Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Bangladéš Lalbagh Fort

Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Lalbagh Fort


Q: Co je Lalbagh Fort?
A: Lalbagh Fort je historická pevnost postavená v roce 1678 bengálským velmožem a mollem Muhammadem Azamem.

Q: Kde se Lalbagh Fort nachází?
A: Lalbagh Fort se nachází v centru Dháky, hlavním městě Bangladéše.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Lalbagh Fort?
A: Lalbagh Fort je otevřen každý den od 10:00 do 18:00 hodin.

Q: Kolik stojí vstupné na Lalbagh Fort?
A: Vstupné na Lalbagh Fort je pro místní obyvatele Bangladéše 20 taka a pro zahraniční návštěvníky 200 taka.

Q: Jak se dostanu na Lalbagh Fort?
A: Lalbagh Fort je snadno dostupný městskou dopravou, jako jsou rikši, taxíky nebo autobusy.

Q: Co bych měl vědět při návštěvě Lalbagh Fort?
A: Při návštěvě Lalbagh Fort byste se měli obléci skromně a dodržovat kulturní zvyklosti Bangladéše. Také byste měli dodržovat pravidla a pokyny uvnitř pevnosti.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce v Lalbagh Fort?
A: Hlavními atrakcemi v Lalbagh Fort jsou pohřebiště bengálského vládce Shahebaaza, palácu Bellaori a Sadarghat Gate.

Q: Můžu si vzít fotoaparát na Lalbagh Fort?
A: Ano, turisté mohou fotografovat uvnitř Lalbagh Fort, ale některá místa jsou omezena kvůli bezpečnostním a kulturním důvodům.

Q: Má Lalbagh Fort restauraci?
A: Ne, v Lalbagh Fort není restaurace, ale v jeho blízkosti jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením.


Ubytování Bangladéš Lalbagh Fort


Bangladéš je země bohatá na kulturní památky a historické zajímavosti, a jednou z nich je určitě i Lalbagh Fort v Dháce. Tento mohutný pevnostní komplex byl postaven v roce 1678 na příkaz Mughalského prince Muhammadhovi Azamu. Lalbagh Fort se nachází v samém srdci Dháky, což z něj dělá ideální místo pro turisty, aby prozkoumali krásu a zajímavosti Bangladéše.

Lalbagh Fort se rozkládá na ploše více než 18 000 metrů čtverečních a je obklopen vodními kanály. Hlavní vchod brány vede pod starobylými věžemi do nádvoří. Nejvýraznější a nejimpozantnější budovou v Lalbagh Fort je Mausoleum Pari bibi. Je to hrobka princezny Pari Bibi, dcery Mughalského prince Muhammada Azamu, po kterém byla pevnost pojmenována. Pari bibi byla velmi populární v oblasti Boggy Shahi, částečně proto, že byla uctívána jako svědkyně a uzdravující silou.

V pevnosti se nachází také několik dalších budov, které turisty fascinují. Může se jednat o Hamam (koupele), Bangla Bari nebo Diwan-i-Aam. Hamam je velkolepý a velmi dobře zachovaný koupací komplex, postavený v roce 1857 za vlády mughalského císaře Shah Jahana. Bangla Bari byl původně místem pro hodnocení vojenských operací, ale později byla tato budova přestavěna na muzeum s mnoha historickými artefakty. Dále se pak jedná o Diwan-i-Aam, což byl místnost vyhrazená pro veřejné setkání mughalských princů s lidmi.

Lalbagh Fort je velmi dobře udržovaný a svým návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých a jedinečných zážitků. Na nádvoří se často konají různé kulturní akce a návštěvníci mohou vidět tygří a krokodýlí jámy, které byly použity k ochraně pevnosti. Zde lze také vidět mnoho kolekcí archeologických a historických artefaktů, jež byly objeveny v různých oblastech Bangladéše.

Pokud plánujete návštěvu Bangladéše, určitě navštivte Lalbagh Fort, aby si vychutnali krásu a působivost této historické památky. Před návštěvou by bylo dobré si ověřit dostupnost a ceny ubytování v okolí. Naštěstí Dháka nabízí spoustu různých možností ubytování, ať už se jedná o luxusní hotely nebo levnější hostely.

Celkově je Lalbagh Fort jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Bangladéši, jelikož se jedná o historickou památku, která odhaluje mnoho historických tajemství a láká tisíce turistů z celého světa každý rok. Jeho krása a jedinečnost láká návštěvníky, aby prozkoumali navždy pozoruhodné minulosti Bangladéše.


Dovolená Bangladéš Lalbagh Fort


Bangladéš, země obklopená řekami a mangrovy, ukrývá mnoho krásných a historických míst. Jedním z těchto míst je i Lalbagh Fort, nacházející se v hlavním městě Dháce.

Lalbagh Fort je jedním z nejvýznamnějších historických památek Bangladéše a jedním z nejstarších staveb v Dháce. Její stavba byla zahájena v roce 1678, za vlády mughalského prince Mohameda Azama, syna císaře Aurangzeba. Stavbu dokončil jeho syn Kádir Nabobé.

Fort čeká na návštěvníky na západním břehu řeky Buriganga a nabízí návštěvníkům okouzlující architekturu a historickou atmosféru. Fort byl navržen jako opevněný palác a na jeho území jsou nyní různé historické budovy. Vstup do paláce je přístupný přes tři brány - Burdždarovu bránu, Navbatkhana bránu a barbakovou bránu.

Hlavní palác je známý také jako Fort Aurangabád a je obklopen širokými zahradami a zelení. Palác je přístupný po schodištích, která vedou na čistou a krásnou terasu. Na této terase lze vidět velký hliněný hřídel, který je považován za jedno z nejvýznamnějších děl Bengal. Dále můžete vidět vyobrazení kyry, slunce a měsíce a dalších božstev.

Uvnitř paláce jsou krásné zahrady s květinami a exotickými rostlinami, které jsou zde udržovány. Palác je rozdělen do tří částí - Diwán-i-Aam, Diwán-i-Khas a Hammam. Diwán-i-Aam byl určen pro komunikaci s lidmi a Diwán-i-Khas byl určen pro komunikaci se dvorními vyslanci. Hammam byl určen k relaxaci a osvěžení.

Lalbagh Fort nabízí krásné výhledy na Dháku a řeku Buriganga a to vše v jeho historické atmosféře. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejrůznější antiky a artefakty, které jsou zde vystavovány.

Pro milovníky historie a architektury je Lalbagh Fort nepochybně velkou atrakcí a nevynechávatelnou zastávkou při návštěvě Bangladéše. Je velkou příležitostí pro úžasné fotografie a zážitky. Takže pokud se chystáte navštívit Dháku, nezapomeňte zahrnout Lalbagh Fort do svého plánu!


Počasí Bangladéš Lalbagh Fort


Bangladéš je země s velmi specifickým klimatem. Nachází se v oblasti jižní Asie, což znamená, že je ovlivňován monzuny. V Lalbagh Fort v Dháce, hlavním městě Bangladéše, je výrazný vliv monzunového období.

Město Dháka se rozprostírá na řece Buriganga a je jedním z největších měst v Bangladéši. Lalbagh Fort se nachází na břehu této řeky. Tato historická pevnost byla postavena v roce 1678, ačkoli v průběhu let prošla mnoha úpravami. V těchto dnech je pevnost využívána jako turistická atrakce.

V Lalbagh Fort a v celém Dháka jsou vyvinuty čtyři roční období. Velká část Bangladéše je ovlivněna monzunovým obdobím, které přináší vysokou vlhkost a deště. Monzunové období trvá od června do září a přináší více než 80% srážek za rok. Srážky v tuto dobu jsou někdy spojeny s větrnými bouřemi a povodněmi. Teploty se v této době pohybují kolem 30 ° C.

Jinak je počasí na podzim (říjen - listopad) velmi příjemné a svěží, s teplotami kolem 25 ° C. Na začátku zimy (prosinec - únor) jsou teploty nižší, obvykle v rozmezí od 10 ° C do 20 ° C, ale s nízkou vlhkostí a krásným sluncem. Na jaře (březen - květen) se teploty zvyšují na asi 32 ° C s vysokou vlhkostí.

Vzhledem k tomu, že je Dháka obklopena vodou a je součástí deltové oblasti řeky Brahmaputra, má město sklon být zamořeným foukacím prachem a znečištěnou vzduchem. To může mít negativní dopad na zdraví a pohodu lidí v této oblasti.

Je tedy důležité mít na paměti, že když navštěvujete Lalbagh Fort v Dháce, je důležité si uvědomit místní počasí a podmínky. Tímto způsobem můžete lépe plánovat svou návštěvu a být připraveni na jakýkoliv nepříznivý vliv počasí. Přestože může být počasí v Bangladéši divoké a nevyzpytatelné, je to stále krásná země, kterou stojí za to vidět a prozkoumat.


Letenka Bangladéš Lalbagh Fort


Lalbagh Fort – Tajemství mohutného opevnění z Bangladéše

Pokud hledáte idealní místo pro relaxaci a zároveň historickou prohlídku, pak byste mohli zvážit návštěvu Lalbagh Fortu v Bangladéši. Lalbagh Fort je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Dháce, což je hlavní město Bangladéše.

Historie Lalbagh Fortu sahá až do 17. století, kdy ho postavil Mughalský císař Aurangzeb. Když ale Aurangzeb odešel do Indie, fort zůstal nedokončený. Byl dokončen až v roce 1678 pod vládou jeho syna. Pravděpodobně by se Lalbagh Fort nemusel stát nedokončeným, kdyby Aurangzeb neodešel do Indie, ale některé záznamy ukazují na to, že vybudování fortu bylo ovlivněno velkým hladomorem v této oblasti.

Opevnění Lalbagh Fortu mělo sloužit jako ochrana města před invazemi, ale důsledkem neúplnosti bylo pouze zboření vnějšího opevnění během francouzské invaze, což vedlo ke ztrátě cenných kulturních artefaktů, dále k zničení mnoha budov a k ztrátě mnoha životů.

I přesto má Lalbagh Fort mnoho zajímavých míst, která stojí za vidění. Místem, které návštěvníci nemohou opomenout, je třetí brána, kterou tvoří velké otevřené nástupiště. Z této brány je krásný výhled na celý fort.

Dalšími zajímavými místy jsou Hamam Khana, kde se nacházel lázeňský komplex, Diwan-i-Khas, který sloužil jako královský dvůr a bezejmenná mešita, která je jednou z nejstarších mešit v Dháce. V pavilonu je mnoho muzejních artefaktů, včetně vystavených portrétů a zbraní používaných vehereckých válkách.

Zdejší muzeum návštěvníkům nabízí ukázku umění a řemesel z Mughalských období, mnoho rukopisů pojednávající historii Dháky a Bangladéše, a mnoho artefaktů prokazujících umění a řemeslnou kulturu.

Pokud hledáte klidné místo, kam si přijít odpočinout, pak byste neměli zapomenout navštívit Happy Alley. Součástí je i fontána, což láká návštěvníky, aby zde trávili čas.

Lalbagh Fort je přístupný civilním letištěm Dháky a letenky jsou snadno přístupné. Samotný fort se nachází na ulici Lalbagh Fort Road v Dháce a je otevřený návštěvníkům od středy do pondělí od 10 do 17 hodin.

Pokud plánujete návštěvu Bangladéše, nezapomeňte navštívit tento krásný historický fort, který Vám nabídne ucelený obraz z historie Dháky a Bangladéše.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky