Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Šipan

Dovolená Chorvatsko Šipan


Jako vaš osobní asistent mi je ctí vám přinést článek o krásné dovolené na chorvatském ostrově Šipan. Tento malý ostrov, který je součástí Elafitských ostrovů, je skutečně klenotem Jaderského moře.

Šipan je vhodná destinace pro ty, kteří si chtějí užít klidné pláže, procházky a ukrytá zákoutí s kulturou a památkami. Ostrov je asi pouhých 17 km² velký a má dvě hlavní obce, Suđurađ a Šipanska Luka. Obě jsou výborně zařízené a nabízejí mnoho možností dosáhnout plného relaxu.

Suđurađ je největší obec na ostrově. Má krásné prázdninové domy, obchody s potravinami a malé restaurace, ve kterých můžete ochutnat výborné chorvatské jídlo. Kromě toho zde najdete i krasovou jeskyni, která bývala bývalé útočištěm místních obyvatel před piráty. Dnes ji můžete navštívit a obdivovat krásu, kterou prostředí skýtá.

Šipanska Luka je klidnou obcí, která se nachází na druhé straně ostrova. Je to útulné a velmi klidné místo s malým přístavem, kde můžete najít mnoho rybářských lodí. Tento přístav vytváří nádhernou atmosféru, kterou si určitě zamilujete. Kromě toho je z tohoto místa krásný výhled na celý ostrov. V obci najdete mnoho domů a kaváren, kde můžete najít místo pro odpočinek.

Kromě jeho půvabu, Šipan nabízí skvělé pláže, takže si určitě vyberte některou z krásných pláží a užijte si nádherné moře. Můžete si pronajmout slunečníky nebo lehátka a vychutnat si krásné slunce. Nejlepší pláží na tomto ostrově je bezesporu Luka Šunj, která skýtá křišťálově čistou vodu. Můžete si užít klidnou atmosféru a potápět se v blízkosti korálů a ryb.

I když Šipan není velký, nabízí také mnoho kulturních památek a historických památek jako jsou kostely, kaple a rozhledny. Nejvýznamnějšími památkami jsou kostely sv. Štěpána a sv. Petra. Tyto kostely jsou nejstaršími chrámy ostrova a ve své době byly klíčovými místy pro komunitu.

Celkově Šipan je skvělou volbou pro dovolenou pro ty, kteří chtějí zážitek odpočinku, klidu a krásy. Nabízí skvělé možnosti pro objevování krásné krajiny, vychutnání si nádherných pláží a památek a užití si slunce a mora. Takže pokud uvažujete o dovolené v Chorvatsku a toužíte po klidu, zveme vás na ostrov Šipan.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šipan


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Chorvatska Šipan:

1. Jakým způsobem se dostanu na Šipan?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Šipan, je trajektem z Dubrovníku. Existuje také možnost soukromých přepravců nebo pronájmu vlastní jachty.

2. Jaké atrakce a aktivity jsou na Šipan k dispozici?

Šipan nabízí celou řadu atrakcí a aktivit, jako jsou například procházky po přírodě, cyklistika, plavání či potápění. Navštívit můžete také památky v historických městečkách, jako je například Suđurađ.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Šipanu?

Nejlepší doba pro návštěvu Šipanu je od května do září, kdy je teplo a slunečno. V létě jsou také k dispozici různé festivaly a akce.

4. Kde se nacházejí nejlepší pláže na Šipanu?

Na Šipanu jsou krásné pláže, například v zálivu Šunj nebo v Solatě. Doporučujeme si vybrat pláž podle toho, co hledáte – klidné a tiché místo nebo rušnější oblast s restauracemi a bary.

5. Jaká je nabídka ubytování na Šipanu?

Šipan nabízí celou řadu možností ubytování, od apartmánů a rodinných penzionů po luxusní hotely. Na výběr máte různé typy ubytování v různých cenových relacích. Doporučujeme si ubytování rezervovat předem, zejména v letní sezóně.


Počasí Chorvatsko Šipan


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a je velmi populární turistickou destinací. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy v Chorvatsku patří ostrov Šipan, který se pyšní krásnou přírodou a klidnou atmosférou.

Počasí na ostrově Šipan je typické pro středozemní klima. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou horké, suché a slunečné, s maximálními denními teplotami kolem 30°C. Průměrná teplota vzduchu v létě se pohybuje od 23°C do 27°C. Noci jsou příjemné a teploty klesají na přibližně 20°C.

Podzim (září a říjen) na ostrově Šipan přináší mírné počasí s teplotami okolo 20°C, a noci se stávají chladnějšími, průměrná teplota klesá na 15°C. V tomto období se může objevit i nějaký ten déšť, který však nepřináší velké množství srážek.

Zima na ostrově Šipan není příliš dlouhá a teploty se drží kolem 10°C. V noci mohou teploty klesnout na 5°C, ale počasí zůstává celkově velmi mírné. Sněhu tady není a turisté si mohou užívat krásná slunečná rána.

Jaro (březen a duben) na ostrově Šipan přináší zvyšující se teploty, a průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 15°C - 18°C. Noci jsou stále poměrně chladné, průměrná teplota v období jara se pohybuje okolo 10°C. Na jaře může být počasí proměnlivé, ale slunce začíná být silnější a turisté mohou užívat procházky po ostrově.

Celkově je počasí na ostrově Šipan příjemné během celého roku a turisté si mohou užívat celou řadu aktivit, jako jsou plážové výlety, procházky po přírodě, koupání v moři nebo vyzkoušení místních specialit. Pokud byste tedy rádi strávili dovolenou na ostrově, tak neváhejte a vypravte se sem, kde zaručeně zažijete nezapomenutelné chvíle.


Letenka Chorvatsko Šipan


Chorvatsko je krásná země se stovkami ostrovů a pobřežním pásem, který nabízí návštěvníkům křišťálově čisté moře a krásné pláže. Mezi nejkrásnější ostrovy patří ostrov Šipan, který se nachází v Jaderském moři u pobřeží Dalmácie. Pokud máte zájem navštívit tento malebný ostrov, můžete si zakoupit letenku do Chorvatska a poté pokračovat na Šipan trajektem nebo lodí.

Ostrov Šipan je největším ze tří ostrovů, které tvoří Elafitské ostrovy. Nachází se v blízkosti Dubrovníku a pro turisty je velmi lákavým místem. Mimo krásné přírody jsou zde k vidění i historické památky jako jsou například zříceniny gotického kostela z 14. století a římskokatolický kostel sv. Stjepana z 16. století. Na ostrově můžete také navštívit několik muzeí, výstav a galerií.

Při návštěvě ostrova Šipan se můžete věnovat řadě aktivit jako například pěší turistice nebo cykloturistice. Ostrov je vhodný pro všechny, kteří hledají klid a odpočinek daleko od davů turistů. Pro milovníky moře se nabízí koupání, potápění, plachtění či surfování. Na ostrově najdete i několik kvalitních restaurací, ve kterých si můžete vychutnat národní speciality a vína, která se v oblasti pěstují.

Letenky do Chorvatska jsou dostupné z mnoha evropských zemí. Nejlevnější letenky nabízejí nízkonákladové aerolinky jako Ryanair nebo Wizz Air. Cesta z Prahy či Brna do Dubrovníku trvá cca 2 hodiny a letenky se dají koupit již za pár tisíc korun. Poté můžete pokračovat trajektem na ostrov Šipan, což trvá dalších cca 45 minut a lístky se pohybují v řádu několika stovek korun.

Pokud hledáte ideální pobyt na malebném ostrově v Jaderském moři, určitě byste neměli opomenout návštěvu ostrova Šipan. Přijeďte se podívat na historii a přírodu této krásné části Chorvatska a užijte si nezapomenutelnou dovolenou se svými blízkými.


Ubytování Chorvatsko Šipan


Šipan je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku. Nachází se v Dubrovnicko-neretvanské župě a je největším ze tří Elafitských ostrovů. Tento ostrov je oblíbeným cílem turistů z celého světa díky svému klidnému prostředí, překrásné přírodě a mnoha historickým památkám. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, Šipan by měl být na vašem seznamu.

V ubytování Šipan najdete mnoho možností pro různé typy cestovatelů. Ostrov nabízí útulné rodinné penziony, apartmány, hotely a luxusní vily.

Pokud hledáte rodinný penzion, můžete si vybrat mezi mnoha možnostmi. Tyto penziony jsou obvykle soukromé a nacházejí se v klidných oblastech ostrova, které jsou daleko od rušného centra. Tyto penziony jsou obvykle vybavené základními službami, jako jsou koupelna, klimatizace a Wi-Fi připojení zdarma. Většina z těchto ubytování poskytuje snídani, večeři a snad přímo umístěny u pláže.

Apartmány jsou další možností pro ubytování v Šipanu. Tyto apartmány se nacházejí v různých cástech ostrova a nabízejí různé velikosti, od menších pro jednu nebo dvě osoby po větší pro rodiny a skupiny přátel. Tyto apartmány jsou obvykle vybaveny kuchyňským koutem, ložnicemi, koupelnou a společenskou místností. Apartmány jsou obvykle samostatné, což znamená, že jsou k dispozici pro celou rodinu bez nutnosti sdílení s jinými hosty.

Na ostrově také najdete několik hotelů. Tyto hotely nabízejí pohodlí a kvalitu. Většina z nich je situována na pláži a nabízejí hostům pohodlný a relaxační pobyt. Hotely jsou obvykle větší než penziony a apartmány a nabízejí další služby, jako jsou wellness centra, bazény a sportovní zařízení.

Pokud máte rádi luxus, na Šipanu najdete několik velmi luxusních vil. Tyto vily jsou obvykle větší a nabízejí skvělé výhledy na přírodu, luxusní vybavení a privátní pláže. Tyto vily jsou ideální pro ty, kteří hledají absolutní soukromí a pohodlí.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte v Šipanu, můžete očekávat pohodlný, přátelský a klidný pobyt na krásném ostrově plném krásných památek a krásné přírody. Přijďte si užité příjemného prostředí, jemného vánek z mořského povětří a vychutnejte si skvělou dovolenou v Chorvatsku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky