénu.

Letní měsíce jsou v Kemi poměrně mírné, s průměrnou teplotou kolem 14-16 °C. Den má v létě dlouhé 24 hodin, což znamená, že slunce nezapadá a vytváří se tak bílá noc. To má za následek, že v létě není tma a slunce zůstává na obzoru téměř celou noc.

Vzhledem ke své poloze na pobřeží Baltského moře, může být počasí v Kemi velmi proměnlivé. Může se vyskytovat jak slunečné počasí, tak i deštivé nebo mlhavé.

Za zmínku stojí, že Finsko Kemi nabízí jedinečné příležitosti pro pozorování polární záře, což je jedna z nejkrásnějších přírodních jevů na světě. Vedle turistů se sem přijíždějí podívat i vědci a polární badatelé.

Celkově lze říci, že počasí v Kemi je drsné a extémní, ale zároveň nabízí unikátní zážitky a výjimečné přírodní scenérie. Je tedy třeba si dobře připravit na zimy i léta, ale stojí to za to.


Letenka Finsko Kemi


Letenka Finsko Kemi: Místo prozkoumání zázraků finské přírody

Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a nabízí neuvěřitelné zážitky na každém kroku. Pokud prvotně cestujete do Finska, nemůžete podcenit město Kemi, které se nachází na severozápadě země. Město Kemi je nádherné přímořské město se širokou nabídkou aktivit pro turisty.

Když se rozhodnete navštívit město Kemi, první věc, která vás zaujme, je Kemijské sklo. Je to dominantní budova na pobřeží, kde se nachází muzeum skla. je to fascinující muzeum, kde si můžete prohlédnout různé exponáty z křišťálového skla z nejvýznamnějších evropských výrobců. Je to jedinečná příležitost pro turisty ochutnat a získat nové poznatky o finských sklech.

Dalším místem, které byste neměli přehlédnout při návštěvě Kemie, je národní park Pyhä-Luosto. Národní park se nachází v blízkosti Kemi a nabízí turistům neuvěřitelné zážitky ze zimních sportů včetně lyžování, snowboardingu, horské turistiky a dalších aktivit. Celoroční výlety jsou zde k dispozici pro všechny turisty, kteří chtějí zažít nádherné scenérie tohoto mimořádného parku.

Za zmínku stojí také ledové hotel SnowCastle v Kemi, který se v sezóně (od prosince do března) objevuje na břehu široké řeky za městem. SnowCastle nabízí jedinečné ubytování v ledových pokojích a suity a nachází se na břehu řeky, jehož ledová krytina přiláká mnoho turistů do této oblasti každý rok.

Pokud hledáte rozmanitost zážitků, které nabízí Finsko, tak by Finsko mělo být vaším cílem na příští dovolené. Letenky do Kemie jsou k dispozici z mnoha letišť po celém světě. S velkým počtem možností letenek a s mnoha možnostmi turistických aktivit, nabízí Finsko nezapomenutelnou dovolenou pro každého turistu.


Dovolená Finsko Kemi


Finsko je země obklopená přírodou, dokonalým místem pro milovníky outdooru. Město Kemi je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Město Kemi se nachází na severu Finska blízko polárního kruhu. Pokud hledáte dovolenou na klidném místě s možností prozkoumat skandinávskou přírodu, pak je město Kemi tou správnou volbou.

Kemi nabízí návštěvníkům řadu aktivit pro každého. Můžete si pronajmout kánoe a proplout řekami, které protékají okolím města, nebo se vydat na turistickou stezku do nedalekého národního parku. V zimě je Kemi vyhledávaným místem pro milovníky lyžování, snowboardingu a dalších zimních sportů. Největší atrakcí Kemi je však ledový hrad, který se každoročně staví v blízkosti města.

Ledový hrad je otevřený po většinu zimy a v něm najdete například ledovou kapli, ledové lože a dokonce i ledovou čajovnu. Ledový hrad je každým rokem jiný a většinou se v něm nachází celkem deset pokojů. Pokojů je víc, ale některé slouží pouze jako dekorace nebo jako místo pro fotografování.

Kemi je také ideálním místem pro pozorování polární záře. Zeměkoule se nachází pod obrovským magnetickým polem a když slunce vysílá sluneční bouři, magnetické částice se vyskytují v blízkosti polárních oblastí. Tyto částice způsobují efekt svítících obláčků, díky kterým je možné pozorovat polární záři.

Pokud hledáte klidnou dovolenou s možností prozkoumat krásy Finska, pak je Kemi tou správnou volbou. Město nabízí řadu aktivit pro každého a je ideálním místem pro milovníky přírody. Ledový hrad a pozorování polární záře jsou jedinečnými zážitky, které si z vaší dovolené určitě odvezete domů.


Ubytování Finsko Kemi


Finské město Kemi leží na severozápadě země nedaleko hranic s Norskem. Je známé především díky svému unikátnímu ledovému hotelu, který každou zimu přiláká tisíce turistů z celého světa. Kromě této atrakce však město nabízí i mnoho dalšího, včetně možností kvalitního ubytování.

V Kemi je celá řada hotelů, penzionů a apartmánů, které turistům nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Mnoho z nich má navíc vynikající polohu v blízkosti hlavních turistických atrakcí a historických památek, jako je například kostel z roku 1957, který patří k největším v celém Finsku.

Mezi nejoblíbenější hotely v Kemi patří například Kemi Seaside Glass Villa, který nabízí krásné výhledy na moře a ledovou zátoku. V hotelu jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací, stejně jako prostorné apartmány pro rodiny a skupiny.

Pro milovníky přírody a romantiky je zase ideální volbou Kemi Aurora House, který nabízí nejen moderní ubytování, ale také možnost pozorování polárních září přímo z okna pokoje. Hotel se nachází v těsné blízkosti Kemi SnowCastle, takže turisté si mohou snadno udělat celodenní výlet a potom se vrátit do pohodlí svého pokoj.

Kromě luxusních hotelů je v Kemi také mnoho cenově dostupných možností ubytování, jako jsou hostely a penziony. Hostel Kemi-Tornio nabízí jednoduché pokoje s dřevěným nábytkem a sdílenou koupelnou, ale za velmi příznivé ceny. Penzion Snow White Hotel je pak ideální volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou finskou atmosféru. Penzion se nachází ve staré části města a nabízí tradiční pokojí se společnou koupelnou.

Všechny hotely a ubytování v Kemi jsou vybaveny moderními zařízeními a poskytují vynikající služby. Pokud tedy plánujete cestu do tohoto krásného finského města, určitě nebudete mít problém najít vhodné a pohodlné ubytování pro sebe a svou rodinu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky