Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Cyprus Kourion

Ubytování Cyprus Kourion


Cyprus Kourion je archeologická lokalita u pobřeží středomořského ostrova Kypr. Turisté mohou najít zde několik starověkých budov, jako například amfiteátr, lázeňské domy, basiliku a římské mozaiky. Existuje několik možností pro ubytování v této oblasti, v závislosti na preferencích a rozpočtu turistů.

1. Kourion Beach Hotel

Kourion Beach Hotel se nachází v pěší vzdálenosti od archeologického naleziště. Z hotelových pokojů a teras nabízí krásný výhled na moře. Hosté si zde mohou užít bazén, spa a fitness centrum, stejně jako restauraci nabízející tradiční kyperské jídlo.

2. Episkopiana Hotel and Sports Resort

Episkopiana Hotel and Sports Resort se nachází v klidné oblasti, asi 15 minut jízdy od Kourionu. Tento resort nabízí sportovní zařízení, která zahrnují tenisový kurt, fitness centrum a venkovní bazén. Hotel disponuje také restaurací, kde se podává kyperská kuchyně.

3. Elias Beach Hotel

Elias Beach Hotel se nachází v nedaleké oblasti Limassolu, asi 20 minut jízdy od Kourion. Tentou variantu si mohou dovolit lidé s větším rozpočtem, nebo ti, kteří chtějí strávit více času relaxováním v luxusním resortu. Hotel nabízí více než 170 pokojů, výbornou pláž, několik restaurací a bary.

4. Urban Valley Retreat

Urban Valley Retreat se nachází blízko Kourionu, v pevninské oblasti Maltezana. Jedná se o klidný a odlehlý resort s fantastickým výhledem na moře. Hosté si zde mohou užít bazén, wellness centrum a fitness centrum.

5. Coral Beach Hotel and Resort

Coral Beach Hotel and Resort se nachází asi 30 minut jízdy od Kourionu, v oblasti Paphos. Tento all-inclusive hotel nabízí více než 400 pokojů, sedm různých restaurací, vodní park a bazén u moře. Je ideální pro rodiny s dětmi, kteří chtějí trávit čas u pláže a v resortu.

Každá z těchto možností ubytování nabízí něco zajímavého, které potěší různé typy turistů. Zvolte tu, která bude pro vás nejvhodnější, a vychutnejte si svůj pobyt v lokalitě Cyprus Kourion.


Dovolená Cyprus Kourion


Cyprus je krásnou zemí, která se nachází na východním pobřeží Středozemního moře. Mnozí turisté se sem přijíždějí podívat na malebná města a historická místa. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Kypru je Kourion. Pokud hledáte úžasné místo pro dovolenou, Kourion by měl být na vašem seznamu.

Kourion je starověký městský komplex, který je dnes významnou turistickou destinací. Nachází se v jihozápadním regionu Kypru, asi 20 km od Limassolu. Kourion byl kdysi prosperujícím městem, nacházejícím se na okraji útesu nad Středozemním mořem. Dnes zde můžete vidět pozůstatky divadla, fóra, záznamu rané křesťanské baziliky, lázní a mnoho dalšího.

Tato část Kypru je krásná a je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají kousek klidu a přírody. V okolí Kourionu se nachází mnoho pěkných pláží, kde si můžete užít slunce a koupání v moři. Mezi nejoblíbenější pláže patří Phinikoudes, Protaras a Larnaca.

Pokud hledáte turistické atrakce, které stojí za návštěvu v okolí Kourionu, určitě navštivte Paphos. Toto město se nachází asi hodinu a půl jízdy od Kourionu a je domovem mnoha antických památek, jako je například významný archeologický park, který je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici různé aktivity včetně windsurfingu a jachtingu. Nezapomeňte také ochutnat místní gastronomii, která je plná lahodných středomořských jídel a vína.

Kourion je skvělým místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají kousek klidu a přírody, ale zároveň nechtějí být příliš daleko od populárnějších turistických míst. Toto město nabízí krásné starověké památky, krásné pláže a vynikající gastronomii. Pokud se chystáte na Kypr, nezapomeňte zařadit Kourion na svůj seznam míst, která musíte vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Kourion


O: "Co je to Cyprus Kourion?"
C: Cyprus Kourion je archeologická lokalita ležící na jihozápadě Kypru, asi 19 km západně od Limassolu. Zahrnuje ruiny starověkého města Kourion, které bylo jedním z nejvýznamnějších měst na Kypru v řecké a římské době.

O: "Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Cyprus Kourion?"
C: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Cyprus Kourion, je půjčit si auto a jet po dálnici A6 z Limassolu směrem na západ. Alternativou je jet autobusem nebo taxíkem.

O: "Jaké jsou vstupné poplatky do Cyprus Kourion?"
C: Vstupné poplatky do Cyprus Kourion jsou 4,50 eura za dospělého a 2,25 eura za dítě nebo studenta. Vstup je zdarma pro děti do 5 let.

O: "Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Cyprus Kourion?"
C: Nejlepší časy na návštěvu Cyprus Kourion jsou brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně turistů a zdejší památky jsou méně přeplněné. Zejména v letních měsících se doporučuje navštívit místo brzy ráno, aby se vyhnuli horkému slunci.

O: "Kolik času si mám zarezervovat pro návštěvu Cyprus Kourion?"
C: Pro kompletní prohlídku Cyprus Kourion si doporučujeme zarezervovat si minimálně 2 až 3 hodiny. Místo je rozsáhlé a zahrnuje mnoho památek, jako je divadlo, bazilika, mosaika nebo římské lázně.

O: "Jaká jsou doporučení obuv a oblečení pro návštěvu Cyprus Kourion?"
C: Doporučujeme nosit pohodlnou obuv, která je vhodná na chůzi po kamenech a zároveň poskytuje dostatečnou podporu nohou. Dále se v létě doporučuje nosit lehké a vzdušné oblečení, klobouk nebo šátek a ochranný sprej proti hmyzu. V zimě se doporučuje vrstvení oblečení a oblečení, které ochrání před deštěm.

O: "Jsou v Cyprus Kourion průvodci?"
C: Ano, v místě jsou místní průvodci, kteří nabízejí své služby turistům. Průvodci vám poskytnou podrobné informace o historii místa a jednotlivých památkách.

O: "Existuje v Cyprus Kourion parkoviště?"
C: Ano, v místě je k dispozici parkoviště pro osobní auta a turistické autobusy. Parkoviště je zdarma.


Letenka Cyprus Kourion


Cyprus Kourion je krásné město na jihozápadním pobřeží Kypru. Je to starověké město s bohatou historií, která se datuje až do doby bronzové. Jedná se o důležité archeologické naleziště, které láká návštěvníky z celého světa.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Cyprus Kourion, je využít letenky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Kypru, a díky konkurenci jsou ceny letenek velmi přístupné.

Letenky do Cyprus Kourion se nejčastěji pořizují z letiště v Larnace, které se nachází asi hodinu jízdy od města. Další možností je letiště v Pafosu, které se nachází asi dvě hodiny jízdy od města.

Ceny letenek se mohou výrazně lišit v závislosti na sezóně a času rezervace. Nejlevnější ceny letenek jsou obvykle k dispozici v období mimo hlavní turistickou sezónu.

Při hledání letenek do Cyprus Kourion je dobré mít na paměti, že ceny se mohou proměňovat v závislosti na aktuální situaci. Proto je dobré sledovat ceny letenek a využívat akční nabídky, které letecké společnosti nabízejí.

Když se rozhodnete pro lety do Cyprus Kourion, můžete se těšit na jedinečné zážitky. Město nabízí krásné pláže s azurovým mořem, historické památky a archeologické naleziště, kde můžete poznat historii a kulturu starověkého Kypru.

V závislosti na vašich zájmech si můžete naplánovat návštěvu římského amfiteátru, řeckého divadla nebo akropolis Kourionu. Město také nabízí mnoho možností pro sportovní aktivity, včetně vodních sportů, golfového a tenisového hřiště.

Vzhledem k tomu, že Cyprus Kourion je populárním turistickým místem, je dobré si zarezervovat ubytování předem. Existuje mnoho možností pro ubytování, zahrnující hotely, apartmány a vily.

Celkově lze říci, že letenky do Cyprus Kourion jsou skvělou volbou pro ty, kdo chtějí poznat krásy Kypru a prožít jedinečné zážitky. Ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky v tomto krásném městě.


Počasí Cyprus Kourion


Kourion je starobylé město na jihozápadním pobřeží Kypru, které je obklopené nádhernou krajinou a s výhledy na Středozemní moře. Tento region je známý pro své příjemné a slunečné počasí po většinu roku, což umožňuje návštěvníkům užívat si aktivit venku a prozkoumat krásy této oblasti.

Cypr je ostrov s horkým a suchým vnitrozemím a mírnějším a vlhčím pobřežím. V létě zde teploty stoupají na přibližně 30 °C a noci jsou velmi příjemné a teplé. V zimních měsících jsou průměrné denní teploty kolem 16 °C, s občasnými dešti. Nicméně, i v zimě se zde můžete těšit na alespoň 6 hodin slunečního svitu denně.

Kourion se nachází na pobřeží, což znamená, že vlhkost vzduchu a mírné mořské větry pomáhají udržovat teploty v tolerovatelných mezích. V létě může být poněkud dusno, ale díky blízkosti moře zde vždy najdete osvěžující vánek.

Pro turisty je nejlepší návštěva Kourionu od června do srpna, když jsou teploty na svém vrcholu a moře příjemně teplé, nejlépe okolo 25 °C. V zimě se turistům doporučuje nosit vrstvené oblečení, aby mohli snadno přizpůsobit teploty během dne.

Kromě slunečného počasí a krásné scenérie, nabízí Kourion také mnoho zajímavých historických památek, včetně starověkého divadla, agory a mozaikových podlah. Návštěva Kourionu je proto perfektním spojením přírodní krásy a odkazů minulosti, které uspokojí všechny turisty.

V oblasti Kourionu nejsou časté období dešťů, takže turisté mohou plánovat svou návštěvu s jistotou, že budou moci vychutnat krásy této oblasti bez deště. Nicméně, období dešťů bývají krátkodobé a nedostatek vody je zde vždy výzvou, zvláště pro zemědělce.

Celkem vzato, počasí v Kourionu je velmi příjemné a ideální pro turisty, kteří se chtějí těšit na krásné scenérie, historické památky a aktivní dovolenou venku. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete Kourion navštívit, tuto oblast vám doporučujeme a určitě zde nebudete zklamáni.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky