Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Dominikánská republika Higuey

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Higuey


1. Jak se dostat z letiště v Punta Cana do Higuey?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště v Punta Cana do Higuey, je najmout si taxi nebo si objednat soukromou přepravu. Existují také různé autobusy a minivany provozované místními dopravci.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Higuey?
Odpověď: Higuey není přímo na pobřeží, ale v blízkosti jsou nádherné pláže, jako jsou Bavaro Beach, Macao Beach nebo Uvero Alto Beach.

3. Co vidět v Higuey okolí?
Odpověď: V okolí Higuey je mnoho zajímavých míst, jako je bazilika Nuestra Señora de la Altagracia, národní park Del Este, nebo město Bayahibe.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Higuey?
Odpověď: Higuey má mnoho dobrých restaurací, jako je El Sabor de la Tía, Osteria Toscana, nebo Don Pio Steakhouse.

5. Kolik stojí taxi z Higuey do Punta Cany?
Odpověď: Cena za taxi z Higuey do Punta Cany závisí na vzdálenosti a typu taxi. Obecně se cena pohybuje kolem 50-70 USD, ale musíte to ověřit předem s řidičem.


Dovolená Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika Higuey je jedním z nejkrásnějších míst, které můžete navštívit na světě. Tento ostrovní ráj je ideálním cílem pro každého, kdo hledá zážitky přírodní krásy, kulturního bohatství a odpočinku na bělostných plážích. Pokud tedy váháte, kam byste se mohli vydat na své příští dovolené, Dominikánská republika Higuey je tou správnou volbou.

Kde se nachází?

Higuey leží na východním pobřeží Dominikánské republiky, v provincii La Altagracia. Tato oblast je známá svou vynikající turistickou infrastrukturou, kde se nacházejí luxusní hotely a letoviska, jako jsou Punta Cana, Bávaro a Uvero Alto. Díky velkému množství aktivit nabízených v této oblasti je Higuey oblíbenou destinací pro všechny typy návštěvníků.

Co si zde můžete užít?

Higuey a okolí nabízejí nekonečné množství aktivit, které vám umožní prozkoumat zdejší krásy. Můžete si například pronajmout auto nebo motocykl a projet se sousedními městy a vesnicemi, jejichž atmosféra vás vtáhne do místní kultury. Při cestě k městu Higuey určitě nezapomeňte navštívit Basíliku Nanebevzetí Panny Marie, největší křesťanskou katedrálu v Karibiku.

Pro milovníky přírody a dobrodružství působí nádherné pláže, jako je například Macao, neodolatelně. Můžete si zde vyzkoušet různé vodní sporty, jako je šnorchlování, plavání s delfíny, kajak nebo windsurfing. Pokud máte rádi adrenalin, můžete si zkusit bungee jumping, jetové lyžování, flyboarding, paintball nebo jiné sporty.

Kromě těchto aktivit se můžete také nechat okouzlit místními tradicemi a kulturou, jako jsou taneční představení, kulturní festivaly nebo návštěva pravých Dominikánských barů.

Kde se ubytovat?

V Higuey a okolí najdete širokou škálu ubytování, které odpovídá všem rozpočtům. Pokud si přejete zůstat v luxusním letovisku, naleznete zde špičkové hotely a resorty, které nabízejí přepychové služby a plné zázemí. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem nebo preferujete přátelskou atmosféru menších ubytování, můžete využít hostely nebo jednodušší hotely.

Výhodou pobytu u větších hotelů je, že jsou většinou situovány přímo na plážích a poskytují dobré podmínky k odpočinku a sportovním aktivitám. Pokud však preferujete méně turistické centrum, můžete si vyzkoušet výhodné pobyty v nezávislých hotelech v malebných vesnicích a lokalitách.

Jak se sem dostat?

Dominikánská republika Higuey má výbornou dopravní infrastrukturu, a proto sem můžete přijet letadlem, autem nebo autobusem. Letiště Punta Cana je přístupné mnoha mezinárodními leteckými společnostmi a nachází se jen několika minut jízdy od centra města. Pokud cestujete z sousedních států, lze sem také dostat autobusem nebo autem.

Závěr

Pokud plánujete dovolenou v Dominikánské republice, nelze vynechat město Higuey. Tato oblast je skvělou volbou nejen pro její přírodní krásy, ale také pro bohatou dominikánskou kulturu a tradice. Prozkoumejte město, koupněte se v křišťálově čistých vodách Karibiku a získejte nezapomenutelné zážitky, které budou na celý život.


Letenka Dominikánská republika Higuey


Pokud toužíte po slunečných plážích, azurovém moři a troche exotiky, Dominikánská republika je pro vás tou pravou volbou. Letenka do města Higuey, které se nachází v blízkosti hlavního města Santo Domingo, vám umožní nejen poznávat místní kulturu a tradice, ale také si užít nádhernou přírodu Karibiku.

Higuey je město s bohatou historií, které se nachází v provincii La Altagracia na východním pobřeží země. V této oblasti se nacházejí některé z nejkrásnějších pláží na ostrově Hispaniola, jako například Punta Cana a Bavaro. Tyto pláže jsou proslulé svým bílým pískem a průzračným vodami, které vás zaručeně okouzlí.

Higuey je rovněž známý díky významnému poutnímu místu Basílica de Nuestra Señora de la Altagracia, které se nachází v centru města. Tato bazilika je nejvýznamnějším katolickým poutním místem v zemi a navštěvují ji tisíce rodin každý rok, aby uctily svou patronku Pannu Marii Altagracia.

Při letu do Higuey si také můžete užít tradiční kuchyni Dominikánské republiky, která je velmi bohatá a pestřená. Mezi místní speciality patří například plátanos maduros, což jsou smažené plantainy, ceviche, koktejly z čerstvých tropických plodů a ryby, jako je mahi-mahi a tuňák.

Na závěr nezapomeňte, že Dominikánská republika je také známá svou uměleckou scénou a řemeslnou výrobou. Na trzích v Higuey si můžete zakoupit místní výrobky a dary, jako jsou kudrlinky, keramika, košíky z palmových listů nebo kávové fazole.

Letenka do Higuey vám tedy umožní nejen si užít nádherné pláže, ale také objevit místní kulturu, tradiční kuchyni a řemeslnou výrobu. Pokud se chystáte na dovolenou v Karibiku, určitě zařaďte Dominikánskou republiku na svůj seznam a odjeďte se těšit na slunce, moře a tropickou atmosféru.


Ubytování Dominikánská republika Higuey


Higuey je město nacházející se na východě Dominikánské republiky. Ve městě se nachází mnoho zajímavostí pro turisty, včetně katedrály Nuestra Señora de la Altagracia, pláže a turistických letovisek. V tomto článku se zaměříme na ubytování v Higuey a jeho okolí.

V Higuey se nachází mnoho hotelů a resortů, které nabízejí širokou škálu ubytování pro různé cestovatele. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit například hotel Catalonia Royal Bavaro. Tento hotel je pouze pro dospělé a nabízí plážový klub, bazén, wellness centrum a mnoho dalšího.

Další možností je hotel Iberostar Selection Bavaro. Tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí celou řadu aktivit a služeb, jako jsou restaurace, bary, fitness centrum, bazén a vodní atrakce.

Pro cestovatele, kteří hledají více útulné a cenově dostupné ubytování, nabízí Higuey řadu menších hotelů a pensionů. Například hostal Juan y Juana Guest House nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, sprchy s teplou vodou a klimatizaci. Má také vlastní zahradu a parkoviště.

Pokud hledáte ubytování mimo centrum Higuey, můžete se podívat na letoviska v okolních oblastech. Například hotel Dreams Punta Cana Resort & Spa se nachází asi 30 minut jízdy od Higuey a nabízí all-inclusive služby. Hotel má 500 pokojů, 10 restaurací a bazén s vodopádem.

Další možností je hotel Breathless Punta Cana Resort & Spa, který je určen pro dospělé a nachází se přímo u pláže. Nabízí restaurace, bary, fitness centrum, bazén a večerní zábavu.

Kromě hotelů a resortů nabízí Higuey také možnost pronájmu soukromých apartmánů a domů skrz Airbnb. Tato možnost může být vhodná pro cestovatele, kteří hledají více prostoru a soukromí.

V Higuey a jeho okolí je tedy mnoho možností ubytování. Záleží pouze na vašich preferencech a rozpočtu. Pokud plánujete návštěvu Higuey, doporučuje se rezervovat si ubytování předem, aby byla zajištěna vaše preference a byla zachována pružnost během vaší dovolené.


Počasí Dominikánská republika Higuey


Dominikánská republika je na Karibském moři a počasí zde je obvykle tropické a vlhké s vysokou teplotou a slunečním svitem. Avšak, jak se můžete dostat dál do vnitrozemí, můžete pocítit mírný pokles teploty a snížení vlhkosti, což není příliš časté v Karibiku.

Higuey je město, které se nachází na východním konci Dominikánské republiky a je součástí provincie La Altagracia. Je velmi oblíbené a navštěvované mnoha turisty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, moře a krásné přírody. Město je obklopeno rozsáhlými palem a bujnou vegetací, takže pokud se tady vypravíte, můžete si užít úžasnou přírodu, kterou zdejší klima poskytuje.

Počasí v Higuey závisí na ročním období a výšce nadmořské výšky. Nejvyšší teploty jsou obvykle v létě, kdy se často teploty dosahují kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimě jsou teploty obecně mírnější a průměrně kolem 25 stupňů Celsia ve dne a 18 stupňů Celsia v noci. Jedná se o skvělé počasí pro cestování, ale je třeba se připravit na vysokou vlhkost, která se vyskytuje po celý rok.

V Higuey se také vyskytuje období období deště, kdy jsou srážky obvykle vyšší než v jiných ročních obdobích. Tyto období jsou obvykle v dubnu, květnu, říjnu a listopadu, ale i během těchto měsíců se můžete těšit na slunečné dny a nádherné výhledy na pláže a krajinu.

Když tedy plánujete cestu do Higuey, mějte na paměti, že počasí je obvykle horké a vlhké s vysokou slunečním svitem a množstvím palmových listů, ale počítat musíte i s občasnými dešťovými kapkami. Proto si užijte Dominikánskou republiku s tímto počasím na paměti a nezapomeňte si vzít opalovací krém a oblečení vhodné do tropů.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky