Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Primošten

Počasí Chorvatsko Primošten


Chorvatsko je oblíbeným turistickým cílem mnoha lidí, zejména díky svým krásným plážím a malebným vesničkám. Jednou z těchto vesniček je Primošten, která se nachází na pobřeží Jaderského moře v regionu Dalmácie. Pokud plánujete navštívit tuto část Chorvatska, je pro vás důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat.

Primošten má podnebí středomořského typu s teplými léty a mírnými zimami. V létě může teplota vystoupit až k 30°C, což je ideální pro koupání a opalování na plážích. V červenci a srpnu se průměrné teploty pohybují okolo 25°C. Zároveň je ale nutné počítat s horkým a suchým větrem, který sem často doráží ze Sahary.

Pokud se rozhodnete navštívit Primošten během jara nebo podzimu, můžete očekávat mírnější teploty. V dubnu a květnu se průměrná teplota pohybuje okolo 20-25°C, což je naprosto příjemné pro procházky a výlety po okolí. V říjnu a listopadu se teploty pohybují kolem 15-20°C, takže je nutné si přibalit teplejší oblečení.

V zimě se Primošten obecně nevyplatí navštěvovat, jelikož se zde objevuje vlhké a chladné počasí. Průměrná teplota v lednu a únoru je kolem 8-10°C a během této doby sem bývá časté i srážky.

Celkově lze tedy říci, že Primošten je ideálním místem pro dovolenou na jaře, v létě a na podzim. Pokud si zvolíte správný termín, můžete se těšit na krásné a slunečné dny, které vám umožní naplno si užít dovolenou na pobřeží Jaderského moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Primošten


1. Jaké je nejlepší období na návštěvu Primoštenu?

Nejlepší období na návštěvu Primoštenu je od května do září, kdy jsou teploty ideální pro koupání v moři a procházky po městě.

2. Jaké jsou nejpamátnější atrakce v Primoštenu?

Nejvýznamnější památkou v Primoštenu je věž sv. Jiří, která nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Další atrakcí je kostel sv. Jiří a muzeum ve staré části města.

3. Je nutné mít výměnu peněz před návštěvou Chorvatska?

Je doporučeno obstarat si místní měnu chorvatskou kunu před návštěvou Chorvatska. V Chorvatsku lze platit také eurem, ale některé obchody a restaurace mohou přijímat pouze hotovost v kunách.

4. Jak lze do Primoštenu nejlépe dopravit?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Primoštenu, je letadlem na letiště Split a odtud pokračovat autobusem nebo nájemním autem. Alternativně lze cestovat autobusem nebo autem z dalších měst v Chorvatsku.

5. Kde najdete nejlepší pláže v Primoštenu?

Nejlepší pláže v Primoštenu jsou Pláž Mala Raduča, Pláž Velika Raduča a Pláž Primošten. Všechny tři jsou krásné písečné pláže s čistým mořským vzduchem.


Letenka Chorvatsko Primošten


Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací střední Evropy a Primošten je městečko v Splitsko-dalmatské župě, které má co nabídnout každému návštěvníkovi. Pokud plánujete cestu do této krásné části Chorvatska, jedním ze způsobů, jak se tam dostat, je letecky. V tomto článku se podíváme na letenky do Primoštenu.

Letenky do Primoštenu jsou dostupné z mnoha měst po celé Evropě. Primošten se nachází necelých 30 km jižně od letiště Split, což umožňuje rychlý transfer do města. Nejbližší letiště k Primoštenu jsou letiště v Splitu a Zadaru.

Existují různé provozovatelé, kteří nabízejí letenky do Chorvatska, z nichž největší jsou Ryanair, easyJet a Wizz Air. Tyto lety obvykle vycházejí ze západní a severní Evropy a dorazí do Splitu nebo Zadaru.

Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a provozovateli, takže je dobré vyhledávat včas a sledovat akce. Obvykle platí, že čím dříve si koupíte letenku, tím levnější bude.

Po příletu na letiště Split nebo Zadar se dopravte do Primoštenu tak, jak je to nejvýhodnější pro vás. Můžete si pronajmout auto, taxi nebo autobus. Doprava z letiště může být časově náročná, zvláště v době největšího provozu, takže při plánování nezapomeňte s tímto časovým faktorem počítat.

Nyní, když víte, jak se dostat do Primoštenu, pojďme se podívat, co tam můžete vidět a dělat. Primošten nabízí krásné pláže a malebné úzké uličky se starými kamennými domy. Mezi další atrakce patří kostel sv. Jiří, místní muzeum, které bylo kdysi kaplí a starý městský přístav. Pro milovníky gastronomie tu existuje mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční chorvatská jídla a nápoje.

Celkově vzato, letenky do Primoštenu jsou skvělým způsobem, jak se dostat do této krásné části Chorvatska. Navíc, jakmile se tam dostanete, najdete tam mnoho zajímavých aktivit, které vám pomohou prožít nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Primošten


Chorvatsko je pro mnoho turistů jednou z nejvyhledávanějších destinací pro letní dovolenou. Mezi oblíbená místa patří také Primošten, malebné přístavní městečko na jihovýchodě země.

Primošten se nachází v regionu Splitsko-dalmatské župy a je situován na malém poloostrově, který je spojen s pevninou úzkým mostem. Díky své neuvěřitelně krásné poloze na adriatickém pobřeží, je Primošten oblíbeným místem pro rodinné dovolené i romantické pobyty.

Jako jedno z nejvýznamnějších středisek na chorvatské riviéře, nabízí Primošten mnoho krásných, písečných pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláž Raduča, kterou mnozí považují za jednu z nejkrásnějších pláží ve Chorvatsku. Díky tomu je Raduča oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli, kteří si rádi užívají sluneční paprsky na této úžasné pláži.

Pokud máte rádi vodní sporty, nebudete zklamáni. V okolí Primoštenu je mnoho aktivit, na které se můžete těšit, jako jsou například windsurfing, jízda na vodních skútrech či vodní lyžování. Pokud zase preferujete aktivitu přímo v moři, můžete si pronajmout kajak nebo vodní šlapadla a obeplouvat krásné útesy pobřeží.

Kromě pláží a vodních sportů můžete v Primoštenu navštívit také historické památky, jako například kostel sv. Jiří, který je umístěn na vrcholu Primošten a nabídne vám krásný výhled na celé město. Nad kostelem se také nachází malebné muzeum, které se zaměřuje na tradiční chorvatskou kuchyni, zemědělství a kulturu.

Chcete-li si vychutnat skutečnou chorvatskou kuchyni, Primošten je také skvělým místem. Zde najdete spoustu restaurací, které nabízejí místní speciality, jako jsou například čerstvé ryby, mořské plody a grilované maso. Rádi byste ušetřili peníze? V takovém případě se můžete rozhodnout pro nákup čerstvých potravin na místním trhu a stravování v apartmánech či v penzionu.

Celkově lze říci, že Primošten je jedním z nejkrásnějších městeček na chorvatské riviéře a rozhodně stojí za návštěvu. Má bohatou historii, překrásné pláže, mnoho kulturních památek a ochutnat zde můžete i fantastickou chorvatskou kuchyni. Navíc můžete tuto lokalitu využít i jako výchozí bod pro výlety po okolí, jako třeba návštěvu národního parku Krka, který je vzdálen pouhých 40 km od Primoštenu.


Ubytování Chorvatsko Primošten


Chorvatsko je krásná země plná nádherných pláží, úchvatných hor a příjemných lidí. Pokud plánujete navštívit tuto zemi, určitě byste měli zvážit pobyt v malém přístavním městečku Primošten. Toto malebné a romantické místo leží na poloostrově a nabízí potřebnou dávku pohody a klidu. Pokud jde o ubytování, Primošten má celou řadu možností, od hotelů, přes apartmány až po ubytování v soukromí.

Pokud hledáte ubytování ve stylu resortu, můžete sáhnout po hotelu Zora. Tento hotel nabízí nejen moderní pokoje a apartmány, ale také venkovní bazén, wellness centrum, více restaurací a bary a také vlastní pláž.

Alternativou může být apartmánový komplex Mediteran. Tento komplex se nachází v blízkosti pláže, a proto nabízí krásný výhled na moře. Apartmány jsou prostorné a dobře vybavené, a tak nabízí dostatek komfortu pro bezstarostné letní dny. Navíc si zde můžete užívat bazén a relax v sauně.

Pokud se vám ale spíše zamlouvá ubytování v soukromí, pak můžete sáhnout po některé z chalup nebo apartmánů, které jsou k dispozici v samotném Primoštenu. Tyto ubytování často nabízejí útulné a romantické prostředí a jsou levnější než luxusní hotely.

Ubytování v Primoštenu nabízí nejen pohodlí a komfort, ale také příležitost prozkoumat toto krásné městečko. Primošten je plné úchvatné architektury a historických domů, které tuto oblast zdobí. Najdete zde rovněž řadu skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality a lahodné víno.

Primošten má také spoustu teplých a čistých pláží, které nabízejí celou řadu vodních sportů a aktivit. Můžete si pronajmout kajak, kánoe nebo jachtu, nebo se jen tak procházet podél pobřeží a užívat si nádherný výhled na moře.

Vzhledem k tomu, že Primošten se nachází v blízkosti měst Split a Trogir, můžete také využít příležitosti a podívat se na tyto klenoty na pobřeží. Trogir nabízí krásnou starou pevnost, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na město a okolní krajinu, zatímco Split má mnoho kulturních památek a je také vyhlášený pro svůj noční život.

V Primoštenu najdete úchvatné ubytování a kromě toho i spoustu příležitostí, jak si užít svou dovolenou. Pokud hledáte klidnou a idylickou dovolenou na pobřeží, pak je tento kouzelný kout Chorvatska právě pro vás.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky