Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Chorvatsko Měli Lošinj

Dovolená Chorvatsko Měli Lošinj


Dovolená na chorvatském ostrově Lošinj je jedinečným zážitkem pro každého milovníka slunce, moře a přírody. Tento krásný ostrov se nachází v severozápadním pobřeží Jaderského moře, ležící zhruba mezi většími ostrůvky Cres a Krk. Město Lošinj je největším městem ostrova a je v současné době turistickým centrem, kde si můžete užít dokonalou dovolenou.

Ostrov Lošinj je proslulý nekonečnými plážemi a křišťálově čistým mořem. Pokud jste milovníkem aktivního stylu, můžete si užívat vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, surfing a wakeboarding. K cyklistice a pěší turistice jsou k dispozici překrásné cyklostezky a turistické trasy.

Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, je Lošinj nejlepší volbou. Tady si můžete užívat klidné atmosféry a krásné scenérie výletů lodí na okolní ostrůvky. Ostrov je ideální pro páry a rodiny s dětmi, kteří hledají místo pro odpočinek a relaxaci.

Město Lošinj nabízí překrásnou architekturu v typickém středomořském stylu. Je zde mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a čerstvé mořské plody. Můžete si také užívat večerní zábavu v centru města a nakupování.

V Lošinji se také nachází mnoho památek a muzeí. Například Muzeum Apoxyomenos, kde se nachází řecká socha z 4. století př. n. l., která byla nalezena pod vodou nedaleko ostrova. V muzeu také najdete mnoho dalších archeologických nálezů ze starověkého Řecka.

Na Lošinji je mnoho ubytování, jako jsou hotely, apartmány a soukromé vily. Většina z nich se nachází v blízkosti pláží a turistických atrakcí. Cena ubytování záleží na sezóně a na požadavcích každého turisty.

Město Lošinj je snadno dostupné přes trajekt ze sousedního Krku nebo přes Jaderskou magistrálu, což znamená, že nebudete mít problém se dostat sem. Doporučujeme pronajmout si auto, abyste byli mobilnější během dovolené.

Celkově je ostrov Lošinj ideálním místem pro ty, kteří hledají krásné pláže, relaxaci, sportovní aktivity a zážitky. Pojďte a užijte si krásné dovolené na tomto krásném chorvatském ostrově!


Ubytování Chorvatsko Měli Lošinj


Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou plnou klidu a relaxace, pak by nemělo chybět Chorvatsko a konkrétně ostrov Lošinj. Tohle kouzelné místo nabízí neuvěřitelnou atmosféru a mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie, což ho činí velmi populárním mezi turisty z celého světa. Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování dovolené je samozřejmě ubytování a toto nám často může způsobit vrásky na čele. Proto se v tomto článku dnes podíváme na co nejlepší možnosti ubytování v Lošinji.

Hotel Bellevue

Jedním z nejprestižnějších hotelů na ostrově Lošinj je Hotel Bellevue. Tento hotel má pět hvězdiček a nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na moře. Pokoje jsou prostorné a elegantní, zařízení je moderní a nechybí vám zde žádné potřebné vybavení. Hotel nabízí také spa a wellness centrum, kde si můžete užít masáže, kosmetické procedury a mnoho dalších věcí.

Apartmány

Pro ty, kteří si chtějí užívat větší svobodu a privátnost, jsou apartmány skvělou volbou. Lošinj nabízí spoustu možností pro apartmány, od menších přízemních jednotek až po luxusní přístavní byty. Většina apartmánů je plně vybavena pro vaše pohodlí a komfort, a některé nabízejí i balkony s nádherným výhledem na moře.

Kempy

Pokud hledáte ubytování s nižšími náklady nebo jste fanouškem kempování, pak vám bude určitě vyhovovat mnoho kempů v Lošinji. Tato lokalita nabízí spoustu kempů v různých velikostech a kapacitách. V kempu můžete být nablízku moři a téměř vždy zde najdete restauraci a obchod s potravinami. Kempy nabízejí také nástupiště pro lodě, takže pokud máte vlastní plavidlo, můžete se snadno dostat na přilehlé ostrovy.

Rekreační domy

Pokud cestujete s větší skupinou nebo rodinou, je nejlepším řešením pronájem rekreačního domu. V Lošinji najdete spoustu domů pro pronájem, od prostorných vil s bazénem a květinovou zahradou až po tradiční kamenné domy s výhledem na moře. Všechny domy jsou plně vybaveny pro vaše pohodlí a soukromí.

Celkově je Lošinj skvělým místem pro dovolenou a nabízí spoustu možností ubytování, které uspokojí potřeby každého turisty. Záleží pouze na vašich preferencích, rozpočtu a počtu lidí, kteří cestují s vámi. Ať už si vyberete hotel, apartmán, kemp nebo rekreační dům, Lošinj vám nabídne nádhernou dovolenou plnou zážitků a krásné přírody.


Letenka Chorvatsko Měli Lošinj


Chorvatsko je krásná země se spoustou turistických zajímavostí a krásných pobřeží. Jedním z nejlepších míst k návštěvě v Chorvatsku je Měli Lošinj, městečko na ostrově Lošinj. Pokud hledáte letenky do Měli Lošinj, v tomto článku se dozvíte více informací o této destinaci a jak si zakoupit letenky.

Měli Lošinj se nachází na ostrově Lošinj, který se nachází v Kvarnerském zálivu na jihovýchodě Chorvatska. Ostrov je součástí Kvarneru, který je oblíbenou turistickou destinací díky svému krásnému pobřeží, kulturním památkám a pestrou nabídkou rozličných aktivit.

Měli Lošinj je malé přístavní městečko s malebnými uličkami a krásnými stavbami. Hlavní turistickou atrakcí je námořní přístav a malebný záliv se skalnatými plážemi a turistickými stezkami. Pro milovníky aktivního odpočinku nabízí město večerní pěší turistiku, cyklistické trasy a plavání, ale také potápění a rybolov. Měli Lošinj je ideální destinací pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném a malebném prostředí.

Pokud chcete navštívit Měli Lošinj, můžete zakoupit letenky do nedalekého letiště v Rijece. Letiště je moderní a dobře vybavené a nachází se asi hodinu jízdy od Měli Lošinj. Létají sem nízkonákladové společnosti, jako jsou Ryanair, Wizz Air nebo EasyJet, a cena letenek se pohybuje okolo 100-200 eur za zpáteční letenku.

Pokud hledáte levné letenky do Měli Lošinj, doporučujeme začít hledat v předstihu. Letenky se zpravidla prodávají velmi rychle, zejména v letních měsících, kdy je Chorvatsko oblíbenou destinací pro turisty. Doporučujeme také porovnat ceny různých dopravců a být co nejflexibilnější při plánování cesty.

V Měli Lošinj najdete mnoho krásných pláží a kulturních památek, mnoho možností pro aktivní odpočinek a krásné přírodní scenérie. Pokud tedy hledáte krásné letovisko na Chorvatském pobřeží, Měli Lošinj je určitě skvělou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Měli Lošinj


1. Jak se dostat na Lošinj?
Na Lošinj se nejlépe dostanete letadlem do letiště v Rijece nebo Pule a poté přívozem, autobusem nebo autem (přes silniční most Krk).

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Lošinj?
Nejlepší doba na návštěvu Lošinj je v létě (červenec a srpen), kdy jsou teploty okolo 30°C a moře je teplé. Avšak cena ubytování může být vyšší a pláže plné turistů. V jarním a podzimním období je zde klidnější a levnější, ale teploty jsou nižší.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Lošinj?
Nejlepší pláže na Lošinj jsou pláž Valdarke, pláž Čikat, pláž Veli Žal a pláž Sunčana Uvala.

4. Co vidět na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho turistických atrakcí, například muzeum Apoksiomena, středověké město Mali Lošinj, Zlatni rt (zlatořitný mys), nebo mnoho překrásných přírodních scenérií.

5. Kde se dá najíst na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční chorvatská jídla, ryby a mořské plody. Doporučujeme návštěvu restaurace Lošinjskih kavkara nebo konobu Bora Bar.

6. Jaká je tam cena ubytování?
Ceny ubytování se liší podle toho, v jaké oblasti na Lošinj se chcete ubytovat, v jakém termínu a jak velký a vybavený apartmán či hotel si vyberete. Cena za noc se pohybuje od 300 do 2000 Kč.

7. Má Lošinj mnoho turistů?
V letních měsících může být na Lošinj velmi rušno, ale během jarního a podzimního období je místo klidnější a ideální pro relaxaci a odpočinek od každodennosti.

8. Kde si půjčit auto nebo kolo na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho míst, kde si můžete půjčit auto nebo kolo. Doporučujeme výpůjčky Autosport, Autoturist nebo Rent-a-bike Lošinj.

9. Jak je to s platbou v eurech na Lošinj?
Většina míst na Lošinj přijímá platby v eurech, avšak pro ty, kteří chtějí platit v korunách, jsou k dispozici bankomaty a směnárny.

10. Kde se dá zaparkovat na Lošinj?
Na Lošinj je mnoho parkovišť, kde si můžete zaparkovat své auto. Cena se pohybuje od 10 do 40 Kč za hodinu. Doporučujeme parkoviště u pláže Čikat nebo v centru města Mali Lošinj.


Počasí Chorvatsko Měli Lošinj


Chorvatsko je zemí s krásným a rozmanitým počasím, které se liší dle regionů a ročních období. Ostrov Lošinj patří k oblíbeným letoviskům na Jadranu, a právě pro své malebné prostředí a velmi příjemné klima přijíždí sem každoročně tisíce turistů. Pokud tedy uvažujete o letní dovolené v této oblasti, zde je pár informací o počasí, které by vám mohly pomoci při plánování vaší cesty.

Léto na ostrově Lošinj

Léto na ostrově Lošinj je obvykle teplé a suché, s teplotami v oblasti 30 stupňů Celsia nebo výše. Od června do srpna průměrná teplota vzduchu kolísá mezi 25 a 30 stupni Celsia. Léto je také nejvhodnější roční období pro koupání v moři, kdy je teplota vody obvykle kolem 22 až 25 stupňů Celsia, což je velmi příjemné koupání. V létě také téměř nedochází k srážkám, a tak se můžete těšit na slunečné a suché dny.

Podzim na ostrově Lošinj

Podzim na ostrově Lošinj spočívá v mírném počasí, s celkovou teplotou kolem 20 až 25 stupňů Celsia. Zatímco v první polovině podzimu zůstávají dny stále teplé, ve druhé polovině dochází k poklesu teploty a k deštivým dnům. Nicméně, podzimní měsíce jsou krásné kvůli nažloutlým listům, které dávají ostrovu ještě malebnější podobu.

Zimu na ostrově Lošinj

Zima na ostrově Lošinj se vyznačuje mírnou teplotou kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, což přináší na ostrov zeleně a čerstvé květiny. I když zima na ostrově Lošinj není příliš chladná, většina turistů tuto dobu využívá pro plánování jarních návštěv.

Jaro na ostrově Lošinj

Jaro na ostrově Lošinj přináší velmi příjemné a teplé počasí, s celkovou teplotou vzduchu kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Během jara se také otevírají nové pláže, a tak můžete využít příležitosti a prozkoumat krásy ostrova v klidnější atmosféře.

Celkově lze říci, že ostrov Lošinj nabízí nádherné počasí po celý rok. Pokud se plánujete vydat sem na návštěvu, je nejlepší využít letních měsíců pro koupání v moři a prozkoumávání krásných pláží, ale jaro a podzim jsou také velmi vhodné pro procházky a výlety po ostrově. Bez ohledu na roční období, které si zvolíte, máte zaručeno krásné a příjemné počasí během vaší dovolené v Chorvatsku.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky