Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Belgie Leuven

Letenka Belgie Leuven


Leuven je krásné historické město ležící v Belgii. Mnoho turistů se do Leuvenu vydává, aby si prohlédli jeho krásné architekturu, zachované historické památky a překrásné parky. Pokud plánujete zavítat do této krásné oblasti, zkontrolujte si dostupné letenky a vydejte se na nezapomenutelnou cestu.

Existuje několik způsobů, jak se do Leuvenu dostat. Mezinárodní letiště v Bruselu je velmi blízko a je dosažitelné různými druhy veřejné dopravy, jako jsou autobusy, vlaky a taxíky. Vzdálenost od Bruselu do Leuvenu je pouze 25 km.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Belgie. Mezi nejznámější letové společnosti patří KLM, Brussels Airlines, Lufthansa a další. V závislosti na vašem místě odletu a datumu cesty si můžete najít dostupné lety za velmi přijatelné ceny.

Při hledání letenek do Leuvenu je důležité mít na paměti několik faktorů. Pokud máte určitou flexibilitu v datumu odjezdu a příjezdu, můžete se pokusit najít levnější lety a uspořit tak peníze, například let do víkendu je někdy dražší než let v týdnu. Zkontrolujte cenové nabídky letových společností a srovnávejte nabídky a poskytované služby.

Pokud se rozhodnete vyrazit do Leuvenu, nenechte si ujít návštěvu jejich nejznámějšího symbolu - univerzity KU Leuven, která se datuje již od roku 1425. Procházka po krásně zachovaném centru města s jeho historickými budovami a katedrálou sv. Petra, případně navštívení místního muzea jsou dalšími tipy na zážitky. Milovníci dobrého piva si mohou vychutnat ouverture pivovaru Stella Artois, který se nachází v těsné blízkosti města.

Leuven je vynikajícím místem, kde si užít nezapomenutelnou dovolenou v srdci Evropy. Při hledání levných letenek do této oblasti nezapomeňte porovnat nabídky různých letových společností a najít si vhodnou nabídku. Ať už budete cestovat sami, nebo s rodinou, přijedete do města, které vás nadchne svým kouzlem a bohatou historií.


Dovolená Belgie Leuven


Belgie je země bohatá na kulturní a historické památky, malebné krajiny a dobrou kuchyni. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa, která můžete v této zemi navštívit, patří i město Leuven.

Leuven se nachází necelých 25 kilometrů východně od Bruselu a má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do doby římské. Proslavilo se zejména svou univerzitou, která je jednou z nejstarších v celé Evropě a je dnes domovem mnoha studentů z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Leuven, nemůžete minout jeho nejznámější památku – gotickou radnici. Tento monumentální stavební komplex se tyčí na centrálním náměstí Grote Markt a je příkladem nádherné belgické architektury. Uvnitř radnice se nachází mimo jiné i muzeum, kde můžete zhlédnout mnoho cenných exponátů a dozvědět se více o historii města.

Další velkou atrakcí v Leuvenu je jeho univerzita. Můžete si prohlédnout množství historických budov a knihoven, které jsou plné tisíců knih a dokumentů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty je gotická kaple, která se nachází v univerzitní knihovně. Prohlídka kaple je naprosto kouzelná – kaple je plná krásných vitráží a mimo jiné se zde nachází i unikátní sbírka starých muzikálních nástrojů.

Kromě kulturních památek město nabízí i mnoho dalších atrakcí. Můžete si zajít na procházku do parku Abdij van Park, kde najdete klášterní budovy a nádhernou kolegiátní kapli. Pokud máte rádi zvířata, určitě navštivte zdejší zoologickou zahradu. Pro milovníky piva tu také nechybí množství hospůdek a pivnic, kde si můžete vychutnat nejlepší belgická piva.

Co se týče ubytování, v Leuvenu najdete celou řadu hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Ve městě je také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Celkově lze říct, že Leuven je jedním z nejkrásnějších a nejlépe udržovaných historických měst Belgie. Je ideálním místem pro ty, kteří touží po kulturních a historických zážitcích, ale zároveň chtějí zažít atmosféru moderního a živého univerzitního města. Určitě ho doporučujeme pro vaši další dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Leuven


1. Jak se dostanu do Leuven?

Nejlepší cesta je letecky přiletět do Bruselu a pak pokračovat vlakem do Leuven. Z Bruselu je to jen 20 minut vlakem.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Leuvenu?

Nejznámějším místem v Leuvenu je Krytá tržnice, kde je možné ochutnat místní piva. Také stojí za návštěvu univerzitní město s Boethovou věží a Gotickým rathausem.

3. Co stojí za vidění v okolí Leuvenu?

Okolí Leuvenu je plné malých vesniček a přírody. Doporučuji navštívit městečko Aarschot, kde se nachází krásný zámek. Dále tu najdete i několik vinic, kde si můžete ochutnat belgická vína.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Leuvenu?

Nejideálnější období pro návštěvu Leuvenu je jaro a léto, když jsou teploty příjemné a můžete si vychutnat místní památky sicejícími sluncem.

5. Kolik denně stojí stravování v restauracích v Leuvenu?

Ceny se mohou lišit, ale v průměru se dá říct, že levnější restaurace vyjdou na 10-12 eur za jídlo a výborné restaurace se snadno pohybují kolem 20 eur za jídlo.

6. Kde se dá v Leuvenu nejlépe nakupovat?

Belgie je známá svými lahodnými čokoládami a pískovcovými pivečky, takže určitě stojí za návštěvu některý z místních obchodů. Doporučuji navštívit například La Grand Place De Louvain, kde najdete vše od místních specialit až po módní značky a elektroniku.

7. Je v Leuvenu bezpečno?

Leuven je velmi bezpečné město s nízkou kriminalitou. Samozřejmě je třeba být opatrný v nočních hodinách a v turistických oblastech.

8. Jaké jsou nejlepší ubytování v Leuvenu?

Leuven nabízí širokou škálu ubytování - od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučuji se ubytovat někde v historické části města, abyste mohli užít si atmosféru města.

9. Mohu v Leuvenu platit kartou?

Ano, většina míst v Leuvenu přijímá platební karty.

10. Jaký je průměrný pobyt v Leuvenu?

Průměrný pobyt většinou trvá 2 až 3 dny, což stačí k prohlédnutí nejznámějších památek města a okolí.


Počasí Belgie Leuven


Leuven je město ležící v belgické oblasti Flandry, které se může pochlubit mírným a vlhkým podnebím. V průměru zde teploty dosahují 20 °C v létě a klesají na -2 °C v zimě. Množství srážek je průměrně asi 800 mm ročně.

Léto v Leuven je poměrně vlhké s průměrnou relativní vlhkostí kolem 75 % a průměrnými denními teplotami okolo 20-25 °C. V létě může být občas docela horko, ale vzhledem k tomu, že Leuven leží na severu Evropy, teploty nejsou obvykle příliš vysoké.

Podzim je v Leuven obdobím většího výskytu dešťových srážek a teploty začínají klesat. Průměrná teplota v podzimních měsících (září a říjen) je kolem 15 °C.

Zima v Leuven bývá chladná a vlhká. Nejnižší teploty se obvykle vyskytují v lednu a únoru, kdy se průměrná denní teplota pohybuje kolem 0-5 °C. V zimních měsících mohou být srážky v podobě sněhu.

Jaro je nejkrásnější období v Leuven, kdy se vše kolem probouzí k životu. Průměrné teploty v jarních měsících (březen a duben) se pohybují kolem 10-15 °C. V této době se také vyskytuje větší množství dešťových srážek.

Celkově se dá říci, že počasí v Leuven není příliš extrémní a je vhodné k návštěvě kdykoliv během roku. Nicméně, kvůli vyššímu výskytu srážek je vhodné si přibalit deštník nebo pláštěnku.


Ubytování Belgie Leuven


Belgické město Leuven se nachází v regionu Flanders, konkrétně v provincii Vlámské Brabantsko. Leuven je klidné a příjemné město a nabízí skvělou atmosféru pro pobyt v Belgii. Pro turisty, kteří se chtějí v Leuvenu ubytovat, nabízí město širokou škálu hotelů, hostels a apartmánů.

Jedním z populárních hotelů je The Fourth, který se nachází v samém centru města a nabízí moderní a pohodlné pokoje. Hotel je ve vzdálenosti pěti minut chůze od hlavního náměstí Grote Markt a několik minut od univerzity v Leuvenu, což je největší univerzita v Belgii. Tento hotel je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vše, co město nabízí.

Další možností je hotel Martin's Klooster, který se nachází v bývalém klášteře ze 16. století. Hotel má nádhernou zahradu a svůj vlastní bar. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené. Hotel je ideální pro lidi, kteří hledají klidnější a příjemnější atmosféru.

Pro turisty, kteří hledají levnější možnosti ubytování, je tu hostel Blauwput Leuven, který se nachází v centru města, v blízkosti univerzitního kampusu. Hostel nabízí jednoduché, ale čisté pokoje, kuchyňku a společenskou místnost. Hostel Blauwput Leuven je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají levnou noclehárnu v centru města.

Pro turisty, kteří hledají větší prostor a soukromí, jsou tu apartmány Residentie Silva, které se nachází v klidné čtvrti Leuvenu. Apartmány jsou prostorné, vkusně zařízené a nabízejí plně vybavenou kuchyňku a vlastní koupelnu. Tato možnost ubytování je ideální pro rodiny či skupiny přátel, kteří chtějí mít vlastní prostor.

Leuven nabízí mnoho možností ubytování pro turisty. Od moderních a luxusních hotelů po levné hostely a apartmány. Všechny nabízené možnosti poskytují skvělou lokalitu, pohodlné pokoje a většinou i prvotřídní služby. Pokud plánujete cestu do Leuvenu, můžete si být jisti, že zde najdete ubytování, které splní vaše potřeby a očekávání.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky