Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bulharsko Shumen

Dovolená Bulharsko Shumen


Dovolená v Bulharsku může nabídnout mnoho zážitků a atrakcí pro turisty všech věkových kategorií. Jedním z méně známých, ale přesto velmi zajímavých míst k návštěvě je město Shumen. Toto historické město se nachází v severovýchodní Bulharsku a je hlavním městem stejnojmenné oblasti.

Shumen je znám zejména díky své vysoké skále, na které se nachází slavný památník 1.000 let Bulharska. Na této skále jsou také rozsáhlé archeologické naleziště, na kterých se nachází zbytky různých starověkých kultur. Toto místo je velmi oblíbené mezi archeology a historiky z celého světa.

Kromě historických památek nabízí město Shumen také mnoho dalších zábavných aktivit pro turisty. Mnoho z nich se koná v překrásném městském parku. Ten nabízí mnoho možností k relaxaci a fyzické aktivitě, jako jsou pěší túry, cyklistické výlety nebo pikniky.

Dalším turistickým lákadlem je blízká hora Madara. Toto místo je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům skalní chrám, datovaný do 8. století n.l. Nachází se zde také unikátní socha koně, která je nejstarší pískovcovou sochou v Evropě.

Kromě historických památek a turistických atrakcí nabízí Shumen také mnoho možností k plavání a slunění. V blízkosti města se nachází několik sjezdových center, která nabízejí mnoho možností k lyžování a snowboardingu pro turisty v zimním období.

V okolí Shumenu se nachází mnoho překrásných vesnic a menších měst, které stojí za návštěvu. Pro ty, kteří chtějí ochutnat místní kuchyni, jsou k dispozici tradiční bulharské restaurace, které nabízejí mnoho místních specialit.

V souhrnu lze říci, že Shumen je krásné a historické město, které nabízí mnoho zábavy a turistických atrakcí pro milovníky historie, přírody a zábavy. Pokud plánujete svou dovolenou v Bulharsku, určitě zvažte návštěvu tohoto překrásného města.


Letenka Bulharsko Shumen


Letenka do Bulharska může být pro mnohé z nás příležitostí objevit nová místa a poznejte krásu tohoto země s vynikající kuchyní a bohatou historickou a kulturní tradicí.

Pokud plánujete navštívit Bulharsko, není lepšího místa, než navštívit město Shumen. Toto město, nacházející se v severovýchodní části Bulharska, je městem s bohatou historií a je známé pro jednu z největších památek v zemi - monument na 1300 let Bulharska.

Aby ste však mohli navštívit Shumen, musíte nejprve sehnat letenku do země. Existuje mnoho možností pro koupi letenky do Bulharska, ale je důležité vybrat si tu nejvhodnější a nej levnější možnost.

Máte na výběr z různých letišť, která provozují lety do Bulharska, ale pro cestu do Shumen je nejlepší volbou letiště v nedalekém Varně. Letiště Varna se nachází asi dvě hodiny jízdy autem od Shumenu a přílety jsou zde celoročně. Z Prahy do Varny létají různé letecké společnosti, včetně Wizz Air, Smartwings a CSA.

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na letišti odletu, cestovní době a sezóně, ale v zásadě se pohybují v rozmezí 3000 - 5000 Kč. Pokud se rozhodnete cestovat mimo sezónu nebo si rezervujete letenku v předstihu, můžete najít levnější cenu.

Jakmile máte letenku do Bulharska a dorazíte do Varny, můžete pokračovat na své místo v Shumenu pomocí autobusu nebo si pronajmout auto. Autobusová doprava je poměrně zřídka, proto může být snazší si půjčit auto. Auto si můžete pronajmout na letišti nebo v hotelu v centru Shumenu.

Příjezd do Shumenu a návštěva monumentu na 1300 let jsou zážitkem, o kterých budete ještě dlouho vzpomínat. Milovníci historie si budou moci užít místní historii v muzeích a galeriích, zatímco milovníci přírody budou fascinováni okolními kopci a údolím Lomu.

Zkrátka, Shumen není jen další městečko v Bulharsku, je to místo, které stojí za návštěvu. Proto je letenka do Bulharska se zastávkou v Shumenu pro všechny kdo hledají zážitky, krásné krajiny a kulturní tradice skvělou volbou.


Ubytování Bulharsko Shumen


Bulharsko je krásná země s bohatou historií a kulturou, kterou stojí za to prozkoumat. Pokud se chystáte navštívit Shumen, bude vaše cesta nezapomenutelná, ať už hledáte dobrodružství nebo klidné a malebné prostředí. Nabízí mnoho možností pro ubytování, které uspokojí požadavky každého cestovatele.

V Shumen najdete širokou škálu ubytování - od luxusních hotelů a penzionů po levnější apartmány a hostely. Mnoho turistů si volí ubytování v historických budovách a památkách, což jim umožňuje zažít toto město v plné kráse.

Hotel Madara je jedním z nejoblíbenějších luxusních hotelů v Shumen. Nachází se kousek od centra města a nabízí pokoje s výhledem na město nebo na okolní krajinu. V hotelu najdete kvalitní restauraci a centrum wellness s bazénem, saunou a tureckou lázní.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici levnější hotely, jako je například Hotel Avenue, který se nachází přímo v centru města. Nabízí základní pokoje s vlastní koupelnou, televizí a klimatizací.

Pokud hledáte útulné a levné ubytování, můžete zvolit možnosti jako jsou apartmány nebo hostely. Hostel Samara nabízí pokoje s výhledem na město a Wi-Fi připojením zdarma. Nachází se v historické části města a je ideální pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a zvyky.

Pokud se chcete ubytovat blíže k přírodě, zvolte ubytování mimo centrum města. Například Villa Bulgara Eco nabízí možnost ubytování uprostřed krásné krajiny. Nabízí základní pokoje s vlastní koupelnou a možností snídaně a večeře pod širým nebem.

Do Shumenu se vydává spousta turistů, kteří chtějí prozkoumat zdejší památky a přírodu. Proto je důležité si ubytování zarezervovat s předstihem, aby se vyhnuli zklamání.

Shumen nabízí širokou škálu ubytování, které vyhoví jakýmkoli požadavkům a rozpočtu cestovatele. Bez ohledu na to, jakou volíte variantu, budete mít zajímavý pobyt v krásném městě.


Počasí Bulharsko Shumen


Bulharsko Shumen se nachází na severovýchodě země, blízko hranic s Rumunskem a nedaleko černomořského pobřeží. Klima této oblasti je charakteristické jako mírné kontinentální s teplými lety a studenými zimami. Průměrná teplota v letních měsících činí kolem 25°C, zatímco zimní průměry klesají na +4°C.

Během odpoledne v létě se teploty mohou dostat i nad 30°C, což činí Shumen ideálním místem pro turisty, kteří hledají slunečné destinace. Přestože zimy bývají studené, převážně sněhové srážky tady nejsou obvyklé. Pokud návštěvníci přijedou do Shumenu v zimním období, mohou očekávat mrazivé počasí, se sněhovými podmínkami v okolí hor.

Zima probíhá v Shumenu od prosince do února, kdy teploty prudce klesají. V lednu se průměr pohybuje kolem -2°C. V zimě se tady mohou objevit silné vichřice, což způsobuje zavření silnic a omezení v dopravě. V období jara, kdy se blíží léto, je počasí v zemi často velmi proměnlivé. Může zde být střídání slunce a deště.

Shumen je krásné město s mnoha kulturními a historickými památkami, které si můžete prohlédnout v každém ročním období. Díky své poloze na kopcích má Shumen výhled na malebnou krajinnou oblast.

Celkově vzato, Shumen nabízí návštěvníkům skvělé počasí v létě, ale také brzy mohou přijet první zimní mrazy. Turisté si zde mohou užít pestrou nabídku aktivit a mohou si být jisti, že počasí nebude jejich zážitkům vadit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Shumen


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Shumen?

Nejlepší turistické atrakce v Shumen jsou Památník 1300 let Bulharska, Faleshticky klášter, Archeologické muzeum, rimská pevnost, Stone Forest a další.

2. Jaké jsou nejlepší hotely v Shumen?

Nejlepší hotely v Shumen jsou Hotel Kyoshkove, Grand Hotel Shumen, Hotel Madara, Central Hotel, Hotel Selena.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Shumen?

Nejlepší čas na návštěvu města Shumen je od května do října, kdy jsou teploty vhodné pro turistické aktivity.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Shumen?

Mezi nejlepší restaurace v Shumen patří Restaurace Bistro Ovchagite, Pivovar Minerva, Pivovar ZaDobro.bg a další.

5. Co navštívit v okolí Shumenu?

V okolí Shumenu je možné navštívit město Varna, které se nachází přibližně 80 km od Shumenu. Další zajímavá místa jsou Lubenec, Madara, Pliska a další.

6. Jaký typ dopravy je nejlepší použít pro cestu do Shumenu?

Doporučuje se použít osobní automobil nebo autobus pro cestu do Shumenu, a to z velkých měst, jako je Varna nebo Sofie.

7. Jak se dostat na Památník 1300 let Bulharska?

Památník 1300 let Bulharska se nachází 8 km severozápadně od Shumenu a doporučuje se použít vlastní automobil nebo místní taxi službu.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity v Shumenu pro rodiny s dětmi?

Nejlepší aktivity v Shumenu pro rodiny s dětmi jsou návštěva Zoološké zahrady, návštěva vodního parku, návštěva Památníku 1300 let Bulharska a další.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky