Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Azerbajdžán Národní park Zangezur

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Zangezur


1) Jaké jsou hlavní atrakce v Národním parku Zangezur?
Hlavními atrakcemi jsou přírodní krása parku, jako jsou hory, řeky, jezera a lesy. Turisté si zde mohou prohlédnout také historické památky a zříceniny.

2) Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
V parku se dají provozovat různé aktivity, jako jsou pěší turistika, jízda na koni, rybaření, vodáctví, cykloturistika a alpinismus.

3) Může se v parku kempovat?
Ano, kempování je v parku povoleno, ale je nutné si předem pořídit povolení od správy parku a dodržovat stanovená pravidla.

4) Jsou v parku zvířata?
Ano, v parku se vyskytují různá zvířata, jako jsou medvědi, rysy, vlci, lišky, divoce vlaštovky a mnoho dalších druhů.

5) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Zangezur?
Nejlepší čas na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí příjemné a zároveň jsou v parku otevřené všechny služby pro turisty.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země, která láká turisty různými způsoby. Můžete si užít pohledy na historické památky, objet země s větším počtem horských hřebenů a přírodních krás, a především si užít dovolenou v národním parku Zangezur.

Národní park Zangezur se nachází na jihu Azerbajdžánu. Leží na pomezí provincie Gadabay, Kalbajar a Lachin. Tento obrovský park má rozlohu kolem 25 tisíc hektarů, takže návštěvníci zde mají opravdu dost prostoru k objevování.

Park je pro turisty otevřený po celý rok, nicméně nejlepší čas na návštěvu je během jarních a letních měsíců. V této době si můžete prohlédnout rozmanitou flóru a faunu, která se tu nachází.

Národní park Zangezur se pyšní svými velkými lesy, které drží důležitou roli v hydrologickém systému země. Díky těmto lesům zde najdete mnoho rostlin a zvířat, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Ve skutečnosti se tu nachází více než 1 700 druhů rostlin a 406 druhů zvířat.

Národní park je také bohatý na historii. Nachází se zde mnoho historických památek z různých období a kultur. Můžete si tu prohlédnout středověké hrady, stejně jako naleziště z období bronzového věku.

Pro turisty jsou k dispozici různé turistické stezky, které vás provedou parkem. Tyto stezky jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročnější cestovatele.

Národní park Zangezur je skvělou destinací pro všechny, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a kulturních zážitků. Nedaleko parku se také nachází mnoho dalších atrakcí, které můžete navštívit. Pokud tedy plánujete dovolenou v Azerbajdžánu, určitě byste neměli vynechat tuto krásnou přírodní oblast.


Letenka Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země s neuvěřitelně bohatou historií, kulturním dědictvím a nádhernou přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejobdivovanějších míst v této zemi je Národní park Zangezur.

Národní park Zangezur se nachází na území jižního Azerbajdžánu a je jedním z největších národních parků v této zemi. Jeho rozloha činí více než 871 kilometrů čtverečních a park leží na převážně hornatém terénu. Národní park Zangezur tak nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na horizont a dokonce i na nedaleké hory Nachičevan.

V parku najdete bohaté množství rostlin a zvířat. Nejčastěji zde můžete spatřit medvědy, vlky, divoké kočky, rysi, jezevce, lišky, zajíce, srnce a jeleny. Z ptáků zde prohánějí křepelky, tetřevi, supi, jestřábi a orli.

V parku se nachází také řada vodopádů, termálních pramenů a divokých řek. Nejznámějším z nich je řeka Aras, která tvoří hranici s Íránem. Řeka Aras tvoří nádherné údolí a je obklopena neuvěřitelnými horami.

Národní park Zangezur je také nejvhodnějším místem pro milovníky turistiky a horolezectví. Tuto oblast si oblíbili křesťané jižního Kavkazu již před více než 10 stoletími. Zájemci se mohou vydat na náročnou cestu na nejvyšší vrchol této oblasti - Bezimyannaya mountain, jejíž vrchol sahá až do 3600 metrů nad mořem.

Pokud byste chtěli navštívit Národní park Zangezur, můžete si zakoupit letenku do hlavního města Baku. Letenky jsou k dispozici u několika leteckých společností jako Turkish Airlines, Qatar Airways a několik dalších. Z hlavního města se pak dostanete do parku vlakem nebo autobusem.

Národní park Zangezur je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody, turistiky a horolezectví. Neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto nádherného a neopakovatelného místa.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země s bohatou historií a přírodou, která navštěvuje stále více turistů. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v této zemi je Národní park Zangezur. Tento národní park se nachází v nejzazších jižních oblastech Azerbajdžánu a je domovem mnoha vzácných druhů květin a zvířat.

Pokud se chystáte navštívit národní park Zangezur, pravděpodobně se zajímáte o ubytování. V této oblasti se nachází celá řada hotelů a dalších ubytovacích zařízení, které jsou připraveny vám nabídnout komfortní a příjemné prostředí.

Jedním z nejlepších míst k pobytu v této oblasti je obec Naxçivanlı, která se nachází asi 20 km jihozápadně od národního parku Zangezur. Zde najdete celou řadu hotelů, penzionů a apartmánů, které jsou vhodné pro každý druh návštěvníka.

Pokud hledáte luxusní ubytování, doporučujeme se ubytovat v jednom z místních resortů. Tyto resorty jsou obvykle vybaveny všemi potřebnými moderními zařízeními a nabízejí přístup k nejlepším plážím a turistickým atrakcím.

Pokud hledáte levnější ubytování, existují v této oblasti také různé penziony a hostely. Tyto ubytovny jsou obvykle velmi čisté a mají veškeré potřebné základní vybavení.

Co se týče stravování, v této oblasti můžete ochutnat tradiční a velmi chutné jídlo. Restaurace nabízejí širokou škálu jídel, které jsou připraveny z čerstvých a kvalitních surovin.

V Národním parku Zangezur se nachází mnoho turistických atrakcí, jako jsou mimo jiné starověké chrámy, vodopády a řeky s křišťálově čistou vodou. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, kteří hledají příležitosti pro turistiku, kempování a lovecké výpravy.

V oblasti Národního parku Zangezur v Azerbajdžánu najdete ubytování pro každý rozpočet a vkus. Od luxusních resortů až po levné hostely, je zde něco pro každého. Navštivte tento krásný národní park a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Počasí Azerbajdžán Národní park Zangezur


Azerbajdžán je země na východním pobřeží Kaspického moře. Nachází se zde spousta barevných, horských a pustých krajin. V této křehké a rozmanité rovnováze vegetace se nachází národní park Zangezur, což je mimořádně speciální místo pro množství druhů zvířat a rostlin, což zahrnuje více než 200 druhů ptáků.

Národní park Zangezur se nachází na východě Azerbajdžánu, v Náhorním Karabachu, což je oblast rozdělená mezi Azerbajdžán a Arménii. Národní park se rozprostírá na ploše více než 880km2 a člověk se zde může setkat s horskými stepemi, alpskými loukami a lesy. V této oblasti žije mnoho divocích zvířat, včetně kamzíka, vlka, rejnoka a lva perského.

Většina oblasti národního parku Zangezur má suché až polosuché podnebí. Léta jsou zde dlouhá, suchá a horká, kde průměrná teplota během léta dosahuje 30°C. Zimy zde jsou suché, studené a větrné, kde průměrná teplota vzhledem k nadmořské výšce klesá na -10°C. Srážky v této oblasti jsou velmi omezené, kudy se pořádné množství vody teče pouze v průběhu jarního tání sněhu.

Národní park Zangezur nabízí unikátní příležitost k pozorování divoké přírody Azerbajdžánu a k užívání si krás hor. V místě se také nacházejí artefakty z minulých dob, jako například archeologické a historické památky. Návštěva národního parku je pro každého cestovatele, který hledá přírodu v pravé podobě, nezapomenutelným zážitkem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky