Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Zadar

Počasí Chorvatsko Zadar


Chorvatsko je populární turistickou destinací díky svému krásnému pobřeží a množství slunečných dnů. Mezi nejpopulárnější města, která turisté navštěvují, patří Zadar - krásné přímořské město na jihovýchodě země.

Klima v Zadaru

Zadar leží na severním pobřeží Jaderského moře a má středomořské klima. Léta v Zadaru jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné a deštivé. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia. V zimě se teploty snižují na přibližně 10 stupňů Celsia, což znamená, že když navštívíte město v této době, budete potřebovat kvalitní oblečení, aby vás udrželo teplé.

Letní počasí v Zadaru

Léto je nejlepší dobou pro návštěvu Zadaru. Teploty dosahují vysokých hodnot, což umožňuje plavat v průzračných vodách Jaderského moře. Slunce září průměrně 12 hodin denně, což znamená, že máte spoustu času na prozkoumání města a jeho okolí. V létě se také nevyskytuje mnoho srážek, což znamená, že se můžete těšit na mnoho slunných dnů.

Podzimní počasí v Zadaru

Podzimní měsíce jsou velmi příjemné v Zadaru, kdy se teploty mírně snižují a denní teploty se pohybují mezi 15 a 20 stupni Celsia. V tomto období se však také začínají objevovat občasné deště, které mohou trvat jen několik hodin.

Zimní počasí v Zadaru

Zima v Zadaru bývá mírná a deštivá. Teploty se obvykle pohybují mezi 5 a 10 stupni Celsia, ale občas se mohou snížit až k bodu mrazu. Toto období je nejvhodnější pro výlety po městě a prozkoumání kulturních památek města.

Jarní počasí v Zadaru

Jaro v Zadaru se začíná projevovat koncem února, kdy se počasí stává mírnější a slunečnější. Dny jsou delší a teploty se pomalu zvyšují, což znamená, že můžete začít s plánováním své léto cestování do Chorvatska.

Celkově vzato, počasí v Zadaru je velmi příjemné pro turisty po většinu roku. Závisí na vašich preferencech, ale nejlepší dobu pro návštěvu města je v létě, kdy budete moci využít slunečné dny a koupání v moři. Pokud vás zajímá kulturní dědictví města, může být pro vás vhodné navštívit město v zimě, kdy budete mít celé město pro sebe. Každopádně, nezapomeňte si přinést kvalitní oblečení na přizpůsobení se různým teplotám a srážkám.


Ubytování Chorvatsko Zadar


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, azurovými vodami a úchvatnými památkami. Mezi nejkrásnější chorvatské destinace patří město Zadar, které je místem plným historie a krásy, ale také skvělým místem k pobytu. Pokud plánujete navštívit Zadar, je důležité si vybrat vhodné ubytování, které vám zajistí pohodlný a bezstarostný pobyt.

Existuje mnoho možností ubytování v Zadaru, které jsou závislé na vašich preferencích a rozpočtu. Mnoho návštěvníků si vybírá luxusní hotely, které nabízejí široké spektrum služeb, jako jsou wellness, bazény, restaurace a mnoho dalšího. Mezi nejluxusnější hotely v Zadaru patří Falkensteiner Club Funimation Borik, Hotel Niko a Falkensteiner Family Hotel Diadora.

Pro ty, kteří preferují levnější ubytování, jsou k dispozici hostely a apartmány. Hostely jsou oblíbenou volbou pro mladé cestovatele a nabízejí ubytování za přístupné ceny. Zadar má mnoho kvalitních hostelů jako je Boutique Hostel Forum, Hostel Kolovare a The Drunken Monkey Hostel.

Apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí v Zadaru strávit delší dobu a chtějí si vychutnat atmosféru města. Tyto apartmány jsou obvykle vybaveny samostatnými kuchyňskými kouty, takže si můžete sami připravit jídlo. Také jsou to skvělé možnosti pro rodiny s dětmi, protože jsou prostornější než hotely. Mezi nejlepší apartmány v Zadaru patří Apartment house Sole, Apartments Maruna a Falkensteiner Apartments Petrčane.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentický chorvatský styl ubytování, jsou k dispozici také soukromé pokoje. Tyto pokoje se nacházejí v soukromých domácích, a nabízejí svým hostům unikátní zážitek. Také jsou to skvělé možnosti pro ty, kteří chtějí komunikovat s místními obyvateli a zažít jejich kulturu. Mezi nejlepší soukromé pokoje v Zadaru patří Rooms Sentic, Rooms Diana a Rooms Goga.

Celkově, Zadar nabízí mnoho různých možností ubytování pro každého. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, hostel, apartmán nebo soukromý pokoj, jsou zaručené krásné památky a úžasná krajina. Takže co ještě čekáte? Vydejte se na dovolenou do Zadaru a zažijte nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Zadar


1. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Zadaru?
Nejlepší pláže v okolí Zadaru jsou Nin, Zaton, Petrčane, Solaris, Punta Skala, Dugi Otok a Paklenica.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Zadaru?
Nejlepší památky v Zadaru jsou Katedrála sv. Anastázie, Fórum romanum, Muzeum starověkého skla, mořské orgány a pozdrav slunci.

3. Kde si můžu zapůjčit auto v Zadaru?
V Zadaru existuje mnoho autopůjčoven jako jsou Hertz, Europcar, Budget, Avis, Firefly a další.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Zadaru?
Nejlepší čas na návštěvu Zadaru je od května do října, kdy jsou teploty mírné a více slunečných dní.

5. Jak daleko je Zadar od Splitu?
Zadar je vzdálen přibližně 150 km od Splitu, cesta trvá zhruba 2 hodiny.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Zadaru?
Nejlepší restaurace v Zadaru jsou Pet Bunara, Kornat, L'esprit de mediterranè, Lungo Mare, Bruschetta a další.

7. Jaké jsou dopravní spojení s okolními městy a obcemi?
Dopravní spojení s okolními městy a obcemi zajišťuje autobusová a železniční doprava, taxi a pronájem auta.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Zadaru?
Nejlepší aktivity v okolí Zadaru jsou návštěva národních parků Krka a Plitvická jezera, jízda na koni, plavání s delfíny, vodní sporty a další.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Zadaru?
Nejlepší ubytování v Zadaru jsou hoteli Falkensteiner Club Funimation Borik, Art Hotel Kalelarga, Falkensteiner Hotel & Spa Iadera, Boutique Hostel Forum a další.

10. Jaké jsou nejlepší festivaly v Zadaru?
Nejlepší festivaly v Zadaru jsou Mezinárodní hudební festival Zadar, Chorvatský filmový festival, Španělské kulturní setkání a další.


Letenka Chorvatsko Zadar


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, kterou ročně navštíví miliony turistů z celého světa. Mezi nejoblíbenější turistické destinace patří bezesporu město Zadar, které se nachází v centru pobřeží Jaderského moře. Pokud se chystáte navštívit tento kousek chorvatského ráje, jedním z nejlepších způsobů, jak se tam dostat, je letecky.

Letecká doprava do Zadaru je velmi pohodlná a rychlá. Z českých letišť lze do Zadaru letět přímými lety, které provozuje několik leteckých společností, mezi nimiž patří Ryanair nebo Smartwings. Cesty jsou poměrně krátké – průměrný let z Prahy do Zadaru trvá okolo 1,5 hodiny. Hlavní letiště v Zadaru se nachází asi 10 km jižně od města a nabízí pohodlný přístup do turistických oblastí v okolí.

Ceny letenek do Zadaru se mohou lišit v závislosti na měsíci, ve kterém se budete chtít vydat na cestu. Nejdražší jsou letenky v období hlavní sezóny, tedy v červenci a v srpnu, kdy je v Chorvatsku nejvíc turistů. Pokud byste si chtěli ušetřit nějaké peníze, můžete zvažovat cestu v červnu nebo v září, kdy jsou ceny letenek výrazně nižší. Protože je Chorvatsko v Evropské unii, nepotřebujete pro vstup do země vízum, ale stačí mít platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Když už budete mít letenku do Zadaru, můžete se začít těšit na krásy tohoto chorvatského města. Celé historické jádro města Zadar je vyznačeno jako světové kulturní dědictví UNESCO. V centru města, které se nachází na poloostrově, se nachází mnoho památek, jako například římský Fórum, katedrála svaté Anastázie, nebo muzeum naproti kostelu svatého Donáta. Kromě toho jsou zde i krásné písečné pláže, restaurace, kavárny a noční kluby, kde si můžete užít skvělou dovolenou.

Samozřejmě, Zadar není jedinou krásnou turistickou destinací v Chorvatsku, takže pokud máte na cestování více času, můžete navštívit třeba Dubrovník nebo Split – města, která stojí za to vidět.

Letecké spojení přináší mnoho výhod pro turisty, kteří mají v plánu cestovat do Zadaru. Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, letecky do Zadaru se může stát základem pro perfektní letní dovolenou v jedné z nejkrásnějších zemí Evropy.


Dovolená Chorvatsko Zadar


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Kromě nádherných pláží a azurového moře nabízí také mnoho historických památek, skvělé restaurace a autentickou kulturu. Zámostí Dalmatského pobřeží je Zadar, který láká návštěvníky nejen výborným jídlem a pěknými plážemi, ale také mnoha památkami a zajímavými místy.

Jedním z nejpopulárnějších míst v Zadaru je městské historické jádro. V této oblasti najdete mnoho typických kamenných uliček, náměstí a středověkých kostelů. Tuto čtvrť můžete prozkoumat pěšky nebo na kole, abyste se mohli naplno ponořit do atmosféry města. Většina objektů pochází z římského a středověkého období a byly pečlivě zrestaurovány tak, aby si turisté mohli nádherné hradby a věže prohlížet v co nejlepším stavu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je věž Sail, která se nachází na pobřeží. Tohle ikonické místo nabízí nádherný výhled na celé město a moře. Na své cestě si můžete také prohlédnout Krku most, který je považován za jedno z nejimpozantnějších míst v celém Chorvatsku. Kromě toho, můžete navštívit Muzeum starověkého skla, které ukazuje, jak se sklo vyrábělo v minulosti.

Pláže jsou samozřejmě velmi důležitou součástí dovolené v Chorvatsku a Zadaru. Nejoblíbenějšími plážemi jsou Borik a Kolovare, které jsou snadno dostupné a nabízejí řadu vodních aktivit pro celou rodinu, včetně surfování, plavání a potápění. Pokud hledáte více klidné místo, můžete navštívit město Nin, kde najdete několik menších pláží v krásném okolí.

Chorvatské jídlo je také důležitou součástí vaší dovolené v Zadaru. Místní speciality zahrnují čerstvé ryby, mořské plody, maso a víno. Trhy nabízejí mnoho místních potravin, které můžete ochutnat nebo si je koupit a uvařit si je sami v ubytování. Pokud se chcete podívat na něco speciálního, můžete vyzkoušet tradicionalni bakalar, které je typické pro Zadar.

Celkově lze říci, že dovolená v Chorvatsku v Zadaru přináší jedinečné zážitky a nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Kromě krásných pláží a azurového moře zde najdete také historické památky, vynikající jídlo a zajímavé místa k objevování. Pokud si chcete užít slunné dny a prozkoumat krásy Dalmatského pobřeží, Zadar je ideální destinací pro vás.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky