Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Jaký je vstupní poplatek do Dahshuru?
Vstupní poplatek do Dahshuru je 120 egyptských liber.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dahshuru?
Dahshur je otevřena denně od 8:00 do 16:00 hodin.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Dahshuru?
Hlavními atrakcemi v Dahshuru jsou tzv. Křivá a Červená pyramida.

4. Jak se dostat do Dahshuru?
Do Dahshuru se nejlépe dostanete taxíkem, ale lze tam i jet MHD, například autobusy čísla 355 a 357.

5. Mohu fotografovat v Dahshuru?
Ano, fotografování je v Dahshuru povoleno, ale může být spojeno s doplňkovým poplatkem.

6. Jak dlouho trvá návštěva Dahshuru?
Návštěva Dahshuru by měla trvat asi 2 až 3 hodiny.

7. Lze si pronajmout průvodce v Dahshuru?
Ano, lze si pronajmout průvodce přímo na místě. Cena je zhruba 200-300 egyptských liber za průvodce.

8. Mohu si vzít jídlo a pití do Dahshuru?
Jídlo a pití je v Dahshuru zakázáno. Je však možné si vzít s sebou láhev vody.

9. Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Dahshuru?
Vhodné je oblečení, které kryje ramena a kolena. Doporučuje se pohodlná obuv.

10. Jsou v Dahshuru nějaké občerstvení a toalety?
Ano, v Dahshuru jsou k dispozici občerstvení a toalety.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho pyramidy patří mezi nejznámější památky na světě. Jedním z mála míst v Egyptě, kde se můžete ubytovat přímo u pyramid, je Dahshur. Toto údolí se nachází zhruba 30 km od Káhiry a patří k nejstarším pyramidovým komplexům v Egyptě.

Dahshur se skládá ze tří pyramid - Křivky pyramidy, Červené pyramidy a tzv. Rocherovy pyramidy. Každá z těchto staveb má své vlastní kouzlo a příběh.

Křivka Pyramidy se vyznačuje svým charakteristickým tvarováním, který vypadá, jako by se stavebníci zmýlili a přestali stavět v pravém úhlu. Tato pyramidová stavba je vysoká více než 100 metrů a má celkovou plochu 115 000 metrů čtverečních. Tato mohutná struktura se nachází úplně na konci údolí Dahshur a může být vaším domovem během vaší návštěvy v této oblasti.

Další zajímavou pyramidou je Červená pyramida - ta se svými 105 metry výšky patří k největším pyramidám v Egyptě. Tento monumentální komplex si můžete prohlédnout nejen zvenku, ale také zevnitř. Návštěvou této pyramidy se dostanete dovnitř velké hrobky a můžete se projít chodbami a tunely, které ukrývají tajemství starověkých egypťanů.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Dahshur, můžete si vybrat z různých možností. Tento region nabízí luxusní hotely, ale také ubytování v tradičních domech, které se nachází přímo v blízkosti pyramid.

Ubytování v Dahshur vám také poskytne příležitost prozkoumat další památky. Kromě pyramid zde najdete například také chrám Amenemhata III, který se nachází v bezprostřední blízkosti Křivkové pyramidy.

Jestliže máte zájem o podrobnější průzkum Dahshuru a jeho okolí, doporučujeme si najmout místního průvodce, který vám může nabídnout nejen základní informace o památkách v oblasti, ale také vám pomůže získat lepší ceny a zajistí vám mnoho zajímavých zážitků.

Celkově lze říci, že Dahshur je fascinujícím místem, které určitě stojí za návštěvu. Pokud jste milovníky historie a architektury, pak je výběr ubytování přímo v této oblasti tou správnou volbou. Pyramidy v Dahshuru se mohou pochlubit krásnou architekturou a unikátní atmosférou, která je pro Egypt tak typická.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho nádherné pyramidy, Křivka a Červená, jsou fascinujícím místem pro turisty po celém světě. Když přemýšlíte o plánování cesty do Egypta a návštěvě těchto historických památek, je důležité pochopit, jaké počasí můžete očekávat.

Dahshur je oblast v Egyptě, která se nachází v provincii Gíza. Tento region je velmi významný pro své pyramidy, včetně Křivky a Červené pyramidy, které jsou největšími atrakcemi v oblasti. Počasí v Dahshuru je podobné jako v dalších částech Egypta.

Zimní měsíce v Dahshuru (prosinec až února) jsou poměrně mírné s průměrnou teplotou okolo 20°C. Noci však mohou být chladnější, takže je vhodné mít s sebou lehkou bundu. Denní světlo bývá krátké, takže je vhodné plánovat návštěvu pyramid během dopoledne.

Jaro v Dahshuru (březen až květen) je obvykle velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a noci jsou teplé kolem 20°C. Tento období je velmi oblíbené mezi turisty a je důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečnou vodou.

Leto v Dahshuru (červen až srpen) je naprosto horké s maximální denní teplotou okolo 40°C. Noci jsou také velmi horké kolem 30°C. Pokud plánujete návštěvu pyramid během tohoto období, je důležité mít s sebou dostatek vody, chránit se před sluncem a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin.

Podzim v Dahshuru (září až listopad) je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Denní teploty jsou průměrně 30°C s teplotami nocí kolem 20°C. Toto období je vhodné pro návštěvu pyramid vzhledem k mírnějšímu počasí a nižšímu počtu turistů.

V každém období je dobré pamatovat na správné oblečení a dostatečné hydrataci, aby byla návštěva pyramid v Dahshuru co nejpříjemnější. Díky této informaci můžete plánovat svou návštěvu těchto fascinujících památek v závislosti na vašich osobních preferencích a předpokládanému počasí.


Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s velkým množstvím historie, kulturních památek a skvělým počasím. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované památky v Egyptě patří Křivková a Červená pyramida v Dahshuru.

Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je místo, kde se nacházejí dvě z nejstarších a nejvýznamnějších pyramid v Egyptě. Křivková a Červená pyramida jsou postaveny z červeného pískovce a byly postaveny během období Staré říše před více než 4 500 lety.

Křivková pyramida, jako jméno naznačuje, má výrazně křivou hranu. Tento tvar byl způsoben chybou výpočtu, při kterém egyptští stavitelé udělali chybu v úhlu, což vedlo k vzniku křivky. Přestože tato pyramida není dokončena, je stále velmi impozantní a významná pro egyptskou historii.

Červená pyramida, na druhé straně, je první "pravá" pyramida postavená v Egyptě. Její jméno odkazuje na barvu červeného pískovce, ze kterého byla postavena. Toto dílo je jedním z nejzachovalejších exemplářů egyptské pyramidové architektury. Její interiér je naplněn chodbami a komnatami, což umožňuje návštěvníkům poznat, jaký způsob bydlení měli faraon a jeho blízcí.

Když budete mít možnost navštívit Egypt, nezapomeňte si v plánu návštěvy nechat čas na Dahshur a na obě pyramidy. Tyto historické památky vás okouzlí svou krásou a velikostí a připomínají nám důležitost a význam egyptské kultury a historie.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země plná záhad a tajemství, ale také historie a kultury. Jedním z míst, které byste si při návštěvě Egypta neměli nechat ujít, jsou pyramidy v Dahshuru. Nacházejí se asi hodinu jízdy od Káhiry a patří mezi nejstarší pyramidy v Egyptě.

Dahshur je archeologická oblast ležící na západ od Nilu. Tato oblast zahrnuje několik pyramid, z nichž nejvýznamnější jsou Křivka a Červená pyramid. Křivka pyramidy, také známá jako Loučka, je považována za první pyramidu se skutečně hladkými stěnami. Byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Její strany jsou křivé, což jí dalo jméno. Červená pyramidy je také postavena faraonem Snofruem a bývá označována jako první "plně dokončená" pyramid. Je to také první pyramidu postavena s úplně pravidelnými stěnami.

Obě pyramidy jsou otevřené pro veřejnost, a tak si můžete prohlédnout nejen vnější fasádu, ale také vnitřek pyramidy. Vstupné na pyramidu Křivka je zhruba $1000 egyptských liber (cca 62 USD) a na pyramidu Červená je to zhruba $60 USD.

Dahshur také nabízí mnoho dalších turisticky atraktivních míst. Například Starověkou město Fajjúm, kde se nachází několik jezer a zemědělských oblastí. Je také domovem mnoha archeologických nalezišť a muzeí.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nenechte si ujít příležitost vidět nádherné pyramidy v Dahshuru. Budete si moci prohlédnout jedny z nejstarších pyramid v této zemi, které zůstávají neuvěřitelně dobře dochované dodnes. Vyhledávejte kvalitní zájezdy do Egypta a podívejte se na pyramidy na vlastní oči. Stejně jako mnoho dalších turistů, kteří sem již přijeli, budete ohromeni krásou a unikátností těchto staveb.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky