Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Azerbajdžán Gobustan

Ubytování Azerbajdžán Gobustan


Azerbajdžán je země, kterou si zamilujete díky svému historickému a kulturnímu bohatství, stejně jako krásné přírodní scenérie. Pokud chcete mít při návštěvě tohoto krásného místa opravdu úžasný zážitek, měli byste zůstat v ubytování Azerbajdžán Gobustan.

Gobustan je region Azerbajdžánu, který se nachází asi 70 kilometrů jihozápadně od Baku v Kaspické nížině. Tento region je známý svými skalnatými reliéfy a petroglyfy, které byly zapsány do světového dědictví UNESCO v roce 2007.

Ubytování v Gobustanu nabízí mnoho možností pro turisty z celého světa. Nejlepší možností je pobyt v rekreační oblasti Gazmazov, která se nachází v samém srdci zóny chráněného krajinného parku Gobustan. Toto místo nabízí luxusní ubytování s moderním vybavením, jako jsou klimatizované pokoje, satelitní televize, snídaně a restaurace a mnoho dalších služeb.

Další možností ubytování v Gobustanu jsou apartmány a hotely v blízkosti podobných památek jako jsou skalnaté reliéfy a petroglyfy. Tyto hotely nabízejí skvělý výhled na místní scenérii a umožňují hostům pohodlně se dostat ke všem turistickým atrakcím.

Pokud plánujete návštěvu Gobustanu v létě, můžete se rozhodnout pro pobyt v kempech, které se nacházejí poblíž regionu. Tyto kempy se nacházejí blízko hlavní turistické trasy a nabízejí příjemné ubytování v tradičních azerbajdžánských stanových domech.

Aby byl váš pobyt v Gobustanu co nejpříjemnější, měli byste si své ubytování rezervovat předem prostřednictvím online portálů nebo přes turistické agentury. Později bude těžké najít ubytování na poslední chvíli.

V Gobustanu najdete také mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat nejlepší azerbajdžánské jídlo. Můžete si objednat místní lahůdky, jako jsou shashlyky neboli grilované kousky masa, pilaf neboli rýžová kaše a šašlik neboli grilované kousky zeleniny.

Abyste si při návštěvě Gobustanu užili nejvíce zážitků, doporučujeme si zakoupit turistický průvodce, který vám plánování vašeho pobytu velmi usnadní. Také si nezapomeňte s sebou vzít pohodlné boty a vysokofaktorovou ochranu proti slunci.

V Gobustanu je po celý rok mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete do Azerbajdžánu cestu, nezapomeňte zahrnout návštěvu Gobustanu do svého itineráře a užijte si nezapomenutelný pobyt v tomto krásném regionu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Gobustan


1. Co je Gobustan?

Gobustan je součástí kulturního dědictví Azerbajdžánu a nachází se asi 60 km jihozápadně od města Baku. Označuje se jako jeden z nejvýznamnějších pravěkých muzeí na světě.

2. Co mohu vidět v Gobustanu?

Gobustan nabízí mnoho památek z pravěku, včetně skalních rytin, jeskyní a skalních převisů. Mohu vidět například obrázky zvířat, jako jsou kozorožci, prasata nebo hadi, ale také i člověka a jeho život.

3. Kdy je nejlepší navštívit Gobustan?

Gobustan můžete navštívit po celý rok, ale nejlepší období bývá od dubna do října, kdy je teplé počasí a méně srážek.

4. Jak se dostanu do Gobustanu?

Dostat se můžete do Gobustanu buď autem, nebo s organizovanou cestovní kanceláří. Pokud pojedete autem, vezměte na vědomí, že je lepší mít GPS a mapy, protože značení může být nejasné.

5. Kolik stojí vstupenka do Gobustanu?

Vstupné na jednodenní návštěvu Gobustanu se pohybuje okolo 20 až 40 azerbajdžánských manatů. (cca 300 Kč - 600 Kč dle aktuálního kurzu)

6. Jak dlouho se v Gobustanu setrvává?

V Gobustanu se obvykle setrvává 2 až 3 hodiny, ale někteří turisté zde tráví celý den.

7. Je Gobustan pro návštěvníky fyzicky náročný?

Pro návštěvníky s dobrým zdravím by neměl být Gobustan fyzicky náročný, ale musíte být připraveni na chůzi po skalách a případné lezení do skalních jeskyní.

8. Můžu si přinést vlastní jídlo do Gobustanu?

Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití, ale je zakázáno kouřit a pít alkohol na veřejnosti.

9. Jak si mohu zajistit průvodce?

Průvodce si můžete zajistit přes nějakou cestovní kancelář nebo můžete najmout místního průvodce, který vám pomůže seznámit se s historií a významem míst.

10. Jaké jsou ostatní turistické atrakce v okolí Gobustanu?

K dalším turistickým atrakcím v okolí Gobustanu patří například Národní park Absheron, zřícenina města Ramana a historické město Şamaxı.


Počasí Azerbajdžán Gobustan


Azerbajdžán Gobustan je oblast v Azerbajdžánu, která se pyšní velmi zajímavým a pestrým klimatem. Toto místo je známé svými skalními reliéfy a petroglyfy, které jsou starší než 10 000 let. Pokud se chystáte navštívit tento kraj, je důležité vědět, co očekávat od jeho počasí.

Azerbajdžán Gobustan má typické polopouštní klima s malými srážkami a vysokými teplotami v létě. Léta se tu vyznačují horkými dny a teploty se v průměru pohybují od 30 do 35 stupňů Celsia. Noci jsou příjemné, ačkoli mohou být chladné, takže je důležité si vzít na cestu dostatečné množství teplých oblečení.

Jaro a podzim jsou ideální období pro návštěvu Azerbajdžánu Gobustan, protože počasí je mírnější a srážky jsou o něco vyšší. Průměrné teploty se pohybují mezi 15 až 25 stupni Celsia, což je pro turisty velmi příjemné.

Na druhé straně, zima v oblasti Azerbajdžán Gobustan je chladná a suchá. Teploty se obvykle pohybují mezi -1 a 8 stupni Celsia v průměru. Pokud se chystáte na cestu v zimě, zajistěte si dostatečné teplé oblečení, aby vám při prohlídce památek nebyla zima.

Vzhledem k tomu, že v oblasti Azerbajdžán Gobustan je klima velmi specifické, je důležité se na cestu dobře připravit a zvolit vhodné oblečení. Pokud se do oblasti chystáte v létě, nezapomeňte si vzít lehké oblečení a dostatek vody na hydrataci. V zimě si zase vezměte teplé oblečení a v případě sněhu je dobré mít s sebou také boty s vysokou ochranou proti chladu.

Celkově platí, že Azerbajdžán Gobustan je zajímavá oblast s velmi specifickým klimatem. Pokud se chystáte na cestu, doporučujeme vám dobře zvážit vhodné období a vhodné oblečení, aby vám na prohlídce památek nebylo příliš horko nebo zima.


Letenka Azerbajdžán Gobustan


Letenka Azerbajdžán Gobustan: Přírodní krása a historické tajemství – cestování do neznámého

Pokud hledáte unikátní dobrodružství a rádi objevujete nová místa, Azerbajdžán by mohl být vaší příští výletní destinací. Tato země nabízí nejen malebná města a památky, ale i úchvatnou přírodní krásu. Jedním z míst, které se rozhodně vyplatí navštívit, je národní park Gobustan, který se nachází nedaleko hlavního města Baku.

Pokud plánujete cestu do Azerbajdžánu, nevynechejte návštěvu této krásné oblasti. Z Baku vás na místo doveze autobus, ale nejlepší způsob, jak se tam dostat, je samozřejmě letadlo. Letenky do Baku jsou relativně cenově dostupné, pokud si je kupujete včas. Můžete si je zakoupit online nebo přes svého cestovního agenta.

Národní park Gobustan leží na pobřeží Kaspického moře a zahrnuje celkem 537 hektarů krasové krajiny. Oblast je proslulá svými petroglyfy – skalními kresbami, které pocházejí z doby před 10 000 lety. Tyto petroglyfy, vytvořené starověkými kulturami, vyprávějí příběhy a historii této oblasti. Některé kresby zobrazují zvířata, jiné pak lidi při lovu nebo v boji.

Pro turisty je Gobustan ideální místo pro turistiku, kde mohou vychutnat krásy přírody a prozkoumat tuto unikátní oblast. V parku se nachází mnoho pochůzek, které vedou přímo k nejkrásnějším a nejzajímavějším skalním kresbám. Zároveň je možné si park prohlédnout i s průvodcem, který vám poskytne detailní informace o historii oblasti a jejím významu.

Aby vaše cesta byla co nejpříjemnější, doporučujeme, abyste měli s sebou dostatek vody a jídla, protože v parku není mnoho míst, kde si můžete něco koupit. Zároveň nezapomeňte na pohodlnou obuv, protože turistické stezky jsou místy velmi strmé a skalnaté.

Celkově je návštěva národního parku Gobustan nezapomenutelným zážitkem, který si zaručeně zapamatujete. Toto unikátní místo nabízí nejen překrásnou přírodu, ale i okouzlující historické tajemství. Pokud tedy plánujete cestu do Azerbajdžánu, rozhodně nevynechejte návštěvu tohoto národního parku a užijte si nezapomenutelné zážitky!


Dovolená Azerbajdžán Gobustan


Azerbajdžán je země v jihovýchodní Evropě a západní Asii, která nabízí krásné a neokoukané turistické cíle. Jedním z nich je Gobustan, oblast ležící 60 kilometrů jihozápadně od hlavního města Baku. Tento region nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás a kulturních památek, což ho činí ideálním místem pro dovolenou.

Gobustan byl v minulosti domovem prehistorických osadníků a to je i důvod, proč se zde nachází několik významných archeologických nalezišť. Záznamy na skále, které zahrnují kresby lidských postav, zvířat a geometrických tvarů, jsou tu dodnes. Tyto kresby byly vytesány nebo malovány na místních skalách v průběhu staletí, a dnes jsou důležitou součástí azerbajdžánské kultury.

V oblasti Gobustan si ale mohou turisté užít i překrásnou přírodu. Gobustan je oblastí skalnatých pohoří, pouští a kamenitých polí, které poskytují turistům jedinečnou příležitost k prohlídce těchto přírodních krás. Atrakcemi jsou také přirozené minerální prameny, které jsou známy pro své příznivé účinky na zdraví.

Jedním z hlavních cílů turistů je návštěva národního parku Gobustan. Tento park pokrývá celou oblast a nabízí turistům možnost sledovat ohromující scenérie, místní život zvířat, jako jsou například gazely, kance, lišky a různé druhy ptáků. V celém národním parku jsou také různé turistické trasy, kam se mohou návštěvníci vydat pěšky.

Za návštěvu určitě stojí také Ateshgah - posvátnou zónu ohně, která se nachází v Gobustanu. Toto místo je považováno za důležité zejména pro hinduistické věřící, kteří sem často přicházejí na poutě. Stavba je postavena z kamenů a zdobena různými symboly ohně. Zde si můžete také prohlédnout minaret, budovu pro ubytování poutníků a koupelny.

Soustředění těchto kulturních památek a skvělé přírody nabízí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek. Přidejte si Azerbajdžán na seznam vašich dovolených a objevte kouzlo Gobustanu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky