Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Ekvádor Yasuni National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Yasuni National Park


P: Co je to park Yasuni?
O: Park Yasuni je biosférická rezervace na jihu Ekádoru, která chrání obrovskou množství biodiverzity a domorodých etnik.

P: Co mohu vidět v parku Yasuni?
O: V parku Yasuni můžete vidět různé druhy zvířat a rostlin, jako jsou opice, jaguáři, tapíři, kakadu, ceiba stromy a mnoho dalších.

P: Jak se dostanu do parku Yasuni?
O: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku Yasuni, je letecky z Quita nebo Coca. Pokud se chcete dostat do parku jiným způsobem, můžete použít kanoistiku nebo pěší turistiku.

P: Jaké jsou nejlepší aktivity, které si mohu užít v parku Yasuni?
O: Nejlepší aktivity, které si můžete užít v parku Yasuni, jsou pozorování ptáků, procházky po deštném pralese, pozorování zvířat a setkání s domorodými kmeny.

P: Můžu zde najít ubytování?
O: Ano, v parku Yasuni najdete mnoho různých možností ubytování, včetně malých hotelů, hostitelů a lodí.

P: Může mi pomoci průvodce?
O: Ano, může. Průvodce vám může pomoci s navigací v pralese, pochopením ekosystému a také vám pomůže zajistit nejlepší pozorování zvířat.


Dovolená Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a nabízí mnoho možností, jak si užít aktivní dovolenou. Pro milovníky přírody je ideální destinací návštěva národního parku Yasuni.

Yasuni National Park se nachází v amazonské džungli v Ekvádoru a byl vyhlášen za jedno z nejvýznamnějších biosférických rezervací na světě UNESCO. Na rozloze více než 9 820 km2 najdete různé ekosystémy, včetně tropických deštných lesů, bažin, řek a jezer.

Návštěvníci parku si mohou užít procházky po stezkách, které vedou k řece Napo, nebo se projet na kánoi a pozorovat místní faunu a flóru. Džungle je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou jaguáři, pumy, tapíři nebo anakondy. Kromě toho zde najdete více než 600 druhů ptáků, jako jsou aras, tukani a kolibříci.

Pro většinu turistů je ale nejvýznamnějším zážitkem návštěva indiánských komunit, které zde žijí. Tamní obyvatelé stále žijí tradičním způsobem života a jsou velmi hrdí na svou kulturu. Turisté se mohou setkat s lidmi, kteří umí pečovat o džungli, lovit ryby nebo vyrábět tkaniny z palmových listů.

Pokud se rozhodnete navštívit Yasuni National Park, měli byste být připraveni na cestování do odlehlých oblastí Amazonie. Doporučuje se najmout si průvodce, který vám bude pomáhat při plánování výletů a bude vám moci ukázat místní kulturu a tradice.

Yasuni National Park je jedinečným místem na světě, které nabízí přírodní krásy, kulturní zážitky a možnost poznat unikátní a přátelské lidi. Tato destinace je ideální pro všechny, kteří chtějí přijít do kontaktu s přírodou, užít si klid a současně se naučit něco nového o lidech a kultuře Ekvádoru.


Počasí Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je země nacházející se ve střední Jižní Americe a vyznačuje se překrásnou přírodou, kterou můžeme nalézt v Yasuni National Parku. Tento park je považován za největší biosférickou rezervaci na světě a leží v Amazonské džungli v srdci Ekvádoru.

Yasuni National Park se rozprostírá na území přes 9 800 čtverečních kilometrů, což ho činí bohatým na různé druhy flóry a fauny. V parku se nacházejí různé druhy rostlin, včetně palmových stromů, orchidejí a bambusů. Můžeme zde také nalézt mnoho druhů ptáků, savců, ryb a hmyzu. Mezi ty nejpozoruhodnější druhy patří například jaguáři, američtí aligátoři, tapíři jihoameričtí či různé druhy opic.

Podnebí v Yasuni National Parku se vyznačuje vysokou vlhkostí a teplem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a srážky zde dosahují výše 3 000 mm ročně. Dá se říci, že toto podnebí tvoří ideální podmínky pro růst pralesa a všechny živé organismy, které zde žijí.

Turistický ruch v parku se zaměřuje převážně na ekoturistiku a ochranu přírody. Lidé si zde mohou užít překrásné přírodní scenérie, stezky plné zeleně a mnoho druhů zvířat, které se zde volně pohybují. Mezi hlavní atrakce v parku patří rafting, turistika, potápění a šnorchlování.

Je zde několik období, která jsou vhodná pro návštěvu Yasuni National Parku. Nejlepší období jsou období sucha, které trvá od července do listopadu. V tomto období jsou řeky nízké, což umožňuje větší přístup do hloubi džungle a k mnoha dalším místům, která jsou období deště nebezpečná.

Celkově lze říci, že Yasuni National Park je překrásným místem, které stojí za návštěvu. Pokud máte rádi přírodu a chcete se ponořit do světa neuvěřitelných rostlin a zvířat, Yasuni National Park je pro vás tou správnou volbou. Nezapomeňte se ale na své cestě chránit a dodržovat zásady ekoturistiky, aby se nádherná příroda zachovala i pro další generace.


Ubytování Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor Yasuni National Park - Ubytování v srdci amazonského deštného pralesa

Ekvádor je země s mnoha krásami, přesto není tolik navštěvovaná turisty jako sousední Kolumbie nebo Peru. Mezi největší přírodní poklady této země patří Yasuni National Park. Leží v hloubi amazonského deštného pralesa a nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak objevovat přírodu na vlastní kůži. Nejlepší způsob, jak vyrazit na cestu do srdce pralesa, je najít si ubytování přímo v parku. O jaké varianty ubytování se jedná?

Hlavní ubytovací možnosti v Yasuni National Park

1. Kajutové domy

V parku se nachází několik kajutových domů, které se většinou stavějí z místních materiálů jako dřevo, palmy nebo place. Domy jsou vybaveny základním vybavením, jako jsou postele, koupelna s toaletou a sprchou a stůl se židlemi. Pokud tedy hledáte ubytování v srdci pralesa, ale přitom nechcete zapomenout na základní komfort, mohou být kajutové domy ideální variantou.

2. Stanování

Pro dobrodružné cestovatele jsou ideální stanová pole, která jsou v parku rozesetá po celé ploše. Stanování může být trochu náročné, protože je třeba si stan postavit a celý tábor si zajistit. Na druhou stranu, toto ubytování nabízí naprostou svobodu a možnost strávit noc pod hvězdami v těsné blízkosti pralesa.

3. Lodge

Pokud chcete zažít exkluzivní zážitek, můžete si zarezervovat soukromou lodge. Ty nabízejí vysoký standard ubytování v podobě klimatizovaných pokojů s vlastní koupelnou, restaurací a bazénem. V lodge si můžete užít prvotřídní služby a stejně tak zůstat v kontaktu s přírodou. Výhodou této varianty je, že máte k dispozici průvodce, který vás provede pralesem a pomůže vám objevit zvířata a rostliny, které byste jinak neviděli.

Všechna ubytování v Yasuni National Park mají jeden společný rys: jsou v pralese. To znamená, že se musíte připravit na život bez elektřiny, televize a internetu. Co ale získáte, je jedinečný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Co přinést s sebou na cestu do Ekvádor Yasuni National Park?

Před cestou do parku mějte na paměti, že půjde o malý dobrodružství. Pokud se tedy rozhodnete pro stanování, vezměte s sebou stan, karimatku, spacák a kopu svíček nebo baterky. Pokud se budete ubytovávat v kajutových domech, vezměte si s sebou boty do vody, oblečení našité ze sítě, mnoho repellentů a oděv, který vás ochrání proti moskytům a podobným otravám. V každém případě si zkontrolujte seznam vybavení s vaším poskytovatelem ubytování, protože různá ubytování nabízejí různou úroveň vybavenosti.

Celkové závěry

Ekvádor Yasuni National Park je neuvěřitelně impozantní přírodní záznam, který nabízí jedinečné zážitky pro ty, kteří chtějí objevit krásy amazonského pralesa. Ubytování v parku představuje skvělý zážitek v srdci přírody. Protože jsou přístupné pouze lodí, je vždy dobré získat další informace od společnosti, se kterou budete cestovat. Celkově platí, že bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, bude vám Yasuni National Park zaručeně nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Ekvádor Yasuni National Park


Ekvádor je země plná nádherných přírodních parků a národních rezervací. Mezi ně patří i Yasuni National Park, který se nachází na hranici mezi Ekvádorem a Peru. Tento park je však mnohem víc než jen další turistickou atrakcí - jedná se o jeden z nejbohatších ekosystémů na Zemi s ohromnou biodiverzitou.

Existuje řada možností, jak se dostat do Yasuni National Parku - lodí, autobusem nebo letadlem. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je pochopitelně letadlo.

Mnoho letovisek a leteckých společností nabízí lety do města Coca, které je nejblíže k Yasuni National Parku. Můžete si zvolit let přímo z Quita (Hlavní město Ekvádoru) nebo z dalších měst v okolí. Délka letu trvá pouze hodinu a nejčastěji se provozuje v malých letadlech.

Jakmile přistanete v Coca, budete muset pokračovat lodí po řece Napo, která protéká přes Yasuni a spojuje město Coca s mnoha dalšími vesnicemi a obcemi v oblasti. Většinou se jedná o vodní taxi, který vás doveze do malé vesnice Yasuni. Odtud je již jenom kousek do samotného parku.

Yasuni National Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně jaguárů, ocelotů, papoušků a tarantul. Pro ekologické turisty a přírodní nadšence je to skutečný ráj.

Toto místo je důležité, nejen kvůli své biologické rozmanitosti, ale také kvůli tomu, že zde žije několik izolovaných domorodých kmenů, kteří zde žijí už po staletí. Tyto kmeny jsou však ohroženy ilegálním kácením a lovectvím.

Navštěvování tohoto parku je možné snadno bez narušení místního ekosystému, pokud se přizpůsobíte místním zvyklostem a zásadám. Turisté by měli zůstat na vyhrazených cestách, nezanechávat za sebou odpadky a respektovat domorodé kmeny, kteří žijí v parku.

Nakonec lze tedy říci, že návštěva Yasuni National Parku je výjimečným zážitkem pro každého, kdo miluje přírodu a chce ochutnat kus pravého neokoukaného světa. Pro letenku tímto směrem se určitě vyplatí investovat. Tento národní park je totiž něčím, co byste určitě neměli nechat ujít, pokud máte rádi krásu a přírodu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky